Ai nostri, ca brazii! - ianfeb2005 (32)

Ai nostri, ca brazii! - ianfeb2005 (32) | Autor: Megg

Link direct la acest mesaj

(1), (2), (3), (4), (5), (6), (7), (8), (9), (10), (11), (12), (13), (14), (15), (16), (17), (18), (19), (20), (21), (22), (23), (24), (25), (26), (27), (28), (29), (30), (31)

Noiembrie
23 nov. Alexandru (Bellamia)

Decembrie
15 Victor Stefan (Ana Maria) 11,7 kg/87 cm
21 Bianca Maria (Ingerasu)
22 Rayan (Crinuta) 11,8 kg/89 cm
27 Dragos Mihai (Lali) 11 kg/78 cm

Ianuarie
2 Vlad Ionut (Bubu05) 11,5 kg/86 cm
3 Sebastian (Adana)
3 Ioan Cristian (Monalac)
3 Sergiu Denis (Coraly) 12,5 kg/86 cm
3 Mara Theodora (Megg) 8,8 kg
3 Alexandra Beatrice (Ilucae) 9,2 kg/ 73 cm
5 Nectarie Ioan (Adita) 11 kg/78 cm
6 Stefan (aurelrusu)
6 Rares Daniel (o prietena) 10,6 kg/76 cm
7 Andreea Oana (Leta)
8 Andrei Stefan (Amary)
9 Tudor (Tomasa)
10 Sebastien Stefan (Oana Cretu) 10,6/81 cm,
10 Maria Theodora (Cocolino)
10 Ruxandra Maria (V. Erica) 9,5 kg/73 cm
10 Ioana Maria (Anuc)
11 Cosmin David, 11 kg/80 cm. (Mia Tincu)
13 Mihai (amo2004) 11,5 Kg/ 77 cm poze
13 Mihai Cristian (Bdana)
17 Viktor (Monique)
17 Natalia (Lavinia345)
17 Simona Andreea (Andrutza) 10kg/ 79 cm
17 Mandy Stephanie (Alina Maria) 9075 g/ 79 cm
17 Amanda Maria (Cory35) 10,2 kg/ 79 cm
18 Irina Ioana (Witchie)
25 Maria (Danielai)
25 Alexia (Miha T)
26 Bianca Maria (Kris)10 kg/80 cm
26 Albert-Adrian (Rachel Owen)
31 Alexandra Maria (Ubi)

Februarie

4 Andrei Razvan (Tigabita)
4 Iustin Gabriel (Gabi.i)
4 Gabriel (Catiflo) 10,6 kg/ 76 cm
5 Rebecca Andreea (PatriciaArdeleanu) 9,2kg /76 cm
5 Horia-Ioan (danonica)
6 Alexandra (Jone)
7 Elena Stefania (Gabry)
8 David Ran (Sara) 12.750kg.
9 Tudor Constantin (Bestutza)
10 Andrei (Kita)
11 Nicodim (Bagoiu)
11 Stefana (Alipiticot)
18 Cristina Mihaela (Ixxi) 76cm/8.900kg
18 Radu Andrei Alexandru (Amaya) 87 cm/11,3 kg
20 Sebastian (Clara03) 81cm/11,4 kg
21 Matei (Lbelciug) 10,2 kg/ 75cm la 1 an
21 Codrin Stefan (Shobo) 14kg /90cm
22 Hana (Magga)
23 Lucian (Crinia)
27 Vladut (Sirimie) 8,75 kg/74 cm Poze


Martie

7 Clara Sophie (Viktoria)

Daca nu va regasiti pe listuta nu inseamna ca nu va mai iubim ci ca nu ne-ati mai scris demult. Dar de-abia asteptam sa va intoarceti la noi!




LA MULTI ANI tuturor celor cu nume derivate din Mihail si Gavril!
Sanatate, bucurii si voie buna!

http://community.webshots.com/user/megg2005


Megg si bb Mara

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

Liviana, scuze ca azi am uitat sa trimit, am cartea la birou pe mail. maine sper sa nu mai uit.
of, saracutza de tine, ce sperietura ai tras cu Matei si in starea ta numai din astea nu iti tb. bine ca acum totul e ok! sanatate multa!

anamaria, nici eu nu stiu dc am inteles bine cum va fi la teatru, deja sunt f curioasa, sper sa stea 30 min cat tine piesa , vedem noi.. va povestesc. si Witchie vine cu Irina.

pupici



Mamica lui Codrin din 21.02.2005
"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amo2004 spune:

Multumim pentru urarile de sf. Mihail si Gavril! La fel uram si noi tuturor purtatorilor acestor nume. Am ciocnit si noi un pahar de vin in seara asta.

Mihai e mai bine, dar e deja pe antibiotic, Augmentin . Se pare ca noi o facem lata mai nou. Azi i-am comandat batista bebelusului, ca suspectez mucii ca prim factor favorizant al agravarii racelilor lui. Chiar voiam sa va intreb cam ce tratament ati primit voi la diagnostic laringo-traheita acuta. Din cate imi amintesc Bubu si Kris, voi ati avut probleme de genul acesta, nu? Kris, si la noi s-a extins la ochisori cu o usoara conjunctivita pe care o tratam cu Tobrex. E chinul de pe lume sa ii aplicam corect tratamentul la ochisor.

Ixxi, tinem pumnii stransi pentru maine sa fie totul bine.

Shobo, thx pentru detaliile privind alimentatia Montignac. Mie nu mi se pare simplu de tinut, dar daca as vedea ca reactioneaza bine organismul cred ca m-ar motiva suficient.

Liviana, e tare greu sa ii vedem bolnaviori. Bine ca ai intervenit rapid cu tratamentul. Sanatate lui Matei.

Dana, si zici ca in dormitor da peretele de sticla? Si se vede numai daca vreit tu? Mi-a placut ideea si la fel nota 10 pentru dulapiorul din baie, faianta cu bule si camera piticilor.

Lavinia si Patricia, avem si noi din cand in cand cate 1-2 scaune moi si puturoase dar in general isi revine daca nu in aceeasi zi, atunci a doua zi. Nici eu nu ma mai stresez decat daca fie este ca apa, fie dureaza mai mult de o zi.

Mona si Mihai (13 ian. 2005)
The nicest thing about the future is that it comes one day at a time

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Mona, Vlad a avut traheita acuta, iar tratamentul dat de Stanciu a fost asa(sper sa-mi amintesc bine):
Nurofen- 5 ml/2 ori pe zi(3 zile)- cu toate ca nu a facut febra, i l-a dat pt. tratarea racelii
Aerius- 2,5 ml pe zi(3 zile)
Sinecod- 7 zile- nu mai stiu doza(scrie in prospect)
Karvol- 10 seri pe pernuta
Olinth- 2 pufuri pe zi, 3 zile, dupa ce e curatat nasul inainte

Edit: mi-am adus aminte ca atunci Vlad nu prea a tusit, decat sec si f. rar, insa a avut mucisori (eu nu stiu ce as face fara pompa minune, iar acum se gaseste in mai toate farmaciile).
Si eu i-am dat o singura data Augmentin cand a avut o alta raceala, iar atunci tusea mult si cu secretii multe(rupea). Parca cu Eurespal i-a trecut bine tusea si cu Sinupret mucii.

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Fetele cucuietele, cum a fost la teatru??

Crinuta, tu ce faci? Azi nu zici nimic?



Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amo2004 spune:

Bubu, felicitari pentru cresa, e un inceput foarte bun. In primele zile ei nu plang pentru ca nu inteleg din prima ca ii lasi acolo mai multe ore si in plus sunt fascinati de nou, de copii etc. Pe urma incepe plangaceala de 5-10 minute cand ii lasi, care dispare dupa un timp. Din cate am inteles sunt putini cei care nu se acomodeaza si plang mult timp. Esti o norocoasa ca Vladut papa asa bine.

EDIT: Acum vad ca mi-ai raspuns, multumesc mult. Hmmm, deci voua nu v-a dat antibiotic. Vlad nu facea febra mare, peste 39? Mihai a facut cateva nopti la rand si avea (pana azi) o haraiala in piept/gat si era un pic ragusit. A, si tusea era productiva, se ineca saracutul cu mucozitati.

Ubi, de ce vrei sa schimbi jobul? Apropo de intors la servici, eu am facut-o cand Mihai avea 5 luni jumate si acomodarea a fost usoara. In cca 2 saptamani mi-am intrat in ritm, dar mult timp am avut nostalgia timpului petrecut acasa cu el. Am fost insa linistita stiindu-l in grija mamei mele.

Mona si Mihai (13 ian. 2005)
The nicest thing about the future is that it comes one day at a time

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Mona, ai dreptate cu cresa, dar mie parca mi se rupe sufletul cand stiu ca plange dupa mine...si mai ales azi cand l-am si auzit...aveam lacrimi in ochi in timp ce vorbeam cu educatoarea...apoi cand a tacut m-am mai linistit putin.

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amo2004 spune:

quote:
Originally posted by bubu05

Mona, ai dreptate cu cresa, dar mie parca mi se rupe sufletul cand stiu ca plange dupa mine...si mai ales azi cand l-am si auzit...aveam lacrimi in ochi in timp ce vorbeam cu educatoarea...apoi cand a tacut m-am mai linistit putin.

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Probabil ca o sa mai planga un timp, Mihai si acum mai boceste din cand in cand, dar tot asa 5 minute, pe urma ii trece. Aici il streseaza si cu mancatul, ca de obicei la ora la care ajungem noi copiii iau micul dejun si il duc educatoarele si pe el in sala de mese, desi el fiind satul (noi mancam dimineata acasa si ii dam si lui) refuza orice i-ar da la cresa. Saptamana asta sta acasa, stam prin rotatie cu el cand eu cand sotul si il ducem de luni daca totul decurge bine pana atunci. El practic a avut doar 4 zile la cresa asta de stat. Of ce rau imi pare dupa cealalta, dar ce pot face?!

Oana, multumesc pentru raspunsul privind traheita. Am editat mesajul anterior.

Mona si Mihai (13 ian. 2005)
The nicest thing about the future is that it comes one day at a time

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

CU SCUZELE DE RIGOARE, LE UREZ SI EU CELOR CARE POARTA NUMELE ARHANGHELILOR "MIHAIL SI GAVRIL", UN LMA, FERICIRE, SANATATE SI NUMAI REALIZARI!

VA PUPIC DULCE SI VA DORESC O ZI MINUNATA!

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BDana spune:

Mamici, multumim celor care s-au gandit la Cristi si i-au urat La multi ani de ziua numelui sau sfant, Mihai. Va doresc la toate acelasi lucru si sa aveti o viata frumoasa langa puii vostri. EU ieri mi-am sarbatorit amandoi barbatii din casa si sotul fiind Gabriel. AM incercat sa ma bucur pentru si cu ei, dar, din pacate eu nu sunt genul care sa-si lase problemele la usa casei si sa stea linistita atunci cand este cazul. SUnt tot timpul bantuoita de spaime si nelinisti. Pana acum o saptamana am avut stresul examenelor (de care am scapat cu bine); acum am stresul faptului ca in decembrie imi expira contractul la actualul loc de munca si eu nu am reusit sa imi gasesc altceva. In fine, nu are rost sa imi vars naduful aici, ca nu este tocmai locul.
Cristi este un copil bun- normal ca mai are si scapari - dar ne intelegem, vorbeste din ce in ce mai bine, imi cere mereu sa ne jucunu (jucam) si fericirea din glasul si din ochii lui atunci cand ma intorc acasa ma face sa incerc macar sa uit de greutati.
Va pup .

Dana, mamica de Cristian (13. o1. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Bdana, felicitari pentru examene.
dar contractul nu mai poate fi prelungit?? sper sa iti gasesti cit de curind jobul dorit.

amo, merci. Rebecca a avut si ieri 3 scaune in decurs de 15 minute; in rest, vioaie. Pe seara a avut un 38 in fundulet, i-am dat un supozitor si peste noapte nu a mai avut febra si nici kk nu a mai facut. a fost pe regim si saracuta tinjea dupa lapte. azi sper sa fie ok.

poze cu canapeaua

Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput