FIV 92

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Avalon, la mine CM se pare ca s-a reglat. E a 2-a luna cand imi vine fix la 28 zile ca si inainte de FIV. Sper sa continuue tot asa. ET-ul l-am facut la inceputul lunii iunie.
Saptamana viitoare incerc sa dau de dr. Poate s-a intors in tara si incepem luna asta.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

dana p, la aspirantele peste 35 de ani e o lista, eu iti dau ce am scris si acolo:
Victoria (Veronica), 38,Leu, Infertilitate feminina secundara= 2 sarcini oprite din evolutie, 6IA nereusite, 2FIV-uri nereusite.


“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Moni la tine dupa 3-4 luni s-a reglat CM-ul????Ai luat ceva tratamente alopate sau naturiste dupa fiv?

Anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Cele care vor sa fie pe lista le rog sa-si scrie povestea ca sa pot face trimitere prin link la ce au scris ele.

Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Povestea mea pe scurt ar fi cam asa: 30 de ani, sterilitate secundara (trompe lipsa), 2 laparascopii (1998,2005), 9 inseminari, 1 fiv la Giulesti nereusit!

Anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Dana multumim pt. listuta si pt. munca depusa!

Anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Nu prea scriu dar va urmaresc zilnic pe toate.Ma numesc Madalina am 28 de ani si povestea mea in incercarea de a avea un bb nu a inceput de foarte mult timp
In luna iulie2006 am facut laparo pt desfundarea trompelor la Giulesti.Dupa operatie mi-a spus ca nu au reusit nimic deoarece capetele trompelor sunt obturate(acces interzis)si singura sol pt a avea un bebe e sa fac FIV.
M-au chemat pt histero(am facut 2 in septembrie si noiembrie),apoi pt reimplantare tubara,pe care am refuzat-o cu 5 minute inainte de a intra in sala de operatii(imi era fff frica de anestezie)
Pe 18 decembrie voi incepe tatamentul pt FIV,iar in luna ianuarie va avea loc ET.Analizele mele si cele ale sotului sunt perfect normle.
Sper sa ne ajute Dumnezeu pe toate sa avem un bebit frumos si sanatos.Le tin pumnii tuturor celor care fac ET zilelea astea si sper ca Mos Craciun sa le aduca cel mai frumos dar din viata.Va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

dana.p, eu zic ca e bine facuta listutza, nici nu incarca mult pagina si e usor de cautat.
Povestea mea e extrem de simpla. Suntem impreuna de 11 ani, casatoriti de 6. Eu am 34 ani, sotul meu 40. Pana in martie 2006 nu ne-am pus problema unui copil, dar nici nu am fi exclus o posibila sarcina. In aprilie am inceput in fortza, DH bune, HSG buna, spermograma - normospermie. O IA nereusita in iunie, apoi dosarul pt FIV. Chlamydia pozitiva, Ureaplasma pozitiva, spermograma - astenoteratospermie. Am scapat de chlamydia, ureaplasma, in schimb spermograma..din ce in ce mai proasta - oligoastenospermie. Suntem la limita de ICSI. Am inceput tratamentul cu diphereline din 6.11, menogon din 28.11..deci pe ultima suta de metri pana la punctie. Speram ca revelionul sa-l facem in 3...sau in 4, de ce nu.
Cam asta e istoricul.

-ici

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

dana_p pt eforturile tale, e chiar mult mai bine asa cu link-urile care trimit la povestea fiecareia!!!

toate fetele si tare ma bucur ca ati fost de acord si sunteti multumite de ideea mea cu listuta! Promit sa fiu f. activa pe aici si deja va consider prietenele mele!!!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

KLA iti tin pumnii ,ma sa vii cu un rezultat pozitiv.
Dana p. multumesc ca m-ai trecut si pe mine .
Daca stiam ca se face o lista spuneam povestea mai pe larg ,adica cate sarcini am pierdut inainte de a ajunge la Fiv ,dar e bine si asa .

Ciarli ce e cu tine ? Sper ca esti bine .Ne dai si noua de stire ce-ai facut .

Fetelor care sunteti la punctie ,la ET, multa multa BAFTA.

GINA 38+ ANA

Mergi la inceput