Cat costa un chiuretaj?

Cat costa un chiuretaj? | Autor: queen

Link direct la acest mesaj

am o mare problema si as vrea daca se poate un raspuns de la voi.sa rupt prezervativul si mia intarziat deja ciclul 2 zile...as dori sa fac chiuretaj daca sunt insarcinata insa nu prea stiu cum si cat costa si unde....pls help....

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

In cazul in care nu ti-ai dat seama pana acum, acest site este dedicat in special mamelor si copiilor, asa ca nu cred ca cineva de pe aici te poate ajuta, mai ales cand e vorba despre un avort.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Criss, oricine poate pune o intrebare, nu cred ca aceasta intrebare ofenseaza pe cineva. Te rog daca nu poti ajuta cu o informatie sa nu incepi inca o cearta pe tema chiuretajelor. Merci de intelegere.

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Atinge stelele cu mana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Messa spune:

Queen, de ce nu dai in telefon la Marie Stopes, de exemplu? Sunt sigura ca cei de acolo te pot ajuta. Inclusiv cu contraceptia, ca sa nu mai ai surprize pe viitor. http://www.mariestopes.ro/contact.php

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Intreruperi de sarcina mai faceau si la "PULS" din cate stiu eu.
Dar cred ca cel mai bine mergi la un medic care sa te lamureasca si daca e sarcina si daca nu e..sa-ti dea ceva pilule contraceptive..sa stii ca chiuretajul nu e cea mai buna si la indemana solutie, pe termen lung

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 11 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=0&source=browse&large" target="_blank">filmulet aniversar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

in cazul unui accident de genul rupere prezervativ exista pilula de a doua zi , pe care o poti lua timp de 48 de ore dupa actul sexual. asta pt viitor.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamy_taty spune:

daca nu au trecut 48 ore de la contact iti recomand 100% Postinol.

mamy_taty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

tu n-auzi ca i-a intarziat de doua zile deja? ce postinol? btw nu era postinor? io nu stiu dar cred ca e esential sa-i ziceti si sa nu abuzeze de pastila asta de a doua zi, ca am intalnit eu pe cineva care luase de patru ori intr-un an de zile si p-orma se intreba angelic de ce-i vine cilcul cand si cand...


Andreea mamica lui Filip Stefan
bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delsim spune:

In ambulatorul de specialitate de la Spitalul Municipal exista cabinet de intrerupere de sarcina si alt cabinet de planning familial.Nu stiu cat costa, dar mai putin decat in privat si sunt conditii destul de bune.Poti intreba la receptie de pret sau poti cauta telefonul pe net si intrebi la telefon.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns analuz spune:

Ti-ai facut un test de sarcina?? In primul rand scapa de incertitudine, iar daca e cazul, decizi ce tb sa faci.

Daca esti in primele 6 saptamani de sarcina exista si o metoda de intrerupere a sarcinii cu pastile. Nu stiu mai multe detalii, dar mergi la un cabinet ginecologic sau de planning familial sa te interesezi. Daca poti, e mai bine sa eviti un chiuretaj.
Bafta, si mai multa grija data viitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

Atata timp cat nu scrie pe pegina principala a forumului "site antiavort" tineti-va morala pentru voi insiva.

As pune pariu ca queen are sub 18 ani, as spune chiar ca are in jur de 16, dar dup-aia imi sariti in cap ca e pacat sa pariez.

Pastila de a doua zi nu stiu cate studii au aratat ca are eficienta scazuta. Nu mai marsati pe ea atat ca nu e chiar asa sigura cum se zvoneste.

queen, fa-ti un test de sarcina la un cabinet(proba de urina). Nu stiu cat de repede e detectata sarcina,ar trebui sa intrebi. Nu dispera inainte sa stii sigur.

Keep the promises you make to yourself.

Mergi la inceput