Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Parintii intreaba, parintii raspund!

Ati folosit Prospan?

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 2

Nicoleta
membru veteran Nicoleta
Ador copacii infloriti!

Donator desprecopii.comDonator  3 sate

Tuvalu

11722 Mesaje
49 Prieten(i)

Trimis la - 14/11/2006 :  09:10:58 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite Nicoleta un Mesaj Privat

Ati folosit Prospan?

Servus.
Am gasit intamplator numele, am cautat pe Net si este un sirop de tuse. Copilul meu merge la gradi si din cand in cand tuseste... Cum as putea sa il folosesc?
Merg si la medic sa il intreb, daca o fi auzit, dar pana atunci... Voi cum faceti?
Multumesc,
Nicoleta
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator
vivienn
vivienn
nou venit

Romania, cluj-napoca
7 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 14/11/2006 :  09:43:08 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
salut!o farmacista m-a sfatuit sa nu-mi indop copilul cu medicamente pt ca nu va avea anticorpi.intareste-i imunitatea cu imunogrip,vitaminaC,propolis sau catina.
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

membru veteran roxanaz
Rainbow in the dark

Romania, constantaCONSTANTA
18695 Mesaje
12 Prieten(i)
Trimis la: - 14/11/2006 :  09:50:39 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite roxanaz un Mesaj Privat
prospan este un sirop natural cu extract de iedera. este un bun mucolitic, fara reactii secundare. citeste si aici: www.prospan.ro. dar nu se da preventiv, doar in cazuri de tuse uscata.

Roxana
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
Raluca
Raluca
membru matur

Romania, cluj-napocaCLUJ
1820 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 14/11/2006 :  09:55:51 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiRaluca Adauga semn de carte la raspuns Trimite Raluca un Mesaj Privat
Este f. bun Prospanul atat in tuse seaca cat si productiva, in cazul nostru. Si, l-am administrat la recomandarea medicului.

Raluca mama Ilincai de 4 ani
Nicoleta
membru veteran Nicoleta
Ador copacii infloriti!

Tuvalu,
11722 Mesaje
49 Prieten(i)
Trimis la: - 14/11/2006 :  10:03:15 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Nicoleta un Mesaj Privat
Multumesc pentru raspunsuri.
Vivienn, nu il indop cu medicamente, acesta este din plante. Vreau doar sa il ajut, tusea de la gradi pare sa nu se mai termine... De fapt de vreo 3-4 saptamani nu mai tuseste, dar de dimineata avea nasul infundat si incepuse sa tuseasca sec... doar de cateva ori, dar au ajuns sa ma sperie aceste prime "acorduri", asa ca am venit la serviciu si... pe NET! Am gasit Prospanul. Nu stiu daca gasesc in Brasov, de aceea ma gandeam sa caut din timp.
Vreau sa intreb si un medic inainte de a incepe sa i-l administrez, si numai daca va fi cazul. Dar este bine de stiut cum au facut altii si de ce.
Nicoleta
vivienn
vivienn
nou venit

Romania, cluj-napoca
7 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 14/11/2006 :  10:30:14 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
scuze, nu am vrut sa fac acuzatii.

katty
Carpe diem!

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator TeodoraDonator proiect ursici
 Romania, bucurestiBUCURESTI
3934 Mesaje
20 Prieten(i)
Trimis la: - 14/11/2006 :  10:41:58 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luikatty Adauga semn de carte la raspuns Trimite katty un Mesaj Privat
Si noi i-am dat iarna trecuta Prospan si s-a comportat bine! Intr-adevar este ptr. tuse uscata!

Catalina & Robert-Andrei (4 ani)
varsta lui Andrei
Karina
Karina
Silfiduta lui Monti

Romania, Bucuresti
3090 Mesaje
3 Prieten(i)
Trimis la: - 14/11/2006 :  10:52:10 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Karina un Mesaj Privat
Nicoleta, eu i-am dat lui Bogdan Prospan o saptamina, la indicatia medicului pediatru. 1 lingurita de 3 ori pe zi, dar stii ca el a luat si antibiotic, asa ca nu stiu ce l-a ajutat de fapt

Karina + Bogdanel
Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

Tine aripioara asta, voinice
miraklucker
miraklucker
membru matur

Donator desprecopii.comDonator pentru diana
 Switzerland, Arbon/Timisoara
2716 Mesaje
6 Prieten(i)
Trimis la: - 14/11/2006 :  10:53:44 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimiraklucker Adauga semn de carte la raspuns Trimite miraklucker un Mesaj Privat
Nicoleta, e un produs de plate, nu are efecte adversse, asa ca nici o problema, ce stiu e ca se da mai mult pentru tuse productiva si tusea din raceala (cel putin asa scrie in prospectul de aici). Poti sa-i dai jumatate de tableta efervescenta ca are peste 4 ani sau sirop 3x 2,5 ml.
picaturile se mai pot folosi ca inhalant dar numai in aparatele speciale de aerosoli, nu se pot pune in apa fiarta ca-si pierd efectul.
multa sanatate

Mira mami de DAVID (15.08.2002), DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)

POZE CU NOI

Poze noi ....cu noi
andreeacc
andreeacc
membru junior

Romania, Bucuresti
827 Mesaje
3 Prieten(i)
Trimis la: - 14/11/2006 :  11:54:40 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui andreeacc  Trimite mesaj yahoo luiandreeacc Adauga semn de carte la raspuns Trimite andreeacc un Mesaj Privat
Noi folosim cu succes.Ni l-a recomandat dr. ptr o tuse uscata care a evoluat mai apoi in una productiva.Este un produs avand la baza extract de iedera care calmeaza tusea si ajuta la eliminarea secretiilor.
Baietelul meu (3 ani) ia de 3 ori pe zi cate 5 ml timp de 5-10 zile.

Eu l-am vazut cam prin toate farmaciile.

Andreea

Editat de - andreeacc on 14/11/2006 11:59:23
Nicoleta
membru veteran Nicoleta
Ador copacii infloriti!

Tuvalu,
11722 Mesaje
49 Prieten(i)
Trimis la: - 14/11/2006 :  12:11:10 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Nicoleta un Mesaj Privat
Multumesc pentru raspunsuri, eu am citit pe Net ca este bun pentru toate felurile de tuse, nu ii voi da preventiv, ma intrebam daca alte mamici l-au mai dat copiilor lor, as vrea sa tratez mai naturist dereglarile astea de secretii...
Sper sa nu fie nevoie, insa nu stii niciodata. Eu aici nu l-am vazut prin farmacii, urmeaza sa mai intreb.
Nicoleta
Pagina: din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com