Sexul fara orgasm

Sexul fara orgasm | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

http://www.supereva.ro/info.asp?id=1023
Ce parere aveti?





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
NOU:www.supereva.ro

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca74 spune:

Vad ca lumea se codeste sa raspunda la acest subiect tabu, asa ca am sa incerc sa raspund eu. Pe langa, evident. Nu fiindca nu inteleg ce se intampla cu femeile care nu au orgasm, ci pentru ca to’mnai am citit pe net un articol in care o tanti indatoritoare foc! explica pe indelete cum sa ajungi la orgasm.

Si apropos, dragi barbati, daca femeia nu ajunge la orgasm, 90% din vina va apartine. Nu o spun cu ciuda, resentimente sau orice altceva de genul asta. Pur si simplu, unii dintre voi habar nu aveti cum sa duceti treaba asta la bun sfarsit. Si e ok… atat timp cat santeti dispusi sa invatati,… invatati si iar invatati.

Citez :

« Am fost casatorita trei ani, am mai avut dupa aceea cateva relatii trecatoare si am simtit orgasm de cateva ori. Nu mi-am dat seama cum se intampla, si cum se producea.
Pana acum.
Cu actualul meu prieten, care este un tip mai neobisnuit, a studiat tehnici orientale de control al ejacularii si alte tehnici care l-au facut un fel de sex guru am reusit sa inteleg ce se intampla.
Orgasmul vaginal are loc atunci cand penisul parnenerului atinge o anumita zona si stimuleaza repetat acea zona. Nu e vorba de punctul G. Orgasm acolo se obtine prin stimulare cu degetul mai degraba decat cu penisul.
E vorba despre cervix. In preajma colului se afla un buzunaras. Misterul consta in frecventa redusa cu care nimereste penisul exact in buzunaras. Daca nimereste pe intrarea in col, se simt o durere ca la menstruatie. Stop.
Daca nimereste alaturi de buzunaras, nu se simte nimic, nici durere, nici placere.
In acel buzunaras se declanseaza niste reactii incredibile. Orgasm care poate dura foarte mult, nu secunde ci minute. Cu conditia ca el sa nu ejaculeze. Pentru ca valul orgasmic, energia degajata ii provoaca lui ejacularea instantaneu. Si femeia atunci poate simti doar o umbra de orgasm. Daca el poate continua, daca nu ejaculeaza si continua masajul in buzunaras atunci orgasmul este ceva teribil.
Nota: la inceput, pot aparea manifestari psihologice alarmante, ca de exemplu, femeia sa inceapa sa planga.
Explicatia este aceea ca in acel punct se strang tensiunile emotionale legate de sex, de relatii, in general de viata amoroasa.
Orgasmul pe cervix provoaca eliberarea acelor energii. La inceput sunt greu de suportat dar dupa eliberarea tensiunilor femeia isi simte si trupul si sufletul mai usor.
E genul de experienta wow!
Mai intai, acel punct trebuie gasit. Partenerul introduce un deget in vagin cu palma orientata in sus si cu buricul degetului cauta locul de langa intrare in col, trebuie sa dea de o zona care se simte la palmare ca un buzunar. Cred ca e locul unde palpeaza ginecologul ca sa verifice pozitia uterului.
Apoi, incepe sa miste degetul inainte si inapoi, e ca atunci cand faci gestul cu degetul de a chema pe cineva. Trebuie apasat destul de tare.
Si se mai intampla ceva. Se declanseaza ejacularea feminina. Apare ca o senzatie de urinare. Dar lichidul care iese nu provine din vezica, este incolor, fara miros si curata fantastic vaginul, cum nu o poate face nici un irigator.
Si poate si rezolva problemele legate de flora vaginala.
Ce este foarte dificil pentru partener este oboseala care apare rapid la nivelul degetului, trebuie sa fie exersat, ca sa poata face asta cateva minute.
Apare o senzatie irezistibila de a face sex.
Deci, daca partenerul vrea sex, sa faca acest masaj. Partenera lui il va implora sa o patrunda, pentru ca simte ca inebuneste.
Ar fi bine sa nu fie nimeni pe acasa si muzica data tare, sau ea sa-si acopere gura cu mana pentru ca s-ar putea ca vecinii sa cheme politia din pricina strigatelor.
Dupa acest masaj, penisul isi va gasi usor drum spre buzunaras. Si odata intrat acolo, orgasmele ei contrinua, val dupa val.
E un secret pe care daca l-ar sti barbatii ar avea sex garantat. Pentru ca nu ar mai trebui sa ceara sex, ar oferi masaj si orgasme fabuloase iar ea l-ar implora apoi sa faca sex cu ea. Sau pur si simplu il inhata. Si il incaleca. Si devine de neoprit.
Incercati acasa. Sau pe unde sunteti. Succes. »

============
How wrong it is for a woman to expect the man to build the world she wants, rather than to create it herself.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Foarte bun articolul. Intr-adevar, tanara aceea incearca prea mult si e prea concentrata pe a avea orgasm. Ceea ce sigur nu e bine nici pentru ea, si cu atat mai putin pentru partener.

La ceea ce a spus anca74 as raspunde ca nu e in 90% din cazuri vina barbatilor. Poti da vina pe barbat abia dupa ce bifezi alte cateva motive... De exemplu prima intrebare care ar fi de pus e daca femeia respectiva a avut vreodata orgasm, cu alte ocazii. Daca da, ramane sa te intrebi cat de mare e atractia fata de partener si cum incepi actul sexual. Daca "sari pe el" de dorinta, ramane sa te intrebi daca el iti cunoaste corpul cu adevarat si daca stie ce iti face placere. Daca da, abia atunci e posibil ca el sa faca ceva gresit.


Fashion is a form of ugliness so intolerable that we have to alter it every six months. - Moda este o forma de uratenie atat de greu de tolerat incat trebuie schimbata la fiecare sase luni.
Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

Mda ... subiect de interes ... general

Eu nu am decat orgasm clitoridian prin masturbare. In general imi spun ca nu conteaza, asta este, merge si asa. Probabil ca daca as avea habar cum este nu as mai vb asa ...

Never say NEVER.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Eu sunt o persoana, care fac sex cu foarte mare placere si pasiune, fara sa ajung la orgasm. Asta este. Nici macar nu-l mai urmaresc cu inversunare, ma simt bine asa cum e. Ce rost mai au frustrarile inutile? Eu sunt convinsa ca-mi va veni si mie randul. SI cred ca sunt multe femei in aceasta situatie, dar putine recunosc. Si fiindca stiu sigur ca mama nu citeste subiectul (spre deosebire de sotul meu, care trage cu ochiul la ce scriu, dar nici nu ma ascund), trebuie sa va spun ca mama mea a fost anorgasmica 10 ani dupa casatorie (s-a maritat virgina). Si dupa 10 ani, adica dupa ce am mai crescut si noi copiii, brusc, cu acelasi om, a venit "revelatia".

Bee
si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

Interesant de-a dreptul.
Poate mai e o sansa sa ajungem si noi acolo, Bee :))). Lasa-mi si mie tel si care afla prima suna sa iesim la bere :)))

Never say NEVER.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Bee dupa 10 ani .
La mine s-a mai schimbat totul dupa nastere, orgasmul il am mai greu decat inainte dar exista si asta ma bucura .Acum ca am terminat si cu alaptatul ma astept sa-mi revin total .


Anca si Andrei(13.02.2006)

Pozele Noastre
Buburuzul Mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rotty spune:

Interesante si raspunsurile de pe supereva si articolului postat de anca. Dupa sarcina si eu ajung mai greu la orgasm. Incercam si metoda asta. I-am trimis-o sotului, adica....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirachi spune:

interesant subiect...dar observ ca femeile sunt pudice si nu se grabesc sa ne impartaseasca din experienta lor...am sa incerc si eu sa va scriu cate ceva daca imi permiteti,cu riscul de a fi blamata de unele dintre voi sau ...cine stie...poate invidiata...
pana l-am intalnit pe sotul meu am mai avut cateva relatii(L-am cunoscut la 31 de ani,dar tind sa cred ca varsta nu are nici o importanta in acest caz).in primii ani de viata sexuala am avut cred doar 3 sau 4 orgasme si asta ma facuse ca cred ca sunt frigida...de cand sunt cu sotul meu am ajuns o fericita...si poate nu ma credeti dar in timpul unui act sexual am cel putin 3 orgasme(asta in cel mai nefericit caz).Sigur sunt de o intensitate si durata mai scurta(fiecare)pt.ca sotul meu ma pregateste pt.urmatoarele...dar ultimul intotdeauna"m-a dus pana in cer si inapoi"si ma lasa lipsita de orice vlaga pt.minute in sir...dupa un scurt repaus ma simt fresh si cu puternica dorinta de viata...
stiti asta datorita proceselor chimice si metabolice care se efectueaza la nivel molecular in organism...sunt intotdeauna ca noua...astfel ma eliberez de toate tensiunile...
nu va spun ca la inceputul relatiei m-a spaeriat acest lucru si am cerut sfatul unui cabinet de planig care m-au felicitat si care mai in gluma mai in serios mi-au spus sa il tin bine "legat"pe sotul meu...ca am mare noroc... pe de alta parte se pare ca si eu fac parte din infima categorie de femei care pot avea orgasm multiplu...
asta nu inseamna totusi ca meritul este doar al lui... 5o%el iar restul tine de mine,de afectivitatea si de starea noastra de spirit, psihicul si astmosfera si chiar de ceva cunostinte in domeniu(ale sotului).nu o facem niciodata in graba iar libidoul are o foarte mare importanta...

sa nu imi cereti adresa sau nr.de telefon al sotului...no chance

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

Mirachi ... no comment
Adica ba da, sa-ti traiasca orgasmele




Never say NEVER.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi66 spune:

Da...cunosc senzatia "pana la cer si inapoi", parca plutesti, noroc ca era tavanul si n-am zburat mai sus.
Fetele cu ...dupä nastere.Stati linistite si rasuflati ca eu nu am nascut si in ultimul timp am patit la fel ca voi.
Actul sexual depinde de f.f.f multe, cum bine ati tot amintit voi, iar la mine cred ca e de la cap.Dupa avort(prima sarcina la 36,5 ani) nu am mai ramas insarcinata, iar dupä stimulari am primit asa un anti-chef de sex de nu va pot povesti.Oricat ti-ar cadea de bine sexul si ai iubi persoana de langa tine, sa stai cu ochii pe ceas si sa numeri zilele e mai mult decat nasol.Acum am incetat sa mai sper(la o eventuala sarcina ma refer), dar tot nu mai e ca inainte.Ma simt bine, dar nu mai reusesc sa ajung la orgasm.Problema e ca in ultima vreme am dureri in partea dreapta-am intrebat pe aici, dar fara raspuns-si nu mai am pofta de sex nici macar sa vad la TV cum se pupacesc actorii.

Mirachi...cu nr. de telefon am inteles, dar macar ceva idei, sugestii, exemple...

Mergi la inceput