Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Femina intim

Sanii dupa alaptat - cum sa-i fac sa-si revina?

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  

Danza
Danza
membru junior

Moldova
Chisinau

738 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 19/05/2003 :  17:03:53 Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Trimite mesaj Yahoo lui Danza Adauga semn de carte la mesaj Trimite Danza un Mesaj Privat

Sanii dupa alaptat - cum sa-i fac sa-si revina?

Am intarcat acum 20 zile, dar sanii nu s-au micsorat mai deloc. Laptele a disparut aproape complet. Inainte de sarcina aveam 75C, acum sunt la 75D, dar vreau sa-i am mai mici un pic. Am auzit de la alte mamici, ca dupa alaptat/intarcat au numar ma mic la sutiet decat inainte de sarcina. Pe langa faptul ca am ramas cu un numar mai mare la sani, s-au si lasat un pic, desi nu am incetat sa port sutien si nu unul oarecare, dar din asta care tine bine pieptul. Ce sa fac? Exercitii pt intarire sau transformarea asta e ireversibila???
Va multumesc pt eventuale raspunsuri

Cu drag,
Danza, mami fericita a lui Danuz

paginuta personala: http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Danza

Album:http://www.yamafoto.com/?ref=6599
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator
descintec
descintec
Croitorasul cel viteaz

Romania, Cluj-Napoca
2049 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 19/05/2003 :  18:24:26 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite descintec un Mesaj Privat
Danza draga, nu prea te poti astepta ca dupa ce alaptezi, sinii sa fie exact ca inainte, orice ai face se lasa putin. Glanda mamara, dupa ce isi face "datoria", regreseaza. De asta femeile care nu au cistigat in greutate, au numar mai mic la sutien dupa ce intarca. Exercitiile pe care le poti face sint in general cele pentru muschii pectorali, dar daca s-au lasat mai tare, numai chirurgia estetica mai poate rezolva (daca tii neaparat). Iti spun eu citeva exercitii:
1. flotari
2. la sala (sau acasa), impins de la piept cu gantere sau haltera, si fluturari (daca vrei mai amanuntit spune sau cauta pe site-urile despre culturism, bodybuilding)
3. inotul, e excelent pentru muschii pieptului. Sa nu mai vorbim de restul.
spor,

D.
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
lilach
lilach
membru junior

Israel, Haifa (Oradea)
1399 Mesaje
2 Prieten(i)
Trimis la: - 19/05/2003 :  18:31:44 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luililach Adauga semn de carte la raspuns Trimite lilach un Mesaj Privat

Am nascut trei copii, pe primii doi cind eram tinerica pela douazeci si... al treilea la spre...40. Sinii se lasa dupa fiecare nastere si alaptat. Foarte mult depinde si cit te-ai ingrasat. EU zic sa ai un pic de rabdare vezi si tu dupa 3 luni.

ella& laura,andrei,andra
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
cspeana
cspeana
membru incepator

USA, FL
219 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 19/05/2003 :  23:36:44 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite cspeana un Mesaj Privat
Eu nu mai alaptez de 4 luni si cateodata mai vad pete mici pe sutien ,se spune ca daca alaptezi organismului ii trebuie de trei ori timpul sa isi revina asa ca ai rabdare si eu le-am avut foarte mari dar acum s-au mai micsorat..deci rabdare.

sa fim fericite
danis
danis
membru junior

Donator proiect ursici
 Romania
1098 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 20/05/2003 :  09:33:48 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite danis un Mesaj Privat
nici eu nu am luat in greutate (acum sunt mai slaba decat inainte de sarcina), dar vai, sanii sunt mai mici si mai lasati, la aproape 4 luni de la intzarcare, asa ca asteapta si tu cateva luni, cand isi vor reveni de-a binelea si s-ar putea sa-tzi para rau dupa sanii cei mari :))
Danza
Danza
membru junior

Moldova, Chisinau
738 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 20/05/2003 :  10:12:33 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiDanza Adauga semn de carte la raspuns Trimite Danza un Mesaj Privat
Buna fetelor, Va multumesc pt raspunsuri. Intr-adevar am luat ceva in greutate, dar nu mult> in timpul sarcinii 12 kg, dupa nastere ramasesem cu 4 kg in plus fata de greutatea mea inainte de sarcina, iar pe parcursul alaptarii am mai adaugat inca 1 kg. Acum am exact 5 in plus. Prin urmare nu am avut suisuri si coborisuri mari de kg. Norocul meu e ca sunt destul de inalta 1.74 cm si pieptul mare nu sare atat in evidenta, dar mi-i greu sa-l port, deja am ajuns ca un semn de intrebare, nu mai vorbesc de dificultatea de a alege o haina/bluzita care sa-ti stea bine. Ma linisteste un singur lucru> puiu meu a avut tzitzi atat cat si dorit si cand si-a dorit. Daca era voia lui, ar mai fi supt inca ceva timp. Dovada e faptul ca si acum mai cauta cu manuta pe la san.
pt toate

Dana si Danut care azi face 1 an si 8 luni
lilach
lilach
membru junior

Israel, Haifa (Oradea)
1399 Mesaje
2 Prieten(i)
Trimis la: - 20/05/2003 :  21:22:01 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luililach Adauga semn de carte la raspuns Trimite lilach un Mesaj Privat
Ma bucur ca te-ai linistit un pic sa vezi unde te afli peste 3 luni si da-ne de stire.
puiutul tau este nascut pe 20.09.2001?

ella& laura,andrei,andra
  Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
 Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com