FIV 93

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns first_carmen spune:

Am recurs la FIV cu ICSI pentru ca nu erau spermatozoizi prea multi si nici de buna calitate. Acum doi ani am facut HSG (in urma caruia s-a descoperit o trompa infundata) si trei rinduri de instilatii, dupa aceia am schimbat doctorul pentru ca mi se daduse sa iau doctorii de stimulare a ovulatiei (la ecografiile pe care le-am facut la primul doctor mi se spusese ca nu ovulez). Am schimbat si am avut norocul sa ajung la dr Cocei (embriolog) care m-a indrumat pe parcursul tratamentului, ecografiile, punctia si ET-ul facindu-le dr Niculescu, la Giulesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns parma spune:

Fetelor,a reusit cineva sa ramana in urma unui ET?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexi22 spune:

fetelor va multumesc pt urari si sper sa fie bine.NU am stare sa stau in pat si imi vine sa merg la baie nu stiu daca este ok?voi ce ziceti?
Mi-a pus 3 embrioni.
Voi ati reusit sa stati in pat dupa ET?
va pupacesc pe toate

alexi22

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

In primul rand vreau sa o feliicit pe Carmen

Povestea mea incepe cam asa:am 23 de ani ,sotul 30 si suntem casatoriti de vreo 3 ani.Dintotdeauna am fost ingrozita de ideea de anu avea copii asa ca ne-am hotarat sa avem copii imediat.A urmat o problema cu chisturile ce-mi apareau si asa am ajuns la Prof Ancar.
Initial am facut doar eu analize crezand(cum se intampla de obicei ) ca eu am probleme,dupa un an de nereusite a facut si sotu apermograma dar surpriza nu era asa cum ne asteptam:oligospermioe severa,iar dupa vit E a devenit oligospermie medie.
Asa ca anul asta in iunie am facut IA dar nereusita,neavand mobilitate prea mare ne-a fost recomandat ICSI dar la fertilizare s-a constatat ca au fertilizat singuri nemaiavand nevoie de ICSI.
Unele fete stiu ca am zis deja ca FIV-ul e nereusit dar problemele mele ar fi:
-la cate zile ar trebui sa-mi vina CM ca eu am facut ET pe 18 nov si inca nu am ciclu
-de ce prof Ancar mi-a zis ca nivelele de progesteron si estradiol sunt ca pt sarcina desi Bhcg este 0
-mi-a zis ca el in august anul acesta a avut un caz in care a iesit asa si a repetat Bhcg dupa 7 zile (deci in Z21 dupa ET)si a iesit ca este sarcina.Eu n-am mai auzit de asa ceva dar el a zis ca s-a lipit tarziu embrionul.
-asa ca eu iau in continuare utrogestan si cicloproginova,avand in vedere ca n-am avut nici o scurgere ,nici ciclu.

Asa ca sunt in POM!

P.S.Ati mai auzit de asa ceva ca parca n-as vrea sa mai sper degeaba,de fapt eu nu prea mai am sperante dar sotul saracu zice ca o sa fie bine?

-ici la toata lumea fie ca sunteti mamici sau aspirante la titlu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Carmen felicitari !!!!!!!! BB sanatos si sarcian usoara!!!

Zouzou, Liana

Sheri da..draga sunt nevopsita de 1 luna si nici in primele 3 luni de sarcina nu ma vopsesc...

Eu maine am punctia... noroc cu Pis si cu Crinuta... care mi-au dat toate indicatiile si m-au mai linistit

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Stiu si eu ce sa spun Rubia? Eu din cititte stiu ca trebuie sa intreruoi utrogestanul ca sa vina ciclontul.
Dar vorba lui Ancar poate este ceva acolo si ce-ar fi sa repeti bhcg-ul si sa ne dai o veste buna?

Andicutule, au inceput sa ma doara titile, de fapt sa se umfle, e de bine? Lachi e mai mica decat mine cu doua zile, ei abia au inceput sa-i apara cosurile, si moare de somn.

Va pup

Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

Carmen..felicitari!!!
Sa ai grija de tine si de bebe!
Numai bine
Adhnana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns parma spune:

a reusit cineva cu embrioni congelati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

pussi, bafta multa la punctie. Dimineatza o sa fiu si eu la Giulesti...n-o sa ai tu ochi pentru alte paciente dar eu oricum o sa-ti tin pumnii.

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Pussi bafta multa maine la punctie!Vezi ca acest capitol e norocos, sa aduci numai vesti bune sa te puna dana_p pe listuta de !!
Rubia tin pumnii sa fie !!

Seara frumoasa tuturor!

Kora

Mergi la inceput