Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Parintii intreaba, parintii raspund!

caca cu sange

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  

dabi
dabi
nou venit

Romania
Bucuresti

98 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 09/12/2006 :  16:33:03 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite dabi un Mesaj Privat

caca cu sange

Baiatelul meu de trei ani a facut acum caca cu sange.Am fost afara si dintr-o data a ziz sa venim acasa ca el face caca. A facut prima data ceva mai moale si cu mucus iar acum a facut cu sange. Parca si prima data era ceva mai rosu dar nu ca acum. Ce sa fac? Ce poate fi , ca doctorita nu raspunde.Multumesc pentru orice sfat.
Dabi
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator
papadie
papadie
Umbra unui neuron

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator pentru diana
 Saint Croix
6154 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 09/12/2006 :  17:28:59 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=85825&SearchTerms=caca,cu,sange
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=85745&SearchTerms=caca,cu,sange
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=79185&SearchTerms=caca,cu,sange
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75989&SearchTerms=caca,cu,sange
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76395&SearchTerms=caca,cu,sange
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=43790&SearchTerms=caca,cu,sange

Multa sanatate!

sunt mai multe subiecte pe aceasta tema (mergi in stanga la cautare).
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

silvi_2005
mamica de spiridus

Donator Bazar, Caseta cu bijuteriiDonator R. Moldova
 France,
5103 Mesaje
7 Prieten(i)
Trimis la: - 09/12/2006 :  22:59:33 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite silvi_2005 un Mesaj Privat
Sfatul meu este sa ii faci urgent un examen coproparazitologic si o coprocultura, iti trebuie un recipient special de la alborator pentru coprocultura, sanatate multa va dotim.
Silvi

Daca ceva se intampla o singura data, se poate sa nu se mai repete niciodata dar daca se intampla de doua ori, se va repeta sigur si a treia oara.
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
pisicuta si matei
pisicuta si matei
supergirl & superboy

Donator pentru diana
 Romania, bucurestiBUCURESTI
1891 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 10/12/2006 :  10:06:43 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luipisicuta si matei Adauga semn de carte la raspuns Trimite pisicuta si matei un Mesaj Privat
Sfatul meu este sa te duci la doctor cat mai repede.
Si Matei a facut caca cu sange si de la Alexandrescu ne-au trimis la Matei Bald-dizenterie.Sigur ca nu asta era motiv,ci noi avem celiachie si de asta a sangerat-iritatia foarte mare a intestinului.

Pozici cu noi
"Cronometrul" lunilor
anca_teohari
anca_teohari
membru incepator

Romania, Bucuresti
108 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 10/12/2006 :  10:28:26 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
Buna, parerea mea este la fel sa te duci la doctor dar ai mare grija cu spitalul Matei Bals ca te interneaza automat pt analize care dureaza vreo 6 zile(iar in 6 zile risti sa pleci cu alta boala de acolo) iar pe urma descopera ca nu are nici un microb , pur si simplu este iritat stomacelul, iar asta poti sa o reglezi prin regim alimentar mai ales ca el este destul de maricel. Asa am patit eu cu fetita mea care avea atunci 5 luni si jumatate, si tot kk cu sange facea, si am stat internate ca sa imi dea lapte pt diareici, supita de morcov si mucilagiu de orez, regim ce puteam sa il tin si eu acasa. Si bineinteles ii mai baga si un antibiotic in vena, preventiv, inainte sa stie daca copilasul are ceva. Sanatate multa.
pisicuta si matei
pisicuta si matei
supergirl & superboy

Donator pentru diana
 Romania, bucurestiBUCURESTI
1891 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 10/12/2006 :  10:35:13 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luipisicuta si matei Adauga semn de carte la raspuns Trimite pisicuta si matei un Mesaj Privat
Da si eu vreau sa adaug ca in nici un caz sa mergi la Matei Bals,eu am zis numai ca acolo am fost noi trimisi,dar acum ca stiu ce este acolo nu as mai calca in veci.Copilul meu din 3 scaune cate avea acasa la Marei Bals a ajuns sa aiba 15 pe zi,apa si asistenta mi-a spus sa ii pun dop si multe altele,dar nu are rost sa fiu off topic

Pozici cu noi
"Cronometrul" lunilor
dabi
dabi
nou venit

Romania, Bucuresti
98 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 10/12/2006 :  14:21:31 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite dabi un Mesaj Privat
Dragi mamici multumesc mult pentru sfaturi. Din fericire de aseara s-a oprit, asta dupa vre-o 4,5 scaune cu sange si nu a mai avut nimic pana acum. A facut pipi normal si atat. Am reusit sa vorbesc cu d-na doctor si l-am bagat de aseara pe sumetrolim si regim alimentar. Problema spitalelor o cunosc si eu ca mergi acolo cu o boala si pleci cu altele, si banuiesc ca si doctorita a evitat internarea si sa incercam s-o rezolvam acasa. Sper sa fi trecut peste tot si sa nu reapara.
Acum ma gandesc de unde ni se trage. El merge la gradinita, sa fie luata de pe acolo oare? Acasa am incercat sa dezinfectez totul, mai avem sa ne spalam pe maini cu spirt. Uffffffff.
  Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
 Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com