FIV 92

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adelia alin spune:

Iliuta imi pare sincer rau,stiu cum e nu poti nici macar sa plangi,dar daca totusi o faci sa stii ca iti va fi mai bine.Sunt alaturi de tine.
Kora bine ai venit,desi sincer nu as dori nimanui sa ajunga aici.Sper sa fii mai baftoasa decat noi si sa reusesti din prima.Ceea ce ar trebui sa faci in primul rand?Sa te hotarasti asupra medicului,clinicii sau spitalului si abia dupa aceea sa demarezi cu analizele.Dar nu fara o consultatie prealabila la medicul respectiv.In general setul de analize este acelasi,diferentele sunt mici de la o clinica la alta,preturile difera destul de mult,dar te poti orienta dupa toate informatiile oferite la inceputul fiecarui capitol.Adevarata rata a succesului nu cred ca o cunoaste cineva dintre noi,oricum in toata lumea asta mai mult de 20-30% nu-ti garanteaza nimeni reusita.Giulestiul are medici buni,dar e o nebunie generala acolo cand e vorba de timpul acordat pacientilor,Medsana iti ofera servicii mai de calitate dar si preturile sar,Ungaria se situeaza bine in raportul calitate pret,dar e greu cu deplasarile...In fine,poate alte fete te ajuta cu mai multe sfaturi,sau poate dr. Tutunaru ar putea sa te indrume.Dar stiu ca el are o afinitate pentru Ungaria.Daca te hotarasti totusi si vrei sa demarezi,poti reveni cu intrebari.Noi te vom ajuta!Bafta!
Lachi pe unde umbli mai mamico??Taman acum ti-ai gasit de plimbarica? Sau te-a lovit somnicul ala de gravidutza si ai inchis telefoanele?Da si tu un semn,ca nu stiu de tine!Esti mamica de gemeni,tripleti sau cvarteti?Nu cumva ti-au ramas si ceva embrionasi pe care sa mi-i dai mie la o adica??
Sheri gata ET_ul?Si tu esti mamica acuma?
Haideti cu vesti,ca ard de curiozitate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

tin pumniii la toateee!!!!
kla vrei sa te bat???auzi la ea 3 tig???fatooo in peste tine...hai ca io tin pumnii!!
steliana nu stiu mama ce ovule..am banuit ca alea sunt ca mi'a spus si mie cineva..se cheama "Klion" cel putin asa mi'a dat mie..si cica au rolul de a face curat acolo inainte de punctie

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

Un fulg pentru seara de Craciun




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

Liana o saptamana sigur ,dupa aia nu mai stiu ,asta depinde ce hotaraste Mr.Big cand voi merge pe 8 la control .
Nu mai am rabdare ,ieri i-am facut o caciulita si deabia o astep sa o probam.

Kla nu ai luat si tu nimic pentru aceste dureri ,cum e la noi no-spa sau scopantil sa opreasca contractiile uterului ?Si pe mine ma durut burta ,ai vazut ca si pe alte gravidute le-a durut,i-a ceva imediat nu sta cu durerile alea ca altfel .

Andicu bine-ti sta cu o asa semnatura .



GINA 37+ ANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

Buna fivoselor. Eu sunt bine....L-am sunat pe sotul meu ieri si i-am zis vestea, la care el mi-a zis ca important e ca suntem impreuna si ca ma iubeste.....azi am vorbit si probabil in februarie, martie o s-o luam de la capat.O sa lupt pana ce-mi voi tine copilul in brate.

Kla, revino-ti. Cum tu bine ai zis, poti sangera si de la implantare. Inca mai ai de stat linistita in patut. Sa nu-l superi pe bebe.

Picca, Liana, Dasha, Adelia alin, Andicu,Gina, si Toate fetele ( daca am omis pe cineva a fost fara sa vreau)

MULTA BAFTA TUTUROR.Sa auzim numai de bine.


"Prietenia este mana care-ti sterge lacrima atunci cand viata te doare......"

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Lachi scumpo, te asteptam cu vesti!!! Ai facu ET-ul?

Kla78 iti doresc din tot sufletul sa fie bine. Stai linistita si ia o pastilutza ptr dureri. Poate este de la implantare. Multa bafta.


betty78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Fetelor, Cami va multumeste tuturor si va roaga sa o scuzati cateva zile, este consemnata la pat din cauza ca e exagerat putin cu plimbarile au aparut niste mici sangerari. Sotul o pazeste cu strasnicie, dar mi-a spus sa va transmit ca va raspunde in mod sigur tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Multumim Avalon..ii tin pumnii lui Cami.si o pup!!
iliutoooo asa cum spui tu "Prietenia este mana care-ti sterge lacrima atunci cand viata te doare......"

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

Un fulg pentru seara de Craciun




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Ma pregatesc pt un FIV la Giulesti.As vrea sa va intreb de unde va procurati medicamentele,dc le-as putea cumpara si din alta parte(mai ieftin).Bafta tuturor si multi bebei frumosi si sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexi22 spune:

PUSI - iti multumesc ca ne-ai tinut pumni iti doresc si tie multa bafta si succes.Eu am avut foarte mari emotii pt ca nu stiam cum va fi dar ce sa zic mi-a facut anestezia si nu stiu nimic ce sa intamplat m-am trezit dupa vreo jumatate de ora in salon. mai nasol este dupa ce iti revii mie imi venea sa vomit si se invartea totul cu mine dar nu te speria dureaza doar 30 de minute asta cel putin la mine la mine atat a durat.Acum ma simt bine cu exceptia ca ma inteapa putin ovarele.am uitat sa zic ca am 11 ovocite iar maine tre sa sun sa vad cati sau fecundat.ITI DORESC INCA ODATA MULTA BAFTA PT MARTI SI TINEM PUMNII

KLA 78 iti multumesc ca te-ai gandit si la mine.Iti doresc si tie multa bafta si spera intr-o noua sansa ca pana la urma totul va fi bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexi22 spune:

KLA 78 sa dea DD ca durerea sa fie de la implantare si peste 9 luni sa ai in brate.ai grija de tine si stai cat mai mult in pat

Mergi la inceput