albirea dintilor

albirea dintilor | Autor: jannina

Link direct la acest mesaj

a auzit cineva despre BRIGHT SMILE ? e bun de ceva si de unde se cumpara ? mai stiti si alte produse pt.albirea dintisorilor ?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

A cui dintzishori vrei sa-i albeshti??
Sper ca ai tai shi nu a unui copilash!!

Corinna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jannina spune:

ai mei, bineinteles !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexxia spune:

quote:
Initial creeata de jannina

a auzit cineva despre BRIGHT SMILE ? e bun de ceva si de unde se cumpara ? mai stiti si alte produse pt.albirea dintisorilor ?



Cred ca e cel mai bine sa vorbesti cu un stomatolog . Stiu ca exista substante de albit dinti f bune , dar ai nevoie de stomatolog pentru ca-ti trebuiesc niste gutiere ( in care se va pune solutia de albit si care se poarta noaptea ).
Daca te intereseaza preturile, vorbesc cu sotul meu si iti spun
Pupicei
Alexxia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jannina spune:

stiu despre mulajele de la stomatolog, problema e ca sunt scumpe ( 100 uero ) , ma gandeam la ceva mai ieftin si la fel de eficient

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maudi spune:

daca ai plombe vizibile sau dinti pusi, albirea nu e recomandata, ca iese in pete, ca dalmatienii. apoi, daca ai cit si de mic deficit de calciu, observabil la dintii mai transparenti, iarasi nu e bine, iese in nuante. orice ai folosi, sa stii ca distruge smaltul. albirea cea mai sanatoasa este data de detertrajul periodic si tratamentul regulat, spalarea cu pasta de dinti care contine fluor (aia cu bicarbonat cam distruge si ea smaltul, desi metoda spalarii cu sare da rezultate bune).

evita cafeaua, ciocolata, tutunul, toate ingalbenesc dintii.

Mergi la inceput