Tamplarie PVC marca Ramplast???

Tamplarie PVC marca Ramplast??? | Autor: Gaby

Link direct la acest mesaj

Are cineva??? cum se comporta? multumiti?? Probleme... va rog sa le varsati aici... Azi ma hotarasc ce sa cumpar!!!Help!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns janini spune:

salut!
nu stiu cat o sa-ti fiu de folos...dar iti spun cum am facut noi.
ne-am pus si noi termopanele de vreo luna de zile si am luat tot ramplast. evident ca inca nu-mi pot da cu parerea in ceea ce priveste "comportamentul" lor in timp, dar o prima impresie avem si e una pozitiva. si noi pana sa ne hotaram am tot cautat si ne-am interesat peste tot. am auzit de la multi pareri si in general ele sunt bune, in ceea ce priveste profilul.
bineinteles ca e important cum ti le monteaza, feroneria(a noastra e maco)si daca se pune argon intre geamuri.
deci pot spune ca pentru noi sunt ok deocamdata!
iti doresc multa bafta si sa iei decizia cea mai buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaby spune:

buna
stau la parter si cei de la ramplast lucreaza cu 4 camere!! preturile sunt mai mult decat bune, plus ca mai toti cei care au, cativa prieteni, au doar laude!

Multumesc de raspuns!merg pe mana lor, nu cred ca merita un pret prea mare geamul de la bloc, confortul ales de mine l-am 9identificat ,la prieteni, deci merita!

Merci


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Din sursa absolut sigura calitatea Ramplast este indoielnica.Am cunostinte care au firma si lucreaza cu aceste profile.Le convine ca sunt mult mai ieftine ca altele si pot pune adaos, dar nu au calitate.

Magda si Bianca 8 anisori




http://community.webshots.com/user/danut1965



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaby spune:

buna,


Aseara, la ora 17, mergeam spre apartamentul cumparat si sa dau comanda la termopane... Si cum conduceam mi-a venit mintea la loc: ce e romanesc e prost facut!!! asa ca am intors si am comandat rehau, la o diferenta de 100 e!

Sa-mi fie intr-un ceas bun!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Janini, m-ar interesa cum s-a comportat Ramplast-ul in timp? Stiu ca le-ai montat prin 2006. Multumesc!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caudella spune:

Am comandat 4 geamuri la casa noastra, am facut o economie de vreo 300-400 lei necumparand profil Rehau, dar imi pare foarte rau! Nu mai pot face nimic acum, pt ca odata montate geamurile in zidarie, nu le mai poti recupera valoarea niciodata. Este o investitie pt multi ani si trebuie gandit de 1000 de ori. Profilul Ramplast este ieftin si prost din cel putin 2 motive:
1 - este TOXIC! - ramele geamurilor emana in casa acum un miros de polistiren topit, adica se descompune la caldura, emanand o substanta cancerigena. E ieftin, arata poate bine, dar e pe sanatatea noastra!
2 - poate ca profilul Ramplast are acelasi nr de camere ca la Rehau, dar PERETII lor sunt mult mai SUBTIRI, asa ca rigiditatea mecanica, cat si izolatia termica si fonica sunt de slaba calitate.
3 - ASPECT URAT! Comparati in soare stralucirea unui profil Rehau (firma germana cu zeci de ani vechime) si a unui Ramplast (fabrica din R.Valcea, recent construita). Veti vedea ca profilul Ramplast e mat si urat, nelucios, asa ca praful si murdaria se vor infiltra usor in material. Profilul Rehau are stralucire si niste forme rotunjite perfect finisate, fata de patratosul profil Ramplast.

Mergi la inceput