Sexul fara orgasm

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Pai voi puneti gresit problema ...ca de fiecare data...cum ca EL e de vina. Nu nene...voi nu sinteti antrenate sa obtineti ce vreti. Tot aud aceleasi teorii...cu psihicul.. moralul si oralul...relaxat..liniste si etc etc...pai aia in Liban..Israel.. ce sa mai zica?

deci trebuie si pe timp de razboi...de XX decibeli...cu X sau Y sau Z partener...trebuie sa ajungeti la aceleasi rezultat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coltofeanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

...voi nu sinteti antrenate sa obtineti ce vreti.


Asa este... daca ne-am ales gresit antrenorul...sau poate unele chiar nu vor sa fie antrenate... sau nu vor sa se antreneze nici singure. Pai atunci... de unde orgasm, mai frate?

Eu insa imi sustin parerea.....cel mai important este psihicul.Chiar si in vreme de razboi...Daca barbatul reuseste sa te faca sa uiti ca e razboi...chiar si pentru cateva minute...e ok.

Edit : Scuze...nu mai intervin ca facem subiectul varza. Pa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

OMG ce barbat minunat e G asta, se pricepe la toate: la gatit, la relatii, la matematica, la tehnice, la copii, la generale = orice si la sex!!! Jeez!!! Stie cum e cu orgazmu' bravo G!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TweetyGeo spune:

Eu cred ca intervin mai multe probleme: sanatatea, stressul, timpul, oboseala, problemele de zi cu zi.
Dar la mine mai intervine o problema. Cand iau anticonceptionale nu mai am pofta de sex. Daca le intrerup imi revine pofta. Le-am tot schimbat, am zis ca poate sunt altele mai bune, dar n-am gasit nimic. Si "trage" sotul de mine. Doar in alea zece zile am si eu chef. Iar din alea raman doar 4, ca in restul n-am ce face.
Inainte de a ramane insarcinata faceam sex tot timpul, chiar si in zilele cand eram pe rosu. De cand am nascut pur si simplu nu simt nevoia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popescudora spune:

nu am avut orgasm vaginal niciodata iar sexul nici nu imi place nici nu imi displace. Il fac pentru ca trebuie. Acum ca am citit cate ceva parca imi pare rau ca pierd o experienta asa fabuloasa cum o descrieti. Se poate face ceva ca sa apara orgasmul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui popescudora

nu am avut orgasm vaginal niciodata iar sexul nici nu imi place nici nu imi displace. Il fac pentru ca trebuie. Acum ca am citit cate ceva parca imi pare rau ca pierd o experienta asa fabuloasa cum o descrieti. Se poate face ceva ca sa apara orgasmul?


Dora, imi pare sincer rau ca simti asa...se pot face multe, pentru ca orgasmul inseamna in primul rand a te cunoaste pe tine insati, a -ti cunoaste corpul.
Incepe de la a face cunostinta cu tine si vei descoperi singura (sau cu prietenul tau)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxana1974

OMG ce barbat minunat e G asta, se pricepe la toate: la gatit, la relatii, la matematica, la tehnice, la copii, la generale = orice si la sex!!! Jeez!!! Stie cum e cu orgazmu' bravo G!


It's the first day of the rest of my life!




Asa creste mare puiul


www.our365.com/NewbornPortraits/BabyDetail.aspx?birthid=f671635f-2b23-4e26-8953-e81fefa35501&babyid=f6181213-113f-4e32-89b5-e0b65b1e006a" target="_blank"> Paginuta mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Dora, iti trebuie si un partener cu care sa fii compatibila si dezinhibata, cu care poti sa fii asa cum iti doresti. Si trebuie, asa cum a zis si LadyJ, sa te cunosti pe tine insati, sa stii ceea ce-ti place si cum iti place ca sa poti sa ii spui si lui daca el nu stie cum sa te satisfaca. Cred ca mai intai ar trebui sa iti placa actul sexual in sine si apoi sa iti faci griji pentru orgasm... ca nu prea vad cum ar putea sa vina daca nu iti place sexul.
Nu iti place in general sau cu partenerul cu care esti acum?

I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliana82 spune:

pe la 18 ani cand descoperisem si eu marele mister adica sex. dupa vre-o 6 luni cu prietenul am constatat ca nu am orgasm si ca ce simt eu e departe de ce vorbeau prietenele mele. asa ca m-am documentat. am prins in mana o carte cu tehnici thailandeze. Aici pe undeva, pintre descrieri de pozitii si altele am citit despre exersarea muschilor vaginali. exercitiile sunt simple , contractii ca atunci cand te abtii de a te duce la toaleta, si altele prin care simti ca iti contractii muschii. 5 minute zilnic de astfel de exercitii fac minuni.
Eu acum am orgasm numai dupa ce incep sa dau contre. sau sa mi contract muschii vaginali.si sunt foarte puternice. Daca nu fac nimic decat sa stau ma plictisesc si ma enervez ca transpira degeaba.
reteta mea pentru orgasm.
1 tandrete si romantism, afectivitate(asta petru nivelul pshilogic)respectiv,o cina romantica, o sticla de vin, lumari povesti etc..
2 compatibilitate fizica. foarte importanta. respectiv lungimea jucariei lui sa fie asemanatoare (daca nu se poate egala)cu lungimea canalului vaginal Nu trebuie sa fie nici mai mare ca doare nici mai mica ca transpiram degeaba. .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui Liliana82

pe la 18 ani cand descoperisem si eu marele mister adica sex. dupa vre-o 6 luni cu prietenul am constatat ca nu am orgasm si ca ce simt eu e departe de ce vorbeau prietenele mele. asa ca m-am documentat. am prins in mana o carte cu tehnici thailandeze. Aici pe undeva, pintre descrieri de pozitii si altele am citit despre exersarea muschilor vaginali. exercitiile sunt simple , contractii ca atunci cand te abtii de a te duce la toaleta, si altele prin care simti ca iti contractii muschii. 5 minute zilnic de astfel de exercitii fac minuni.
Eu acum am orgasm numai dupa ce incep sa dau contre. sau sa mi contract muschii vaginali.si sunt foarte puternice. Daca nu fac nimic decat sa stau ma plictisesc si ma enervez ca transpira degeaba.
reteta mea pentru orgasm.
1 tandrete si romantism, afectivitate(asta petru nivelul pshilogic)respectiv,o cina romantica, o sticla de vin, lumari povesti etc..
2 compatibilitate fizica. foarte importanta. respectiv lungimea jucariei lui sa fie asemanatoare (daca nu se poate egala)cu lungimea canalului vaginal Nu trebuie sa fie nici mai mare ca doare nici mai mica ca transpiram degeaba. .




Adica?

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput