costum om de zapada

costum om de zapada | Autor: NANU

Link direct la acest mesaj

Fetelor,va rog ajutati-ma si pe mine cu idei legate de un costum "om de zapada".Daca v-ati confruntat cu aceasta problema astept raspunsuri.
Mii de multumiri.



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

cred ca cel mai simplu ar fi un pantalon alb, o bluza alba cu guler inalt, o curea lata maro inchis. la toate astea adaugi niste nasturi negri supradimensionati (discuri de carton imbracate in material negru), o palarie in forma de craticioara (din carton, gasesti o multime de idei pe net) si un morcov de carton drept nas.

spor la pregatiri!

cele mai frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Sper sa nu se considere reclama : partyfactory.ro. Daca nu ai timp sa confectionezi , poti sa inchiriezi de la ei, ar trebui sa aiba si nu sunt nici scumpe 20-30 RON/zi.

Petrecere frumoasa !

Mari si Teodora Maria (26.03.2006)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/marybat_78/my_photos

"Eu muncesc, tu muncesti, el fura" - conjugarea verbului "a munci"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

si bogdan al meu va fi om de zapada la serbare.
noi am vorbit cu o croitoreasa care a zis ca va face costumul pe structura asemanatoare cu a rochiilor cu crinolina, sa fie umflat ca doi bulgari maaari de zapada. pe cap ii pun o palarie rosie de-a mamei mele, si sa vedem cum reusesc sa fac si un morcov in loc de nas... abia astept, cred ca va fi super!

_
ANAMARIA, mama soldatzeilor de plumb
Bogdan - 04.07.2000 si Tudor - 13.06.2003

poze cu frumosii mei (si nu numai )
************************
DE CE SA REPETI VECHILE GRESELI, CAND EXISTA MULTE ALTELE NOI PE CARE POTI SA LE FACI?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NANU spune:

Va multumesc pentru idei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana_salajan spune:

Si Andrei a fost acum doi ani om de zapada. Am cumparat pentru toata grupa satin alb si croitoreasa de la camin a cusut pentru fiecare un matrerial care sa-i acopere pe piept si spate, cu gaura la mijloc pt cap si care se lega la mijloc cu un cordon.Noi parintii am cusut nasturi negri mari, iar pe cap au avut bascute. Si bineanteles bluza alba si pantalon alb.Sper ca a-ti inteles despre ce e vorba.Si inca ceva: anul asta e ingeras, am sa iau nasturii jos, si costumului ii atasez aripile si gata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

si sa nu uitam de pantofi! eu vreau sa-i dau 2 perechi de sosete, ca sa fie alb tot iubitu meu!

ar mai fi o idee cu tenisi albi, dar nu am si nu am nici timp sa caut, nici nu prea stiu daca as gasi...

_
ANAMARIA, mama soldatzeilor de plumb
Bogdan - 04.07.2000 si Tudor - 13.06.2003

poze cu frumosii mei (si nu numai )
************************
DE CE SA REPETI VECHILE GRESELI, CAND EXISTA MULTE ALTELE NOI PE CARE POTI SA LE FACI?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NANU spune:

Am urmat sfatul mamicii mari78 si am sunat pt a inchiria acest costum,se lucra la el si este deja inchiriat pt.data de 16.Eu am nevoie pe 19 si a ramas sa revin cu un telefon maine sa vada daca se mai poate ceva.
anamaria, si eu m-am gandit sa-i pun peste pantofi sosete albe.

Mergi la inceput