FIV 90

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Oana daca am retinut eu bine ai doar 32 de ani, esti foarte tanara si ai sanse foarte, foarte mari! Eu am facut primul FIV in iunie 2004 si aveam aproape 34 de ani; dr. era f. optimist, imi dadea sanse 55 % sa reusesc cu un embrion si 40 % cu 2; spunea ca sunt foarte tanara! Acum, la 36 de ani sunt mai optimista decat cand eram mai tanara!
Cred ca te-ai grabi un pic sa te indrepti imediat spre adoptie, in caz de esec. Sper ca nu te-am suparat, e doar parerea mea! Atata timp cat ai sanse de reusita nu trebuie sa renunti asa usor! Mai sunt si alte cai extraordinare de atac, o revizuire, de exemplu ...

Cami
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83610" target="_blank">Barbye are nevoie de ajutor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Camiiii ma bucur mama..bravooo..tin pumnii stransiii..stransii!!!
iliutoooo vrei sa vin cu /?????unu si bun mama..ai sa vezi..tin pumnii stransii!!
Fata Mosului inca nu am inceput AC..mai am o zi doua..poate 9da cale lunga nu mai e sa stii
serbanicooo ma bucur sa te vaz..din nou
Sheritooouitai ce ma intrebasi..acu nu ma mai intorc sa vaz..da iti spun ca's bine..poate raspunsai bine
va tin pumnii la toate si va pupacesc pe toate!!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

Un fulg pentru seara de Craciun




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fetelor!!
Zisa_cami tin pumnii stransi pentru tine, sa se prinda toti iubita!!
Aniast_72 tot cu acul in mana iubita???
Andrada.P prin ce stadiu mai esti ??
Sheritra, Oana_M, Avalon






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

M Oana, atunci sper ca nickname-ul sa imi poarte noroc. Si doctorul mi-a spus ca am foarte multe sanse mai ales ca am doar 28 de ani. Sper sa aiba dreptate.
Dashascumpo imi pare tara rau sa aud ca ai pierdut sarcina. Sa te ajute Dumnezeu sa ti se implineasca visul cat mai curand.

betty78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Liana acum vine randul meu sa-ti fac galerie! Hai Liana!
Ioanatugs mai bine toti decat niciunul!

Cami
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83610" target="_blank">Barbye are nevoie de ajutor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole74 spune:

Cami ma bucur ca a decurs totul bine si sper din tot sufletul ca cel putin un puiut sa ramana in burtik. Nici eu nu cred in faza cu statul in pat, dar nici sa faci efort exagerat. Te pup si tin pumnii stransi, stransi de tot.

Nicole&Ioana Alexandra

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

In seara asta am nceput diphereline 0.1 si fac 1/2 din fiola. Pe data de 29 ma duc la eco. Nu stiu de ce m-a pus sa cumpar 14 fiole de diphereline daca eu fac doar jumate. In sfarsit , asta e.
Stiti ce sanse mi-a dat cu FIV !!!!15%!!!!SImt ca innebunesc. Cica pe singura trompa care o mai am e formata un"sac infectios" care se scurge prin ueter si poate omori tot ce ii iese in cale. Atimai auzit de asa ceva? Oricum am decis sa faca cum in condiriile astea , este al 2lea FIV, si daca nu reusesc o sa-mi scot si cealalta trompa. Dar pshologic vorbind, e groaznic sa stii ca trebuie sa-ti scoti trompa de buna voie, si asta ca sa ai mai multe sanse.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

Am revenit si eu dupa punctie si pot sa dau un verdict: 11 ovocite
maine vedem ce s-a fertilizat si cum evolueaza ,iar sambata facem ET

dasha imi pare rau ,abia acum am vazut...

va pupik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

RUBIA 11 ovocite mamaaaaaaa....e de bine...tin pumnii sa se fecundeze cat mai multi si sa fie de calitate buna.

TEODORAN la ecografia a vazut asa ceva?

LIANA mai ai un pic..

eu azi am analiza de estradiol si eco si imi va spune si in ce zi din sapt viitoare am punctia...uff...sper sa fie totul ok.


http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns steliana04 spune:

ZisaCami, ma molipsesti cu optimismul tau. Mi-ai dat mult curaj si rabdare. Si eu vroiam sa imi fac dosar pentru adoptie dar nu pot renunta inca la lupta asta. Si nu mi se pare OK sa merg in paralel adica cu FIV si adoptie. Asta simt eu pentru mine. Asa ca mai incerc si FIV nr. 3 si dupa aceea iau calea adoptiei.
Eu am facut laparoscopie si histeroscopie si nu mi-a gasit nimic. Doar endometru ingrosat, astazi trebuie sa primesc rezultatul la biopsia de endometru.
Mi-a mai gasit lichid in Doglas desi aveam folicul pe un ovar.
Mi s-a facut : drilling ovarian, drenaj Douglas.
Saptamana viitoare vrem sa facem Kariotipul si analize imunologice.
E foarte neplacut sa nu ti se gaseasca nimic si totusi sa nu ramai cu bebe.
Noroc si optimism tuturor luptatoarelor! Fara voi ar fi greu de trecut prin toate procedurile legate de bobic.

Mergi la inceput