Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Asteptand o minune in viata noastra !

trompe infundate

Subiect nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta
Pagina precedenta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 2
uratica
uratica
membru matur

Romania,
2406 Mesaje
4 Prieten(i)
Trimis la: - 06/11/2008 :  14:29:37 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiuratica Adauga semn de carte la raspuns Trimite uratica un Mesaj Privat
buna fetele... am si eu o intrebare la voi..daca ma puteti ajuta si pe mine...
am aflat cate ceva de la mara pe care o si ii multumesc!!!dar vreau sa mai stiu si de la alte fete daca diagnosticul de hidrosalpinx e pus in urma HSG, sau e sigur doar dupa laparoscopie?
eu mentionez ca am facut HSG si diagnosticul meu a fost doar de trompe obturate(ambele)..nu scrie nimic de hidrosalpinx.. si mai vroiam sa intreb..daca ai hidrosalpinx pe trompe..se mai vede pe film substanta de contrast? mai tineti minte cum era la voi,sau cum e?? eu ma pregatesc ptr laparoscopie-miercurea viitoare si binenteles ca imi inventez tot felul de diagnosticuri..
asa ca va rog, daca ma puteti ajuta, v-as fi fff recunoscatoare!!!!
poate asa mai scap de stres!!!multam! si multi multi multi ptr toate fetele!!! Doamne ajuta!!
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
tutulyna
tutulyna
nou venit

Romania,
66 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 07/11/2008 :  10:12:56 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite tutulyna un Mesaj Privat
sal uratica,si eu am avut tot trompele infundate,am facut laparoscopie in aprilie la giulesti cu prof marinescu. nu e chiar asa de greu.stai 3 zile internata.1analize,2operatie,3acasa.
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
LMZ
LMZ
nou venit

Romania, Popesti-Leordeni
6 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 10/11/2008 :  23:44:26 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiLMZ Adauga semn de carte la raspuns
Citat:
citat din mesajul lui tutulyna

sal fetelor,am fost si eu la prof marinescu ieri si mi_a spus sa sun ma programez la perfuzii cand imi vine ciclu.va rog sa imi dati si mie niste informatii.in ce consta perfuziile astea,cat trebuie sa stau in spital, cat ma costa,daca sunt dureroase si tot ce se poate sti...
eu am facut laparoscopie pt trompe in aprilie,si am ramas insarcinata cu extrauterina in iulie.a fost cumplit.
betty te rog daca esti draguta sa_mi scrii

Buna! Eu am facut anul trecut perfuzii tot la recomandarea prof marinescu! Bilete de trimitere medic de familie, buletin, dimineata la prima ora te interneaza ambulator (cu halat, pijama, papuci) te repartizeaza la un salon (de forma!), te cheama destul de repede, pe masa, printr-un furtunas ti se instileaza un amestec (antiinflamator, antibiotic) cu o anumita presiune si in amestec cu un "gaz"! Daca trompele sunt infundate te doare putin prima oara! Nu ca la HSG! Mai putin! Eu am facut o serie de 3 dar din pacate nu am ramas ! Jos de pe masa, mergi la salon, unde daca ai noroc sa fii singura in pat trebuie sa stai cu picioarele mai sus pentru ca amestecul lichid sa ramana cat mai mult in uter si trompe (speram!)! Apoi, acasa! A doua zi pauza! A treia zi iar si tot asa! Eu nu am dat mult! Chiar m-a uimit! 10 RON asistenta si 20 RON doctorita din ziua respectiva! Proful nu a aparut decat la final cand a tras concluzia! Daca mai pot sa te ajut ... cu drag.
maria08
maria08
membru matur

Donator desprecopii.com
 Romania,
1827 Mesaje
4 Prieten(i)
Trimis la: - 11/11/2008 :  09:38:58 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite maria08 un Mesaj Privat
Uratica: tinem pumnii pentru maine! Sa nu-ti fie teama, e o interventie destul de simpla!! In urma laparoscopiei vei sti exact un diagnostic!! Asteptam vesti bune!!
Betty: Ce ai mai facut? Ai facut iar HSG?
uratica
uratica
membru matur

Romania,
2406 Mesaje
4 Prieten(i)
Trimis la: - 11/11/2008 :  11:31:19 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiuratica Adauga semn de carte la raspuns Trimite uratica un Mesaj Privat
maria.. multumesc!!!nu mi-e frica de operatie-ci de diagnostic! sper sa fie doar trompe infundate si sa le poata rezolva prin operatie!!!sa le desfunde...
sa dea Domnul sa ma astepte vesti bune dupa operatie!!!
Pagina: din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta

Subiect nou  Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com