O surpriza, surpriza!!!-Keylogger

O surpriza, surpriza!!!-Keylogger | Autor: Marilen

Link direct la acest mesaj

Am aflat ca fostul sot mi-a instalat pe calculator un program-Keylogger,sper sa fi scris corect si sa nu fi zis vreo perla.Sunt f. revoltata, deocamdata nu i-am spus nimic, va intreb cum as putea "scapa" de acest program si apoi sa-mi parolez calc.Sunt necunoscatoare in domeniu, din cate am inteles, el are acces prin acest program la e-mail-urile mele.As dori mai multe amanunte, va rog...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamy_taty spune:

Dar de ce nu trebuie sa vada sotul tau emailurile tale?Ai secrete fata de el??

mamy_taty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cori-Cori spune:

quote:
Originally posted by mamy_taty

Dar de ce nu trebuie sa vada sotul tau emailurile tale?Ai secrete fata de el??

mamy_taty



Simplu: pen'ca este FOST!
Banuiesc ca n-ai citit cu atentie, dar ai tinut mortis sa te bagi in subiectul fetei .

Scuze, da' nu m-am putut abtine!

Apropo, sotul meu nu-si baga nasul in e-mailurile mele. Si nici eu in ale lui. Mi s-ar parea si ciudat.

Marilen, din pacate nu te pot ajuta... Poate-ti raspunde vreun pasionat de calculatoare.

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_2803 spune:

quote:
Originally posted by mamy_taty

Dar de ce nu trebuie sa vada sotul tau emailurile tale?Ai secrete fata de el??

mamy_taty



Pentru ca e fostul

Gabriela, Melissa & Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Artemis1578 spune:

quote:
Originally posted by mamy_taty

Dar de ce nu trebuie sa vada sotul tau emailurile tale?Ai secrete fata de el??

mamy_taty



Parerea mea: intr-o relatie (de orice natura - amici, iubiti, soti), de baza e increderea, iar cititul mailurilor si scotocitul prin genti sau buzunare fara motive serioase sunt chestii care denota lipsa de bun simt sau gelozia excesiva!


Anka si Ubitu Athina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joxy spune:

Deci deja stie ce ai scris aici. q.e.d.

Cu respect,
G.

www.siteaudit.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilen spune:

Da,m-am gandit ca poate afla si ce scriu eu acum(stiu ca e la servici si n-are ce face).M-a deranjat extrem de tare gestul lui(nu ca as fi avut ceva de ascuns) si nu e la prima abatere(pe cand eram casatoriti am gasit si reportofon in casa).
Cum am aflat de fapt:cand deschideam calculatorul imi aparea pe mijlocul ecranului ceva de genul "Keylogger-mai sunt X zile pana la expirare sau ceva in genul asta.N-am dat importanta, aveam si alte probleme pe cap care ma framantau, nu stiam ce inseamna Keylogger.

Acum nu-mi mai apare chestia cu au mai ramas X zile ... ori a expirat programul ori a bagat altul mai destept!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jazz spune:

Marilen,
Depinde pe care ti l-a instalat. El nu poate sa acceseze datele inregistrate de program de pe un alt computer asa ca go ahead si paroleaza-ti computerul. De multe ori la gasesti in C, Program Files. Pentru computerul tau creeaza-ti o combinatie de litere si cifre, o combinatie noua, la care el nu s-ar gandi (fara aniversari, nume de animale, etc). Daca el nu a parolat keylogger-ul poti sa intrii in el si sa il "uninstall". Sper sa-ti fi fost de ajutor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzathree spune:

eu zic sa-tzi reinstalezi windows-ul si tot din nou,numai asa potzi fi sigura ca nu mai are ceva ascuns pe-acolo

anca & alex


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60236" target="_blank">Asa s-a nascut o mare iubire ...
www.snugglepie.com/cb/52888" target="_blank">Varsta lui Alex

***viatza e doar o iluzie a simtzurilor***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Asa zic si eu... In plus cred ca e gresit spus ca nu poate avea acces de la distanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jazz spune:

Clay,
Doar daca a setat keylogger-ul sa ii trimita rapoarte prin email dar cum e aproape expirat (probabil are doar perioada de trial, nu isi permite sa plateasca peste 50 si ceva de dolari cat costa un programel-oricare ar fie el)... nu mai primeste nimic.

Mergi la inceput