Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru-17

Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru-17 | Autor: felicia_

Link direct la acest mesaj

Fetelor dragi, data trecuta am avut mana buna, sper sa mai trec cateva pe lista!
Continuarea de la capitolul 16
Lista Tutunareselor, viitoare :
adiere
alexia28 astenospermie, 29 ani, sarcina recenta oprita in evolutie
ana_id
ana_p
Apollo
aurelia77
alina.n
Ariana1 endometrioza, o trompa infundata proximal (la intrarea in uter); urmeaza histeroscopie
Bonitta fibrom uterin, chist pe ovarul drept; urmeaza laparo in 26 februarie; astenoteratozoospermie
Bubulina1
Cadina
clubb
copilut 31 ani, de 2 ani si jumatare incercari; teoretic OK, 3 luni de monitorizari, programata pentru laparoscopie. Sotul astenozoospermie cu necrospermie, inceput varicocel
cris2006
danotino
Dianadi
Diddy 29 ani,1 IA cu stimulare, monitorizare, urmeaza laparo in 9 februarie; normospermie
Ellis
Felicia 30 ani, astenoteratozoospermie, ambele trompe infundate, "reparate" prin laparoscopie, 1 IA
Foxxy
IoanaTugs 33 ani, infertilitate secundara, endometrioza, o trompa permeabila, o intrerupere de sarcina la 26 ani, doua avorturi; sotul oligoastenozoospermie moderata.
Iyoana
kikilina
KoraPop astenozoospermie moderata,compensata prin ejaculat; urmeaza laparo in 30 noiembrie
kristind urmeaza laparo in 27 noiembrie
lachione
Laura69silk
lauravoinicu - 28 de ani, amenoree primara, microadenom hipofizar , ovare micropolichistice (facut driling ovarian ), endometrioza ; 2 IA cu stimulare cu menogon .Sotul : normospermie cu parvisemie
Leditia
lili35 endometrioza descoperita laparoscopic
LoredanaG
Mamidevladut sarcina recenta oprita din evolutie: normospermie; mamica de baietel
Mada28
MadaS
Madutz
maria08
mihailescu teodora 30 de ani, 2 sarcini intrerupte la cerere; cicluri anovulatorii,2 stimulari,1 fara rezultat(ovulatie),urmeaza laparo in 20 decembrie
Mihavasoi 31 ani, infertilitate primara, HSG-trompe permeabile, CM 27-34 de zile, nici un avort, nici o sarcina, sotul-30 de ani, oligoastenozoospermie usoara compensata prin ejaculat
Mirelae
mirella76
miruna79
mmc_nd
ninocica
oanaonyx
Papushel
Salomea astenoteratospermie severa, endometrioza
SilvanaPopovici anexita dureroasa, endometrioza tratata, tratament homeopat in curs pt dereglare hormonala
vali_delide 35 de ani, acum 4 ani: sarcina oprita din evolutie la 12 sapt, HSG si laparo la Giulesti, trompe cu aderente, dreapta partial permeabila, dar cu aderente pe ovar si ficat, stanga nepermeabila
zambet74
Zenobia 28 ani, monitorizare


Tutunici, foste aspirante optimiste, acum fericite posesoare de burtici:
marair - mamica in curand Ana
madaluta
iriss27
marinar - "mamica de ianuarie -februarie"- Emma Ioana
aventura
Irinabr
Amely - "mamica de mai-iunie"-
Alina25
Mcrissa
Raza de soare
kitty_nic - "mamica de iulie-august" vrea sa fie surpriza pt toti, inclusiv pt ea!

si proaspete gravidute :

Graviduta
claucia



Poze1Poze2

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Mai am de facut cateva modificari, dar am zis sa aveti unde sa scrieti!

Poze1Poze2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Felicia: Multumim pentru noul capitol!
Sa dea DD sa fie cu noroc si sa se lase cu cat mai multe gravidutze!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

Feli multumim mult de tot pentru noul capitol.
La ce mana buna ai avut data trecuta, am mari sperante luna asta!
LauraSilk multi pupici, fata frumoasa si curajoasa. Abia astept si eu sa aflu ce valoare o sa ai azi!



Poze

Viitorul suna foarte bine: vine bebe!
Nimic nu este intamplator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Felicia, multumesc pentru capitol. Poate va fi si pentru altele cu noroc luna asta

Laura, iti tin pumnii.

Va pup.

Zenobia
www.snugglepie.com/ezb/701399.png" target="_blank">Vine Mos Craciun!!!
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
Love, think, help

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Felicia multumim pt noul capitolas. Doamne ajuta sa nu mai gasim tristete deloc printre randurile noastre si numai vesti bune si optimism!

Laurici ma gandesc la tine fata frumoasa
Pup toate fetele si multa bafta tuturor



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marair spune:

Dragele mele, pupici multi pentru voi, cu unul mai mult pentru laura Voinicu, o dragalasa care m-a sunat aseara sa imi ureze bafta.EEE, fetitta mea nu vrea sa-si paraseasca culcusul, e foarte hotarata sa mai stea la mami la burtica.Eu m-am conformat si satu cumintica, cel putin pana luni, cand Dr Tutunaru se intoarce "pe plantatie".Toate cele bune si va tin pumnii, sa va dea Domnul in curand sa aveti aceleasi "probleme" ca si mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Marair, dulce si nastere usoara!

Felicia, sa fie cu noroc noul capitol pentru toate fetele! Doamne-ajuta!

Lachi...chiar telepatie!

"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

"Pentru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472" target="_blank">BARBYE- una dintre noi! Trebuie sa ajuti!"

My baby development

Poze cu bebe

14+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristind spune:

Buna fetele!!!Se pare ca voi fi prima "laparoscopiata" dintre cele care urmeaza ...Sper ca noul capitol sa aduca cat mai multe gravidute!! Va pupic!

kristin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

kristind iti tin pumnii si sa dea DD sa nu fie nimic grav si bb sa vina dupa aceea fuga-fuga.



Poze

Viitorul suna foarte bine: vine bebe!
Nimic nu este intamplator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Fetelor, am o rugaminte (mai ales pt cele nou-venite): uitati-va pe lista si vedeti daca va gasiti... eu le-am trecut pe Vali si pe oanaonyx, spuneti daca am uitat pe cineva!
Idem daca ati scris informatii despre voi, si nu sunt trecute...
Laurici, tin pumnii sa fie bine!
Pupici!

Poze1Poze2

Mergi la inceput