EJACULARE FEMININA

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Banti spune:

Pai daca am scris aici inseamna ca ne place, nu?

Problema e complexa - 5% stiu ca exista si li se pare ceva normal, 95% spunca nu exista si li se pare ceva anormal si se amuza copios pe seama asta. Filmele xxx speculeaza chestiunea si prezinta lucrurile exagerat, ceea ce produce uimire si ridicol - e normal. Doctorii inca nu-s siguri de ce nu toate femeile au asa ceva, si nu-s siguri nici ce poate fi acel lichid. Dar unii (unele) spun, si au dovedit in anumite circumstante, ca exista. Am inteles ca si pe Discovery a fost un documentar pe tema asta dar eu nu l-am vazut. Problema apare ca cele doua parti se contrazic si in final fiecare crede ce vrea. Eu chiar as vrea sa aflu ce este si de ce nu se intimpa la oricine - dar cine ne face noua un studiu ca asta? Si cine ar dori sa fie subiectul studiului? Eu una nu



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:


Chiar ca-i tare hazliu subiectul!...a ajuns pana si pe forumul bursier!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutzza spune:

mie mi s-a intamplat dar o sg data, si asta de curand, iar eu eram deasupra si pur si simplu am simtit ca st fleasca iar cand am schimbat pozitia am observat ca era o pata de "udatura" pe pat
intr-adevar simti o placere maxima si cr k asta e orgasmul ajuns la punctul maxim
iubitul meu a fost foarte incantat de ceea ce s-a intamplat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

quote:
Originally posted by Creola


Chiar ca-i tare hazliu subiectul!...a ajuns pana si pe forumul bursier!



TREBUIE sa pui un link sa vedem si noi cum a ajuns pe forumul bursier!

Andreea mamica lui Filip Stefan
bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Subiectul e destul de...fierbinte! Si se pare ca deja este bine pus sub lupa. Eu nu stiu, mai, in care categorie sa ma incadrez!! Ca dupa ce ating apogeul...n-am niciun chef sa fac analize, daca a tashnit, daca doar s-a scurs, oare in ce moment, cand naiba si pe unde a curs chestia asta sau ailalta... Pai eu de-asta am chef dup-aia?? Sa pun la microscop sa analizez ce si cum??
Oricum, teoretic cica ar exista acea "juisare", dar partea buna la noi e ca-s mai multe modalitati de "lichidizare" incat daca reusim sa ne simtim bine, ce mai conteaza de pe unde "tashneste"?


Liliana& Andra-Maria

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Eu am auzit prima oara despre asa zisele femei-fantana in piesa facuta dupa cartea "Monologurile vaginului" de Eve Ensler.

Aveti textul piesei aici:
http://www.respiro.org/Issue6/film_ensler.htm

La al doilea paragraf unde vorbeste despre Andy Leftkov este experiente unei femei-fantanta care nu avea nici un interes sa minta.


Daca l-am experimentat, nu stiu... Daca cred ca poate exista pentru unele, da.
Ar fi ca si cum o femeie care a experimentat orgasmul ar incerca sa ii explice uneia care nu l-a experimentat ce e aia. Bineinteles ca celei de a doua ii va fii mult prea greu sa inteleaga sau pur si simplu sa accepte ca exista. Mai ales ca nu e ceva ce poti dovedi stiintific!
Daca mie nu mi se intampla nu inseamna ca nu se poate intampla altuia!





Sanziana & Marina (03/10/2004)Cand s-a nascut Marina... Varsta Marinei


"We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EmmaT spune:

Fetelor m-a amuzat teribil subiectul vostru acum l-am gasit ,citit si chiar nu m-am putut abtine sa nu raspund la el...
Am citit ca se poate intampla o asemenea ejaculare,e ceva normal,si tine de fiecare persoana in parc ...ce-i drept ca-s in procentul de 95%,dar nu ma deranjeaza


Uite pun aici o bucatica din articol:

Orgasmul de tip G

Este generat prin stimularea punctului G situat pe partea anterioara a vaginului. Punctul G, numit si punctul sau focarul lui Graffenberg a fost localizat la toate femeile examinate la aproximativ 2,5 cm de orificiul vaginal extern, pe peretele anterior vaginal, chiar in spatele osului pubian.

Se considera ca punctul G constituie un vestigiu feminin ehivalent prostatei masculine, avand aceiasi origine embriologica ca si prostata.

La atingere punctul G sugereaza forma unui bob de fasole, iar in urma stimularii sale poate deveni de 3-4 ori mai mare. Volumul sau nu este direct proportional cu starea de excitabilitate.

Orgasmul de tip G creaza o stare de satisfactie destul de intensa, dar, ca si cel vaginal inferior, este mai greu de controlat si sublimat.

Pentru a atinge punctul G, cele mai facile sunt pozitiile in care penetrarea se face pe la spate.

In cazul femeilor necontinente sexual, orgasmul de tip G este insotit de senzatia stringenta de a urina si de expulzare prin uretra a unui lichid a carui compozitie este identica cu a lichidului spermatic masculin, cu exceptia spermatozoizilor.

Lichidul ejaculat de catre femeie prin uretra este mult mai limpede, mai alb si mai putin mirositor decat urina. Propria lor ejaculare pune femeile intr-o situatie oarecum jenanta, ele crezand ca urineaza. In necunostinta de cauza, partenerii le reproseaza aceasta.


Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Razvan_2008 spune:

Sunt barbat ma cam bag in treburile voastre :)

Am vazut subiectul stiu ca este vechi poate multe dintre voi nu mai viziteaza deja acest forum.
Sunt casatorit de 7 ani avem o fetita, in viata sexuala suntem fericiti, am vazut si citit intr-o carte "Orgasmul perfect. Ejacularea feminina si punctul G" si ne-am pus pe experimentat ca na cine nu incearca moare prost.

Niciodata nu ni sa mai intamplat cateva zile de studiu si documentatie si marele eveniment sa produs :), acuma va spun fara jena au fost 5 unul dupa altul in jeturi puternice ca barbat mi-ar trebui 1 an sa strang atata.

Ce sa va mai zic cine este interesata luati cartea rasfoiti-o si numarul de 5% despre care se vorbeste va creste. Orice femee este capabila de asa ceva nu exista un procent pentru asta doar multa relaxare ceva antrenament si succes la stropit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EVA-DATA spune:

Orice femee este capabila de asa ceva nu exista un procent pentru asta doar multa relaxare ceva antrenament si succes la stropit.

.......o stiti ? :"Ploua infernal........"Hai la treaba.

eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama_lui_alex spune:

Mai fetelor..subiectul asta-i vechi de sute de ani..:)

Ma intreb pe unde umblam de nu l-am vazut cand a aparut..caci sunt pe aici..inca din epoca preistorica a DC-ului..:)oricum i-am dat un vot de incredere..am ras de am lesinat...


Suntem cele mai bune!!!

Mergi la inceput