Cu ce acoperim geamul de la baie?

Cu ce acoperim geamul de la baie? | Autor: anda141

Link direct la acest mesaj

Avem un geam foarte mare la baie, prin care se vede, daca nu il acoperim cu ceva. Ideea e ca nu stiu cu ce. Perdea nu merge, nu mi se pare potrivit, jaluzea ..cred ca se uda, se umezeste de la abur...ma gandeam la o folie adeziva care se lipeste pe geam insa nu am vazut si nu stiu de unde sa cumpar. Aveti idee de unde sa cumpar..sau sa imi dati idei de "perdea" pentru un astfel de geam??



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001" target="_blank"> Salvati viata unui copilas oferind 5 euro la teledonul umanitar

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

Anda eu folie adeziva de care vorbesti tu mi-am pus = AUTOCOLANT GEAM. Se gaseste la magazinele de materiale pentru constructii si decoratiuni.
Sunt role si au diverse modele. Pot fi transparente (gen vitraliu) sau nu.


Daniela mamica de Oana Maria (2 sept. 2003) si Roxana Elena (7 febr. 2006)

www.copilasi2006.3x.ro/" target="_blank">BEBELUSI DE IANUARIE/FEBRUARIE 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camellia spune:

Incearca si la magazinele cu papetarie sau chimice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mazzel spune:

daca tocmai ti-ai montat sticla dubla sa ai de grija sa nu treci peste amanuntul foarte semnificativ ca lipind acea folie pe geam geamul isi va pierde in MOD AUTOMAT garantia.

solutia(daca este vb despre geam nou cu sticla dubla) ar fii fost sa il comanzi direct cu acea folie montata din fabrica pe interior).
cred ca solutia cea mai buna este o perdelutza discreta sau jaluzea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Este un autocolant alb, mat care daca il lipesti arata ca sticla sablata.
Nu se mai vede nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara spune:

Subscriu si eu pentru autocolantul mat care face sticla sa arate ca si cum ar fi sablata. Noi am pus asa pe geamul de la baie si se comporta excelent la umezeala. Cel mai convenabil il gasesti la magazinele care vand materia prima pentru agentiile de productie publicitara (unde se vinde autocolant de toate tipurile). Iti mai trebuie si o persoana profesionista sa-ti lipeasca autocolantul respectv (sa nu ramana bule de aer...).

Dara si Darisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

si eu tot autocolant mat am si nu se vede nimic

INGRID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Fetelor, multumesc. Am sa caut acel autocolant sa vad unde gasesc.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001" target="_blank"> Salvati viata unui copilas oferind 5 euro la teledonul umanitar

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_alinutza spune:

quote:
Originally posted by mazzel

daca tocmai ti-ai montat sticla dubla sa ai de grija sa nu treci peste amanuntul foarte semnificativ ca lipind acea folie pe geam geamul isi va pierde in MOD AUTOMAT garantia.

solutia(daca este vb despre geam nou cu sticla dubla) ar fii fost sa il comanzi direct cu acea folie montata din fabrica pe interior).
cred ca solutia cea mai buna este o perdelutza discreta sau jaluzea.




Nu prea vad ce treaba are garantia?! E o chestie lipita, pe care poti oricand s-o dai jos! Poate ai vrut sa zici despre proprietatile geamului? In cazul in care geamul e termopan?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

vreau si eu autocolant mat din acela de la firmele de publicitate....stie cineva o adresa, de unde ar trebui sa caut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Pai da, geamul este termopan, are vreo importanta?

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001" target="_blank"> Salvati viata unui copilas oferind 5 euro la teledonul umanitar

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert

Mergi la inceput