Sexul fara orgasm

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

quote:
Originally posted by Guestus

quote:
Originally posted by april

totul pleaca de la creier ...asta-i secretul



cu putin antrenament si un creier okay nu-ti mai trebuie nimic


dar cu un creier mai micut si mult antrenament nu iese nimic?
adic dupa ce ca esti prost sa nu mai ai parte nici de un orgasm ? asta chiar ca e trist.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

Circula un articol... cica

Femeile inteligente ajung la orgasm mai greu pentru ca sunt prea ocupate cu gānditul, sustine un studiu.

Cercetarea nemteasca; a scos la iveala; faptul ca;, cu cāt este o femeie mai educata;, cu atāt mai greu este ca sa; fie satisfcuta; din punct de vedere sexual.

Īn chestionar, 62 la suta; dintre femeile care si-au completat studiile au declarat ca; le este foarte greu sa ajunga la orgasm.

Īn schimb, doar 38 la suta dintre cele cu o educatie mai precara au spus ca se confrunta cu astfel de probleme.

La studiu au participat peste 2000 de femei cu vārste cuprinse īntre 18 si 49 de ani.

Acum inteleg de ce o parte din voi nu aveti orgasm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

quote:
Originally posted by irinabobe

cu putin antrenament si un creier okay nu-ti mai trebuie nimic


dar cu un creier mai micut si mult antrenament nu iese nimic?
adic dupa ce ca esti prost sa nu mai ai parte nici de un orgasm ? asta chiar ca e trist.
[/quote]

Esti mortala, am ras cu lacrimi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns heer spune:

vad eu aici clarrrr ca nu-i bn sa te lasi de citit!!!!!!!!!!!mai bn te lasi de altele....stiti bancu.Dupa studiul asta nemtesc pe timp ce trece ma prostesc rau..adik acu cativa ani eram ff inteligenta nici nu credeam ca exista orgasm.Incotro? ce se intampla cu mine..dar totusi sa ma consolez mi se mai intampla cateodata cand sunt eu obosita de tot sau e sotu prea gabit sa fiu inteligenta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusk spune:

am 19 ani de casatorie si cred k de 9 ani nu am mai avut un orgasm.atunci am fost nevoita sa fac un avort si cred k s-a rupt ceva in mine k am ramas cu o deceptie f mare.Mi-as fi dorit acel copil dar sotul meu a zis k nu se poate si de atunci regret f mult acest gest.Se poate sa ma fi influentat psihic acest lucru?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns margabadea spune:

interesant subiect!

Eu una am orgasm numai cand stau deasupra.....nu stiu de ce....
si asta mi se intampla numai cu sotul meu; adica inaintea lui, se intampla sa am orgasm si cand adoptam alte pozitii...
explicatia nu o gasesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns witeflower spune:

tusk - eu cred ca avortul tau te afecteaza inca (din pacate durerea psihica ramane mult dupa ce ranile fizice se vindeca). Ai vrut acel copil si ai renuntat pt ca sotul tau a spus nu. Iti greu sa recunosti, dar cred ca in sufletul tau il consideri vinovat, nu l-ai iertat. Si nu te-ai iertat nici pe tine, pt ca ai acceptat vointa lui.
Asta cu siguranta va afecteaza relatia, inclusiv din punct de vedere sexual. De aceea, eu cred ca trebuie sa vorbesti cu sotul tau despre ceea ce simti. Poate o sa afli ca si el regreta acea decizie. Iar faptul ca vorbiti va va ajuta pe amandoi. (Desigur, conteaza ca fiecare sa spuna ce simte el, nu sa dea vina pe celalt, fiindca reprosurile tarzii fac mai mult rau decat bine...).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

"Se declanseaza ejacularea feminina. Apare ca o senzatie de urinare. Dar lichidul care iese nu provine din vezica, este incolor, fara miros si curata fantastic vaginul, cum nu o poate face nici un irigator".

Hmmmm, am avut parte de un week-end pe cinste, s-a intors sotul acasa ,plecat fiind in deplasare doua saptamani, l-am amenintat ca in seara asta mai vreau!!!

http://fr.youtube.com/watch?v=wQAthxUjkpY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rasfatzata spune:

daca vreti sa stiti,conteaza mai ales barbatul,daca el e atent,si isi doreste k partenera sa aiba parte de orgasm pana la urma o sa aiba. va spun din propria mea experienta,sunt pe punctul de a ma casatori a doua oara,hmmm primul sot a fost atat de egoist incat pt ai fi lui mai usor spunea k sunt frigida.Eu il itrebam cum daca mie imi place si simt placere pe timpul actului sexual?dar... mai e si un dar acest om minunat nu se gandeste decat la mine cum sa fiu eu fericita,si am avut orgasm ce surpriza ?credeam k n-o sa cunosc niciodata aceasta senzatie...

crisanda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rasfatzata spune:

trimis 20-072008 02:51

quote:
citat din mesajul lui rasfatzata

daca vreti sa stiti,conteaza mai ales barbatul,daca el e atent,si isi doreste k partenera sa aiba parte de orgasm pana la urma o sa aiba. va spun din propria mea experienta,sunt pe punctul de a ma casatori a doua oara,hmmm primul sot a fost atat de egoist incat pt ai fi lui mai usor spunea k sunt frigida.Eu il itrebam cum daca mie imi place si simt placere pe timpul actului sexual?dar... mai e si un dar acest om minunat nu se gandeste decat la mine cum sa fiu eu fericita,si am avut orgasm ce surpriza ?credeam k n-o sa cunosc niciodata aceasta senzatie...

crisanda



crisanda

Mergi la inceput