Sexul fara orgasm

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Miss Parker, eu as interoga intai cum e ansamblul educational al acelei femei. Ce i s-a spus cu privire la sexualitate? Care este baza ei pentru apropierea cu barbatul? Urasc sfaturile! Fa asa! Fa-te frumosa! Umple cada cu apa si mirosuri! Da o raita prin magazinele de lenjerie sexy! Pune-i-o in nas barbatului!
Sexualitatea e mult mai mult decat sex! Sexul poate fi inainte si-napoi, pe cand sexualiatea e un intreg ansamblu.

_
O relatie sanatoasa are ca baza: schimbul intelectual, apropierea emotionala si sexualitatea.
_
Cadoul prefect pentru copil? Lasa-i copilaria! Cadoul perfect pentru femeie? Descopera-i feminitatea! Cadoul perfect pentru barbat? Apreciaza-i masculinitatea!
Annais

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

quote:
Originally posted by blue eyes

Urasc sfaturile! Fa asa! Fa-te frumosa! Umple cada cu apa si mirosuri! Da o raita prin magazinele de lenjerie sexy! Pune-i-o in nas barbatului!





Sau Schimba pozitiile! Incearca mai multe variatiuni! Surprinde-l intr-un garaj intunecat! Asteapta-l doar cu sortul de bucatarie pe tine! Scarpina-l cu dintii pe nu stiu unde!


_
Ca sa descoperi America, uneori e suficient sa pleci din Spania.

Felicia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

quote:
Originally posted by ina_nz

Sexul fara orgasm e ca nunta fara lautari. Depinde doar de tine daca il ai sau nu.

Ideea e ca n-ai ce cauta in pat cu un barbat care nu vrea si nu isi da nici o clipa silinta sa ti-l ofere. Iar daca ai facut greseala sa ajungi cu el in pat si vezi ca e egoist a doua oara nu mai are ce cauta pe acolo.

Mi-a placut o zicala a unui prieten "cat ai degete si limba nici o lege nu se schimba".

Nu-l lasa pe partener pana nu ajungi la marele o......in pat si in razboi toate stratagemele sunt acceptate :)

Ina





Nu-mi pot imagina sexul fara orgasm! Sincer! Chiar nu stiu cum este.. Si noi ne chinuim sa facem un bebe... dar cand ajungem la se duce naibii tot stresul! Pur si simplu traiesc clipa! Nu va mai spun ca de fiecare data, aproape (caci mai sunt si exceptii ), terminam in acelasi timp...
Cred ca totul tine si de cat demult te potrivesti cu omul respectiv!




In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Nu sunt doar barbatii de vina , depinde de amandoi daca este sau nu orgasm . Poate barbatul sa faca orice , daca femeia nu stie ce sa faca ea , nu va simti nici o urma de orgasm.

La inceputul vietii sexuale evident nu am avut orgasm , dar cand mi-am dau seama ce si cum trebuie sa fac avem de cele mai multe ori simultan.
De mentionat ca am avut un singur partener sexual, adica o singura relatie de lunga durata. Nu-ti trebuiesc "n" barbati ca sa ajungi sus , trebuie sa te relaxezi si in momentele alea sa nu te axezi doar pe orgasm ci pe placerea care exista si fara el .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Depinde de ambii...daca ea nu croseteaza in momentele focoase, daca nu are retineri ptr anumite placerii ale barbatului si binenteles daca si parteneru incearca sa faca tot posibilu si imposibilu ,atunci sant sanse de reusita.
La noi, cand santem mai pe "fuga" nu ajung la orgasm, dar cazurile sant minime...poate acu cu obsesia de bb2.
Sant sigura ca daca barbatii ar incerca sa inteleaga femeile, care intr-adevar nu au orgasm, poate din cauza unui preludiu scurt sau unei penetrari reduse, scurte etc...mai intai tratam cauza si dupa vedem efectu.

Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulian1969g spune:

quote:
Originally posted by MissParker

Sotul meu sustine la fel, ca nu exista femei frigide, ci doar barbati nepriceputi. Si il cred. Am constatat-o pe propria mea piele. Oricat s-ar sifona barbatii (ca nu accepta ego-ul dumnealor asa ceva), e adevarat.

De aici se deduce ca eu am o viata sexuala 100% satisfacatoare. Adica fara rateuri, ba chiar dimpotriva, cand avem timp si dispozitie mai focoasa scorul ramane si 3-1 pentru mine...

Dar in chestiile astea nu e vorba de chimie sau de tehnica sau de gimnastica si nici macar de hormoni... Pentru mine solutia se numeste IUBIRE. Pe mine sotul m-a dorit cand aveam 65 de kile, m-a dorit la fel cand ma ingrasasem la 76 de kile si acum ma doreste la fel dupa ce am slabit iar pana la 66. Seara in pat e suficient sa ma sarute pe gat si sa ma simta langa el si se produce "efectul" .

Chiar el mi-a spus asa: "Cand un barbat nu iubeste o femeie, dupa 2-3 ani se plictiseste sexual si-si doreste ceva nou. Cand o iubeste, este implicat cu sufletul, e fericit cand o satisface pe ea si lucrurile capata o cu totul alta dimensiune".

Introduc aici o mica "anecdota". O fosta colega a mea (englezoaica, rece ca gheata si toata numai creier) nu avusese in ultimii 5 ani nici un prieten, cunoscuse numai "rebuturi" (sustinea ea), avea mare grija de ea (cosmetica, coafor, farduri, toale elegante etc.), era atragatoare (supla si cu niste sani imensi), fata inteligenta si culta, dar se tot plangea si critica toti barbatii, dupa care la un moment dat am putut sa-mi dau seama de ce nu-i iesea nimic pe acest plan, de ce nu reusise sa-si gaseasca un suflet-pereche.

Discutand noi despre barbati, imi tranteste motto-ul ei principal: "At the end of the day men will always want to shag women" (un fel de "Cand se trage linie, barbatii intotdeauna vor dori sa le-o traga femeilor"). Ei bine, nu am contrazis-o (era f. agresiva in astfel de cazuri), dar i-am spus sotului meu: "Ei, si uite de ce ea este singura si nici unul nu vrea sa ramana cu ea, fiindca nici pana la 34 de ani nu a priceput un lucru foarte simplu: At the end of the day, men will always want exactly what women want as well - to feel loved (Cand se trage linie, barbatii intotdeauna vor dori exact ce doresc si femeile - sa se simta iubiti)". Asta fiindca ea era probabil permanent pregatita sa desfaca picioarele mecanic, in ideea ca asa il prinde pe vreunul in plasa si in ideea ca fizicul atragator e criteriul principal de a lega un barbat de ea.

Inaintea sotului meu (care e al doilea sot pt. mine) eu am mai cunoscut destui barbati si doar cu cativa am putut avea orgasm, iar in mod constant mai avusesem doar cu unul singur, anume cu singurul care ma mai iubise pana sa-l intalnesc pe actualul sot. Ce spune asta? Ca la mine ca femeie dorinta si satisfactia sexuala merg mana in mana cu sentimentul de a ma simti iubita, cu adevarata intimitate sufleteasca. Noi femeile nu avem erectii una-doua ca barbatii, la noi trebuie mai intai "umblat" la nivel sufletesc, trebuie incalzita si mangaiata inimioara, sa ne simtim dorite si iubite, dupa aceea totul merge snur... Chestiile astea le-am descoperit impreuna cu si datorita sotului meu, care este un barbat extrem de empatic si de multe ori ma "simte" si ma intuieste mai bine decat ma simt eu insami. Fiindca ma iubeste.

Din pacate, din experienta mea si a altor femei pe care le cunosc, foarte putini barbati sunt in stare sa ne atinga cu adevarat inimile... si e mare pacat. Saracii de ei sunt crescuti in ideea concurentei ("hai s-o punem pe masa si sa vedem care e mai lunga") si a performantei, se tem sa nu fie prea "mici" sau prea "lenti" sau prea "rapizi" sau prea... prea... incat uita sa simta, sa-si lase libere sentimentele fata de femeia respectiva. Iar multe femei, de ce sa n-o spunem, le accentueaza complexele, comportandu-se fara tact si considerandu-i niste roboti care trebuie sa dea randament la apasatul unui buton. Din nou lipsa de sentimente si de intimitate autentica, bat-o vina...

Asa ca eu zic: LOVE IS THE ANSWER!!

Si ... continuati sa exersati, copii! Pofta vine mancand

_
Ca sa descoperi America, uneori e suficient sa pleci din Spania.

Felicia






Buna!

Imi place cum ai scris, se simte ca ai pus suflet! Felicitari!



...Iar cu privire la ceea ce ai scris in primul paragraf, eu deocamdata nu m-am sifonat!





Giuliano

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi66 spune:

Ca tot mi-ai adus in fata ochilor comentariul Feliciei si mi-am amintit...MissParker cred ca esti constienta(la experienta din dotare)ca barbatii nu au intotdeauna erectii asa "una-doua".Chiar si celor mai virili li se intampla "minunea" cand le e lumea mai draga.
Iar marimea conteaza mai putin si pot sa va spun din putina mea experienta ca ...una mare nu face intotdeauna placere.
Si acum sa va spun...hm...nu stiu cum sa numesc...expresia care am auzit-o cu multi, multi ani in urma si mi-a ramas intiparita foarte bine in minte...o comparatie mai bine zis..."scarpina-te in nas cu degetul mic sau cu un pai si spune-mi care iti da o senzatie mai placuta?".Desi am ras cand am fost intrebata(ca la 20 de ani),in timp, am ajuns la concluzia ca persoana a intrebat foarte serios si nu a facut nici o gluma cu conotatii sexuale de prost-gust.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valicalin spune:

eu zic ca daca faci sex fara orgasm parca lipseste ceva.cu timpul trebuie sa-ti cunosti partenerul sa stii ce-i place cum ii place.eu stau deasupra siu intodeauna il obtin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

prefer orgasmul fara sex, decat sexul fara orgasm

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

cam trist subiectul asta...
Sa faci atitea planuri sa obtii o reactie animala fireasca, da parca am discuta cum aterizam pe luna.

Toate mamiferele asa s-or chinui, saracele?

Sau doar omul e dezavantajat si ii mai trebe si investigatii laborioase, ajustarea imaginii de sine, siguranta zilei de maine, si un acoperish deasupra capului, promisiunea iubirii vesnice si verigheta pe deget plus impliniri pe toate planurile doar ca sa poata duce o partida de sex la bun sfarsit?!

In cazul asta, a platit un pret cam mare....



Elise & BBLisa

Mergi la inceput