FIV 92

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

La multi ani tuturor sarbatoritilor de azi, multa sanatate si fericire!!



Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns steliana04 spune:

Zisacami, spune-ne si noua ce ovule vaginale ai folosit inainte de ET pt dezinfectarea "zonelor intime". As vrea sa utilizez si eu uneori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aldolina spune:

Cami, Felicitari!!! Sa te bucuri de ce ai in burtica, sa creasca mare, sa fie cu mult noroc si sa ne tragi si pe noi dupa tine!
Lachi, mult noroc la ET
Adelia, Sheri, Andrada, Kla si tuturor fetelor si va tin pumnii in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

RUBIA hai cu rezultatul !!!

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Dasha, Zouzou multumesc mult de urari.
Andicu, Antosit va doresc LA MULTI ANI!
Cristinici e ziua ta? La multi ani! si tot ce iti doresti.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Cristinici La multi ani! Sa dea DD ca urmatorul FIV sa fie cu succes!

Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

Iliuta da doamne sa fie cu ochisori.

Ciarli chiar nu mi-am spus povestea ,in mare am sa o spun.
Acum 6 ani am facut prima extrauterina ,cu cantec ,pentru ca aveam cam 5 saptamani si ajunsesem sa merg in" patru labe " prin casa ,eu habar nu aveam ca e extra ,cu toate ca mersesem la control la 4 saptamani am spus problema care era ca nu ma simteam bine si sangeram si culmea,dr. mi-a dat tratament pentru sustinere de sarcina ,cu toate ca nu gasise urme de sarcina la control.Pe atunci mergeam la spitalul Caritas la un medic recomandat .A urmat o opertie clasica cu o taietura destul de mare si multe reparatii de rigoare care au avut loc la aparatul meu .Eram plina de aderente pe trompe pe ovare si acel dr. macar ma reparat in acest sens ca de atunci eu nu am mai stiut ce e aia o durere de burta .Si a doua a fost anul trecut cu ocazia unui primului FIV facut imi mai ramasese o singura trompa si aia astupata si amarata si dl. embrion a avut marea placere sa intre pe ea si sa ramana acolo .FIV-ul l-am facut la GIULESTI ,asa am avut eu ghinionul ,atunci eram suparata ca s-a intamplat asa pentru ca ma chinuisem cu atata tratament pentru o amarata de extra ,dar dupa a fost bine ca mi-a scos si pe a doua si am reusit cu al doilea FIV. Nu ma deranjeaza deloc ca nu mai am trompe ,pentru ca oricum nu erau bune ,cred ca mai rau incurcau pe acolo .Daca stiam dinainte de a face primul FIV ca exista risc crescut de extra si la fertilizari o scoteam dinainte pentru ca daca ele nu sunt sanatoase nici bune nu sunt acolo.Asa ca tot raul spre bine ,acum ma apropii cu pasi repezi de nastere .

GINA37+ ANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

felicitari gina!!!eu ma pregatesc pt un fiv la giulesti pe 8decembrie voi incepe tratamentul iar in ianuarie va avea loc fericitul eveniment(sper eu )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adypuiut spune:

La multi ani tuturor Andreelor si sa v-a dea DD.tot ce va doriti si noua celorlalte la fel.Eu va zic ca sunt foarte dezamagita cu incercarile mele.Am fost si am vorbit cu doctorul cam pe ce data as putea incepe tratamentul pentru FIV si in urma discutiilor a ajuns la concluzia ca ar trebui mai intai sa fac o laparoscopie pentru ca nu pot sa fac histero.,ca sa vada daca nu am aderente sau poate repara ceva.A zis sa ma hotarasc pana dupa sarbatori.Eu am sperat sa fac FIV-ul in ianuarie,dar vad ca nu se poate cu graba mea.Va pe toate si va tin pumnii la tratamente si FIV-uri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Fetelor, multumesc mult pentru urari.

Din "d'ale tratamentului" va spun ca am pe frunte (si nu numai) niste cosuri...cum nici la pubertate n-am avut. Dar daca stiu ca apar in scopuri nobile, ii port cu mandrie.

Mergi la inceput