Farmacistii sa spuna"prezent"

Farmacistii sa spuna"prezent" | Autor: anymony

Link direct la acest mesaj

Salutare!
Farmacisti mamici si nu numai din toata tara uniti-va aici pe forum.

Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

poze Ioana-Catalina

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

Aoleu, pai eu ce ma fac, ma primiti si pe mine, nu am studii in domeniul farmaceutic, dar facultatea care am terminat-o mi-a permis sa ma angajez intr-o farmacie in sectorul naturist...deci tot in farmacie lucrez.

Alina si printul Rares
Pozele noastre

Cand un somnambul merge pe acoperis.....nu-l trezi...se poate prabusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

Adicatelea tu ce facultate ai terminat?


Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

poze Ioana-Catalina

Povestea nasterii Ioanei-Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

quote:
Originally posted by anymony

Adicatelea tu ce facultate ai terminat?


Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

poze Ioana-Catalina

Povestea nasterii Ioanei-Catalina


Inginer de mediu...ecologist.

Alina si printul Rares
Pozele noastre

Cand un somnambul merge pe acoperis.....nu-l trezi...se poate prabusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

Aha. Si eu am facut Fac de chimie -universitate dar m-am reprofilat dupa primul an. Am facut Farmacia in paralele cu munca de dascal. Dar mi-a ajuns invatamintul!!!

Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

poze Ioana-Catalina

Povestea nasterii Ioanei-Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

Anymony, posibil sa ne fi intalnit pe holul facultatii...eu tot in Iasi am terminat.

Alina si printul Rares
Pozele noastre

Cand un somnambul merge pe acoperis.....nu-l trezi...se poate prabusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

Se prea poate-eu am terminat in 97 chimia, in Tudor am facut. de citiva ani Universitatea s-a mutat in Copou.

Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

poze Ioana-Catalina

Povestea nasterii Ioanei-Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

Da, eu am terminat acum 5 ani, dar nu ne-am intersectat decat un singur an.

Alina si printul Rares
Pozele noastre

Cand un somnambul merge pe acoperis.....nu-l trezi...se poate prabusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alecsxa0208 spune:

Buna!Ma bucur tare mult ca s-a creat un topic si pentru farmaci sti,chiar citeam acum topicul medicilor,si tocmai vroiam sa-i rog sa ma primeasca si pe mine.Sunt tare dornica de a comunica cu oameni din domeniul meu,mai ales ca de cateva luni sunt intr-un concediu medical prelungit,sunt "pe bara" cum s-ar spune,si am cam pierdut contactul cu mediul profesional....
Buuuun...Despre mine:am terminat Farmacia in Bucuresti,in 2001,intre 2003 si 2005 am facut si rezi pe Farmacie Generala(am auzit ca se desfiinteaza specialitatea asta,s-o fi desfiintat deja?),si acum sunt diriga intr-o farmacie de lant-ma rog,"pe bara" momentan.
Vroiam sa va intreb:ce domeniu de activitate vi se pare mai convenabil:farmacie de circuit deschis,de spital,reprezentanta medicala,"alergatura" cu dosarele pt autorizarea medicamentelor,etc?Eu inca sunt in cautarea "vocatiei".Ce alte variante de joburi mai avem,in afara de cele enumerate?Si cat de pasionati sunteti de meseria asta?Chiar mai este o meserie nobila,sau a devenit pur si simplu o meserie ca oricare alta,in care se castiga relativ bine(ca doar,nu-i asa,suntem pe locul doi,dupa bancheri,dpdv al salariilorEh subiecte disputate si rasdisputate,dar...
Cred ca suntem semnificativ mai putini decat medicii pe DC,dar sper sa prinda contur,in timp,si topicul acesta.


"Doamne,da-mi seninatatea sa accept lucrurile pe care mi nu le pot schimba,curajul sa schimb lucrurile pe care le pot schimba si intelepciunea de a discerne intre ele"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

alexa...eu am terminat in 2003 farmacia..si eu stau pe bara pentru gindacelul din poze.
Am lucrat si ca reprez medical un an juma', stiu si despre alergare la ANM pentru autorizare...si am avut oferte super si eu de la farmacide lant. Nu stiu ce sa iti spun..acum depinde ce cauti.



Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

poze Ioana-Catalina

Povestea nasterii Ioanei-Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

SARBATORI FERICITE!!!


Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

poze Ioana-Catalina

Povestea nasterii Ioanei-Catalina

Mergi la inceput