Dr. Badiu/ Spit. Municipal

Dr. Badiu/ Spit. Municipal | Autor: pitzica

Link direct la acest mesaj

Buna ziua mamici!

am o intrebare pentru cine stie amanunte sau imi poate da un sfat:
ieri, la control (sunt o mamica de aprilie 07 ) am aflat ca doctorita mea (cu care am nascut la Giulesti pe baietelul meu) nu va mai consulta la cabinetul la care mergeam eu. As avea ca optiune un alt doctor: Badiu care lucreaza la Spit. Municipal.
Deci, trebuie sa schimb atat doctorul cat si spitalul. De spital nu-mi pare prea rau, caci, Giulesti-ul, desi are personal foarte bine pregatit, arata jalnic iar din punctul asta de vedere am auzit numai lucruri bune despre Municipal.... Nu stiu nici Badiu cum este.

Voi il cunoasteti/ati auzit despre Badiu? Ce parere aveti despre Municipal? Cum sunt acolo neonatologii?

Va multumesc mult si va urez multa sanatate atat voua cat si bebeilor din burtici sau din afara lor.
Pitzica

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CHOWPERSA spune:

Am gasit aici cate ceva:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61703&whichpage=8

15+

DANNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzica spune:

CHOWPERSA: multumesc pentru link!!!

M-a speriat putin finalul despre Badiu, dar, se pare ca despre orice doctor se pot spune atat lucruri bune cat si rele....

Il voi cunoaste pe Badiu pe 19 dec si voi povesti cum a fost.
Pana atunci, sa fim sanatosi cu totii si sa avem numai vesti bune!

Pitzica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danymamic spune:

salut pitzica
eu am sa nasc la universitar cu Dr Mendez de care sunt foarte multumita si pentru care am numai cuvinte de lauda. Nu sunt singura pacienta a dansului care afirma ca este un excelent doctor si om in special. Ideea cand iti alegi doctorul este sa gasesti pe langa un profesionist si un suflet intelegator. Iti spun asta apentru ca 9 luni este o perioada lunga si este bine sa ai pe cineva care te poate asculta si iti poate da raspunsuri corecte fara sa te panicheze.
In rest conditile de la Universitar sunt ok (nu excelente dar fata de alte spitale merge).
sarcina usoara in continuare si succes in alegerea medicului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Am doua prietene bune care au nascut cu D-l Badiu la Municipal si au fost foarte multumite, ele au venit din Pitesti special pentru acest doctor!
Eu am nascut acum 11 zile cu d-l Dumitrascu tot la Municipal si am fost multumita de el, e un profesionist, cam distant...insa isi face treaba mai ales ca am avut unele complicatii si toata lumea ma sfatuia sa fac cezariana iar eu o tineam ca nasc normal ...pana la urma ajutata de medicul meu am nascut normal...dupa o zi nu am mai simtit nici o taietura iar acum sunt bine merci stau in fund etc...
danymamiccand am nascut am fost in salon cu 3 paciente ale medicului Mendez si sincer nuprea mi-a placut cum s-a purtat cu ele...nu intru in amanunte insa nici fetele nu erau prea multumite..aveau toate cumparate anesteziile de epidurala si nu le-a facut la niciuna ca cica era prea tarziu...nu vreau sa mai intru in amanunte...

carla2005 de Alexandra Maria

Cand viata te stoarce ca pe o lamaie, invata sa faci limonada!

Mergi la inceput