Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Parintii intreaba, parintii raspund!

De la ce varsta se poate da LINTE la copii?

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  

salma2005
salma2005
membru incepator

Morocco
casablanca

118 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 22/11/2006 :  11:57:18 Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Trimite mesaj Yahoo lui salma2005 Adauga semn de carte la mesaj

De la ce varsta se poate da LINTE la copii?

dragi mamici de cand ati dat sau stiti ca se poate da linte la bb-i. fetita mea are 10 luni si noi suntem fani linte, mai ales ca e f sanatoasa, are o groaza de fier si proteine, si cat am fost insarcinata mancam aproape in fiecare zi.As vrea sa incerc sa-i dau, dar am zis mai intai sa cer niste informatii-sfaturi.
multumesc mult

salma
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator
miria_cristina
miria_cristina
membru de baza

Romania, Bucuresti
7341 Mesaje
77 Prieten(i)
Trimis la: - 22/11/2006 :  12:46:12 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimiria_cristina Adauga semn de carte la raspuns Trimite miria_cristina un Mesaj Privat
Pana la varsta de 2 ani nu se dau leguminoasele uscate. Adica, mazare, fasole, linte.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

claujro
membru de baza

Romania, bucurestiBUCURESTI
7827 Mesaje
16 Prieten(i)
Trimis la: - 22/11/2006 :  12:48:48 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiclaujro Adauga semn de carte la raspuns Trimite claujro un Mesaj Privat
Fasole nu ii dau Marei (1 an si 3 luni) dar mazare le-am gatit de cateva ori.

Despre linte...cum o pregatesti? Ca eu nu cred ca am mancat niciodata ...divulga-ne si noua cateva retete, te rog.

Claudia
Poze parinti
Poze Mara si Matei
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
Danelutza
Danelutza
sfioasa dar... sanatoasa

Donator desprecopii.comDonator pentru diana
 Switzerland, Iasi / Melide
7991 Mesaje
16 Prieten(i)
Trimis la: - 22/11/2006 :  12:49:27 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Danelutza  Trimite mesaj yahoo luiDanelutza Adauga semn de carte la raspuns Trimite Danelutza un Mesaj Privat
Eu i-am dat si fasole si linte, e adevarat ca a facut cam multe pirtzuri, dar altceva n-a avut nimic.

Daniela si micuta Isabella
Nasterea printesei noastre
, poze in casuta galbena de sus
miria_cristina
miria_cristina
membru de baza

Romania, Bucuresti
7341 Mesaje
77 Prieten(i)
Trimis la: - 22/11/2006 :  12:52:12 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimiria_cristina Adauga semn de carte la raspuns Trimite miria_cristina un Mesaj Privat
Va zic eu cateva retete cu linte: Supa de linte cu cremwursti, Linte cu praz, Supa de rosie cu linte, Linte cu legume, Linte cu carnati, Pui cu linte.

Deci, gama e mare si variata.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

claujro
membru de baza

Romania, bucurestiBUCURESTI
7827 Mesaje
16 Prieten(i)
Trimis la: - 22/11/2006 :  13:00:43 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiclaujro Adauga semn de carte la raspuns Trimite claujro un Mesaj Privat
Multumesc , am sa le caut varianta detaliata pe culinar.

Claudia
Poze parinti
Poze Mara si Matei
alinutza00
alinutza00
membru incepator

Italy, milano
462 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 22/11/2006 :  13:39:52 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite alinutza00 un Mesaj Privat
aici se recomanda de la un an

alina (20 ian 2007) si david nazdravanul (11 mai 2004)
http://community.webshots.com/user/alinutzza77
bAly
bAly
membru junior

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.com
 USA
640 Mesaje
6 Prieten(i)
Trimis la: - 22/11/2006 :  16:22:11 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui bAly  Trimite mesaj yahoo luibAly Adauga semn de carte la raspuns Trimite bAly un Mesaj Privat
Nu stiu daca poate fi luat in calcul, dar aici am vazut borcanele cu linte etapa a 3 a, adica dupa 9 luni.

Eu i-am dat fetitei mele si inainte de un an, dar nu de foarte multe ori. Nu am observat nimic deosebit. Eu zic ca poti incerca in cantitate mica la inceput si vezi cum reactineaza fetita si apoi te orientezi.

Alina, mamica de 2 fetite, Andreea cea nazdravana si Laura
timea
timea
membru incepator

Canada, Montreal
485 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 22/11/2006 :  17:37:57 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite timea un Mesaj Privat
Am o prietena libaneza care ii da de la 9 luni... ei sunt mari mancatori...si eu zic ca-i ok si este foarte sanatoasa:)

Timea si Mara 10 sept. 2004 ,Iza 28 fev.2006
http://community.webshots.com/user/iza2006
she_wolf
she_wolf
;-)

Donator desprecopii.com
 Romania, BUCURESTI
1832 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 22/11/2006 :  17:45:35 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite she_wolf un Mesaj Privat
Vad ca fiecare stie atfel.
Eu stiu ca fasolea boabe, lintea etc se dau dupa 1 an si jumatate, eu i-am dat ceva mai tarziu si a fost ok.

Claudia , Cristi (16.12.2002) si Radu (5.08.2006)
salma2005
salma2005
membru incepator

Morocco, casablanca
118 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 22/11/2006 :  20:17:58 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luisalma2005 Adauga semn de carte la raspuns
maine ii pregatesc fetitei si va spun cum am facut si mai ales daca i-a placut; m-am mai documentat si am auzit ca e ok.

salma
  Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
 Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com