Informatii utile Constanta (4)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Va multumesc din suflet ca sunteti alaturi de mine! Sunteti asa dragute!
Nu ma simt prea grozav, dar am acceptat ideea ca acum doua zile eram insarcinata si acum pur si simplu nu mai sunt. Inca sunt trista, dar o sa-mi treaca.... Trebuie sa am grija de Sebi!
Azi a fost o zi insorita si cand am fost cu Sebi in parc, am avut cateva momente de "absenta", cand nu mi-a trecut absolut nimic prin minte.......
Ieri seara, cand eram "pe bicicleta", cu toata anestezia locala, am simtit chiuretele alea nu numai pe endometru, ci si pe creier si-n suflet: .....ingrozitor a fost!
De acum insa, as cam vrea sa uit acest episod dureros.....
Ieri, a avut dr meu 7 chiuretaje (ar mai fi fost amatoare, dar nu mai avea paturi libere), dintre care doar eu pierdusem deja sarcina... celelalte vroiau sa scape de ea cat mai repede ........
Am uitat sa-l intreb pe dl dr: cam dupa cat timp ar trebui sa-mi revina menstruatia? Voi aveti idee? Ce urmeaza sa se intample acum cu corpul meu? As cauta raspunsul pe net, dar nu stiu unde, nu-mi da prin cap...

Va pup! Si va multumesc inca o data!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Am uitat: lulu, ma bucur foarte mult pt voi!!!!!!! Sper sa ai o sarcina frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Mav, inca odata imi pare tare rau.

Mesajul tau m/a facut sa incep sa postez din nou. aveam de gand sa nu mai intru niciodata pe forumul aspirantelor si doua zile m-am tinut tare sa nu postez nimic, dar de citit bineinteles ca am citit tot. Mesajul tau de astazi m-a facut in schimb sa intru si sa iti postez si sa merg mai departe, pentru ca exista si ceva mai rau decat sa nu ramai insarcinata, ceea ce ai patit tu e de un milion de ori mai groaznic. Sa fii nevoita sa faci chiuretaj pentru un bebe mort. Acum plang, daca ma crezi. Si Laura Ioana cu povestea ei a fost un exemplu de urmat pentru mine, cu curajul si optimismul ei.

Pentru problema ta, am gasit aici niste informatii http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=21722

Fii tare si o sa incerc sa iti calc pe urme.

Ralina, poti lua linistita vitamine si acid folic, ba chiar este recomandat ca cu cel putin 3 luni inainte de sarcina sa iei acid folic.

Pupici
Angelique
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralina spune:


Am uitat sa-l intreb pe dl dr: cam dupa cat timp ar trebui sa-mi revina menstruatia? Voi aveti idee? Ce urmeaza sa se intample acum cu corpul meu?
mav
eu a trebuit sa intrerup sarcina la 6 luni,prima menstruatie am avut-o normal la aproximativ 1luna,timp in care mi s-a spus fara efort fizic si contact sexual.
angelique multumesc.m-am oprit la elevit se pare ca e ok.
....o luptatoare nu se da niciodata batuta,se ridica si merge mai departe....iar cind vei vedea pentru prima data zimbetul copilasului tau vei uita de toate eforturile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Cristina si Ralina, multumesc mult pt raspuns!

....ma vait peste tot... si "imi ling ranile".... nu ma gandeam ca o sa te impresionez asa tare, Cristina! Si mi-am zis de multe ori ca "asta e ultimul mesaj", ca o sa tac si n-o sa mai scriu, ca m-am expus destul de mult si nu e bine... Dar nu pot sa nu mai intru pe forum... Multa lume a fost alaturi de mine, si cu alte ocazii, dar mai ales acum, am primit multe mesaje de suflet si pe PM.
Te rog mult, nu renunta la credinta si speranta!!!!! Uite, cel mai la indemana exemplu este Lulu! Te imbratisez!!!!

Si acum imi vine sa plang...
Abia acum am citit un subiect pe forum, deschis chiar ieri, in care mamicile spuneau ca au avut dureri si au sangerat la inceputul sarcinii si totusi n-au pierdut copilul...

Ma intreb daca ceea ce mi s-a intamplat a fost chiar un avort spontan... sau poate nu?!

NU am avut extrauterina, era unde trebuia, era in uter!!

Daca a gresit dr Dascalu cu primul echo (transvaginal, ca la abdominal nu se vedea inca nimic- oricum era devreme), cand mi s-a spus ca s-a oprit in evolutie la 3 saptamani(pt ca i-am zis data cand am avut singurul contact din ciclul respectiv, ca apoi am tinut post... si cica trebuia sa fie sarcina mai mare!?) si daca al doilea ecograf, la dr Rusa (cand cica nu se mai vedea deloc sarcina) nu era chiar asa performant...?!?!?!
Daca m-a chiuretat aiurea?
Daca sarcina era totusi bine si mi-ar fi dat tratament de sustinere? Acum nu voi mai afla niciodata..........
Noi ne-am dorit foarte mult copilul acesta!
Nici sotul meu nu-si revine.... am plans amandoi pana n-am mai avut lacrimi... si amandoi avem dureri de cap care nu cedeaza...
Ne-am gandit ca lui Sebi sa nu-i mai vorbim despre bebe, insa... el tot aduce vorba.
Offff..... e tare, tare greu.....
Multumesc inca o data pt incurajari si pt gandurile bune (de care am mare nevoie)!!!!!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

buna seara fetelor
...din nou pozitiv .....mi l-a facut asistenta pe loc,a durat 10-15 minute
partea mai proasta este ca doctorii nu sunt nici unul,nu erau nici azi la cabinet,am inteles ca au o problema in familie si ca abia sambata,dar nu se stie sigur....si eu am intrat in panica,pana imi da tratamentul,pana il fac,pana astept 3 saptamani sa repet testul....doamne !!!!! deja nu mai e timp si nenorocita asta de infectie nu mai imi trece!!!!
andicu tu ce tratament ai luat a doua oara?
mav si cris cate un special pentru voi,fete puternice
va pup pe toate



"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)



my ticker


POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

mav , inca odata .

Te rog nu te mai gandii ca poate a fost sau nu ok echo ,iti face mai mult rau.
Faptul acum deja este consumat .
Poate asa a vrut Dumnezeu !
Fii tare pentru Sebi , relaxeaza-te , asa cum am mai zis si in alte measaje si altor fete .
Vei reusii exact atunci cand nu te astepti ,sunt sigura!



In dimineazata asta am avut mari probleme ....greata la greu din cauza unui coleg care a nimerit pe langa mine si care emana unele mirosuri .Sunt terminata ,abia ma tin pe picioare !
Nici pofta de mancare nu am avut ,abia am resuit sa mananc 2 kiwi.


"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Cornelia, nasha mea a patit exact ca tine, a facut tratament la greu si nu i-a trecut. Singurul lucru cu care i-a trecut infectia a fost ZANOCIN, care este un antibiotic puternic special pentru aceasta bacterie nenorocita.

Il poti lua cu reteta de la medicul de familie si asa e cu compensatie de 90%. Trebuie numai sa faci tratamentul asa: 10 pastile (una pe zi) 10 zile pauza, iar iei 10 pastile una pe zi, faci 20 de zile pauza si pe urma iei iar 10 zile una pe zi si gata. Daca urmezi grila asta de tratament iti trece sigur, ea era ingrozita ca nu ii trecea cu nimic, plangea intr-una si abia asa i-a trecut. Tratamentul asta e sigur, nu e dupa ureche si poti sa il faci indiferent de CM.

Lulu, capul sus. Greata inseamna ca bebele e bine.

Pupici
Angelique
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Angelique , ma bucur ca nu ai renuntat si esti din nou alaturi de noi .

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

buna dimineata
cris in ce doza? mi se pare mult ca perioada de timp...60 zile daca am numarat eu bine,eu m-as incadra dar alex????
sa vad ce rezolv,astept pana sambata sa vina dna dr.si daca nu o sa merg la medicul de familie ii cer si ei parerea....nu stiu,ma gandeam sa merg la alt medic poate nocivin...isidora cat dureaza de obicei o consultatie la dansul?

"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)



my ticker


POZE

Mergi la inceput