Timisoara, impreuna (48)!

Timisoara, impreuna (48)! | Autor: gabirus

Link direct la acest mesaj

Bun venit tuturor in mica noastra Timisoara virtuala !

Asteptam cu drag toti timisorenii de pretutindeni, dar nu numai! Toti cei care iubesc Timisoara si spiritul ei, veniti cu noi, "Impreuna, Timisoara"!

Sarbatoritii lunii ianuarie:

Paul, kupil de Silva, 9 ianuarie,
Vali nasa lu' Dolores, 15 ianuarie,
Cosmin, sotul Andei, 23 ianuarie
Ionela-Roxana, 24 ianuarie



(pentru completari, va rog sa-mi trimiteti PM sau Email)

Trupa noastra (mereu in extindere) :



  • Silvana

  • Ionela-roxana

  • Doris-Alina

  • Gabi Rus

  • Mihi

  • Amutza (Amalia)

  • Ana68 (Ana-Maria)

  • alexa00

  • Anda

  • danitin

  • bulina_buclucasa (Lili)

  • Dorsilia

  • katik

  • Irina-Claudia

  • Diana1971

  • ValiM

  • pako (Felicia)

  • Caterinuta (Cati)

  • Thessa

  • Ciocolata cu piper (Angy)

  • Simona_filipas

  • karra80

  • Diana68

  • carrissma[blue]





FOTO CU NOI:

INTALNIRE 1
[blue]INTALNIRE 2
INTALNIRE 3
...
INTALNIRE 11
INTALNIRE 12
INTALNIRE 13
INTALNIRE 14
INTALNIRE 15
INTALNIRE 16
INTALNIRE 17
INTALNIRE 18

POZE

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Neatza, Timisoara!

Bun gasit la un nou capitol...sper ca pana la sarbatori , sa fiti harnice, sa ajungem si noi la cifra rotunda...adica la cap. 50...ce ziceti???

Haideti la o cafea, la o barfa...sa incepem saptamana cu bine...
Noi suntem ok, mergem la gradi, am avut un we fain, cu Bunicu Doru la masa de duminica...
Diana, iti multumesc pentru cuvintele frumoase, sa-i dea D-zeu tatalui tau viata lunga ...
Voi ce-ati facut in we?
va pup si va doresc o saptamana linistita...

Aaaa....Gabi, eram iar disperata, ca nu te gasesc, te-am sunat si pe mobil....nu mai aveam unde sa scriu....

DORIS siINES





www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Doris,ma bucur imens pentru tine si pentru bucuria ta si a celor dragi tie.Ma gandesc ca mama ta are de ce sa fie suparata si e de inteles...de obicei fuga de responsabilitate e greu de iertat.Important ca tu ai reusit sa treci cu bine momentul si ca esti fericita!Bravo voua!
Dana,eu nu am reusit sa ma uit si poate ca e mai bine asa...fara suparare,insa m-ar fi demoralizat complet si as fi iesit din normal cateva zile.Tinem legatura...Cum ti-am scris,saptamana asta avem cursuri,de dimineata pana catre seara,tot la munca...asa ca vorbim.
Restul fetelor,va pup!Si eu si Diana cred ca vom cam trage chiulu' saptamana asta....cu cursul lui peste prajit...
Pup si sa aveti o saptamana cat mai buna!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Neatza, Timisoara!

Haideti la o cafea buna...
Pe unde sunteti toate, mey???
Ana si Diana, spor la curs...sa va instruiti bine...
Ana, merci si tie de gandurile bune...
Gabi, mai scrie si tu ceva, ca ne e dor de tine...
Silva, ce faci? cand ma gandesc ce putin mai ai pana la marele eveniment, incep sa am eu emotii...
Katik, ce mai faceti?
Danitin, te asteptam...
Alexa?
Anda?
Mihi, draga...hai la cafea...
La apel...toata lumea...


DORIS siINES





www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

salutare fetelor!

iaca si io un pic pe aici! nu m-am piedut dar nici cum n-am avut timp sa intru. a fost vacanta la gradi asa ca am stat cu amindoi teroristii singura acasa, a fost crunt. pe linga asta krisztina a facut afte in guritza si a urlat trei zile de durere si n-a mincat nimik. cind i-a trecut s-a potcovit cu o bronsita cu care inca mai trage. bineinteles cu antibiotic dar am trimis-o la gradi.acum e mult mai bine. in rest, nimik nou!

doris ma bucur mult pt. tine, asa o bucurie!!! ce face inesica?

io inca n-am reusit sa citesc tot ce ati scris doar pe diagonala asa ca ma intorc in urma un pic.

danitin, io n-am reusit sa vad emisiunea dar stiu locul acela si mi-a dat fiori de-a dreptul. incerc sa string si eu citeceva sa vad ce mai gasesc.
felicitari pt. premiul spiridusului!!! cred ca in ziua aia era si krisztina mea acolo la mall!!, cu sotzul!!!

diana, ana, spor la invatat, sa fiti cuminti si invatati tot, tot!!!

silvana, tinem pumnii de pe acuma!!

mihi, un pupik la toata trupa de la noi, poate ne mai vedem sa stam la pove!

simona, felicia, amutza voi pe unde sunteti? cioco?

gabi, tot ingropata in trebi cu nemti?

acu va las, ma duc sa mai citesc din urma un pic si sa mai fac treaba ca nu se mai termina niciodata!
in gashca!


Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert (19.08.2006)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=/7c3ere2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

iacata-ma...
am stat joi si jumatate din vineri acasa...Arpi a avut febra...si ai mei au venit vineri...l-am tratat numa cu propolis si minamina C cum zice el...dar am avut si antibioticul la indemana...

Ieri si azi am stat acasa...acu am ajuns la lucru...am facut ceva curatenie...am mai aruncat din cutii,...lucruri care nu mai pot fi folosite...si tre sa va pove prin ce spaima am trecut azi...desi sunt tare in viteza ca am mult de lucru:...printre lucrurile de aruncat erau si o pereche de cizme lungi de piele...roase si rupte...pe care le-am tot tzinut...da acu m-am hotarat sa le arunc...si ieri am pus pe holul de la intrare tot ce era de aruncat...ieri am aruncat o parte din ele...azi am planuit cu tata sa mergem la servisul din Timisoara cu aspiratorul vortex luat in aprilie si cu masina de tuns care nu a vrut sa tunda de cand am luat-o adica din august...inainte sa mergem la mare...si coboara tata inainte ...io pun merinde pt la lucru...ma imbrac...si vreau sa ma incalt...si caut peste tot cizmele...disperata ma gandesc ca poate mi e-a aruncat tata...fug la geam strig...nu ma aude nima...iau iute niste slapi si ma opresc la tomberon...erau inca acolo...numa anul trecut mi le-am luat...si io deobicei ma atasez de lucruri si ceva ani buni trag de ele...mi-a stat inima in loc...l-am scuturat pe tata un pic da cu mila...si m-am bucurat ca nu mi le-a luat careva...ca si inebuneam...cizme lungi si imblanite...si-mi zice tata...ca niste tzigancuse chiar l-au intrebat ...nenea ale le aruncati...si tata a zis nu dar dupa ce au plecat le-a pus in tomberon ...ca poate le gaseste un om sarman...ala fusai io..

scuze ca v-am inebunit...dar trebuia sa va spun...

Dragelor am o invitatie de facut...am vrut sa o fac mai de mult da nu am avut timp si nici toate datele problemei...incepand de azi 7 nov, continuaind cu 8 si terminand cu 9 nov...in aula magna de la universitate se tzin conferinte pe diferite teme...azi subiectul e "mama"...cel care tine conferintele este un parinte calugar orb Teofil Paraianu...eu am mai fost la doua conferinte de acezt gen in postul pastelui..dar alti parinti spirituali au tzinut conferintele...unul din ei tot un calugar care e impotriva avortului...a cionvins multe mamme necajite sa nu recurga la acest gest...si a infintat o casa pt mame si copii...cu situatie materialla proasta...
Sper ca nu va suparti ca va chem la asa ceva...dar io am fost si tare bine m-am simtit...si m-am gandit ca nu e fer sa nu va chem si pe voi...mame adevarate ce suntetzi...ca mai avem nevoie si de asa ceva...adica tre sa ne facem timp si de suflet...asa cum ne facem timp...sa merem la mall...sau pt altele lumesti...

incepe de la 19...daca aveti timp...io zic sa nu ratati..."hrana spirituala"...cum putetzi voi...

mihi va pupa pe toate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

buna seara....vad ca ati strigat catalogul....

am intrat si eu in 29 de saptamani...am o bila mare in fata, abia pot sa ma mai misc...asa ca de luni am gasit pe cineva din apropierea mea ca sa ma ajute cu copilu'.Andreea e foarte incantata de bona,se alinta tot timpul in preajma ei...sper sa mearga bine totul.Pentru 4 ore ii dau 3 milioane....

acum am si eu o intrebare...spuneti-mi si mie unde gasesc un birou notarial? ...ca trebuie sa-mi fac analize la sange si pt. a mai scuti niste bani ma duc la Odobescu la dr. mea, insa imi trebuie o declaratie notariala cum ca n-am alt venit decat al sotului.Daca stiti unul cat mai aprope de Aradului...

Katik, sanatate lui Krisztinuta!

va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Ciao fetelor! Mai, ma simt chiar aiurea ca pierd ritmul. Capitolul celalalt nici nu am reusit sa-l citesc pana la ultima postare asa ca.... imi cer scuze daca raman datoare cu un raspuns.
Ana inca nu am gasit solutie pt. fam respectiva, cei de la fundatie sunt super ocupati cu organizarea iar eu intru la lucru la 9 si scap la 22 asa ca... trebuie sa vad cum reusesc sa-mi fac o bresa in nebunia asta.
Doris mi se pare fenomenala chestia cu tata. Ma bucur pentru tine... Nici nu intetionam sa cer ajutor material de la voi pt. telemaraton, era vorba de sprijin moral pentru mine. de exemplu daca cineva ar fi vazut reportajul m-ar fi interesat daca nu era facut, dupa parerea voastra, pe un ton prea patetic, daca v-ar fi interesat si alte date despre subiect, daca nu era pre lung - adica plictisitor, etc....
Mihi, pai suntem din aceiasi specie. Si eu ma atasez de unele lucruri de le port si dupa 10 ani. Iar daca nu mai au "fata de oras" le iau prin casa si imi tot amintesc ce fericita am fost cand mi le-am luat. De exemplu daca mai tii tu minte magazinul Orchidea, ala din centru de e a cum cev cu haine de copii...Chiar cand s-a deschis mi-am luat o rochita neagra cu flori, o saptamana i-am facut curte pana m-am hotarat sa-mi dau bursa pe o luna. De atunci au trecut 10 ani, rochia e subtiata rau dar vara la casuta tot o mai port...


Dragelor, imi e dor de voi si de sporovait dar am de lucru de nu-i adevarat. Vreau sa va intreb ceva... voi stiti ce inseamna" un sunet aspru pe plamanul stang" ca ne-a consultat ieri dr. firmai si asta a gasit la mine, da mai multe nu am putut scoate de la el!

Mamica de spiridus

Poze cu Loriana





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

heloooooooooooo...
pare-se ca v-am speriat cu invitatzia me...

Am fost aseara singura ca Irinuca e beteaga...a fost fain fain ...am cam lacrimat...dar te unge la suflet cum vorbeste acest mosulica...un amestec intre inger si mos craciun...sigur v-ar fi placut...a recitat Mama de Octavian Goga...m-a patruns de numa...
Dar nu-i tarziu nici azi... tema e cartea cartilor...

UNIVERSITATEA DE VEST...ORA 19...DAR VA ASTEPT DE LA 18 LA UN SUC...
heiiii...te bagi sau nu?

mihi

la multi ani Gabrieli si Gabriele...si Mihai si Mihaele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Fetele sunt si io pe aci dar sunt tare ocupata cu treburi de servici plus altele.

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

LA MULTI ANI PENTRU CEI CARE ISI SERBEAZA AZI ZIUA DE NZUME,SANATATE SI FERICIRE!!!

Mihi, multumim de invitatie....eu chiar nu am cum sa vin, sunt si cu Andreea pe cap si nici nu-mi vine sa stau sa caut locul pe intunericul asta.

Danitini, daca era ceva grav eu zic ca ar fi trebuit sa-ti spuna....

pup pe toate

Mergi la inceput