Cadou pt mama soacra :)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Ah, spinoasa si pentru mine problema cu cadoul.

Foarte frumoasa ideea cu buchetul. Si cu fotografia inramata! Pentru tine,lgireada, cred ca asta ar fi cel mai potrivit. Fiindca e vorba de 50 de ani in primul rand. Exista alte aniversari si sarbatori unde poti oferi ceva practic.

Acum situatia mea, iarta-ma ca ma bag peste subiect cu ale mele .
Ca sa ii poti lua ceva practic (sau bijuterii) trebuie sa o cunosti destul de bine. Sau baiatul sa o cunoasca foarte bine.

Ce te faci daca nu e asa? Care ar fi cadoul cu care "mergi la sigur"?

Sau, ce te faci cand i-ai lua toate florile din lume, si le-ar aprecia foarte mult, ar fi cadoul perfect, ce mai, dar are pisica care le-ar gasi drept niste jucarii tare dragute?


Fashion is a form of ugliness so intolerable that we have to alter it every six months. - Moda este o forma de uratenie atat de greu de tolerat incat trebuie schimbata la fiecare sase luni.
Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

lemoni, nu are nimic de-a face sufletul bun cu relatia cu soacra
Poti sa fii tu ca nora cu un suflet bun, daca soacra nu il are
Soacra mea are 2 nurori si nu se intelege cu niciuna, oare chiar amandoua sa nu avem suflet bun?
O zi frumoasa tuturor.
Ai putea sa ii cumperi un fier de calcat sau chesti pentru casa la buget mai mic.
O zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Doamne, ca si eu am ramas masca la afirmatia cu sufletul bun!!! Adica eu sa stau capra, iar socrosenia sa ma... cum vrea ea, impreuna cu toate rubedeniile cu care m-a aranjat pe la spate, nu?!? No comment! Am mai scris si nu revin, ca mi se face scirba numai sa-mi amintesc! In fine. Eu i-as lua spini si maracini si i-as baga direct in gura aia spurcata care a facut sa-mi pierd jobul ala fain!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Ma abtin de la comentariu, imi pare rau ca va ofesant mesajul meu.
Siminaf si Olim imi cer scuze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flaflo spune:

Eu i-am facut cadou soacrei un calendar facut de mine, unde am lipit poze mai semnificative cu noi toti, si pentru fiecare luna am compus niste versuri.

Minunea mea!

Flavia si Bianca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelaispir spune:

si florile merg foarte bine. mai ales daca sunt trandafiri, se usuca foarte frumos si pot ramane asa, ca amintire. eu pastrez trandafiri uscati, imi plac mai mult asa, decat proaspeti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

La treaba cu trandafirii, sa stiti ca si eu pastrez acum un buchet de cand am fost nasha, arata superb, avea doar 7 trandafiri ... Si ma gandesc ca un buchet mai mare, gata aranjat in burete, etc se poate pastra ca amintire f fain. Mentionez ca chestii practice in afara de geanta si geaca nu-i trebuie nimic. Astea o sa le cumpere tata socru :) sau ne da noua bani si le luam tot noi decat sa bata el magazinele :D. Oricum, am inceput sa ma gandesc la treaba cu fotografia, dar inca nu am gasit una unde sa fim toti ai casei ... dar ma gandesc sa fac un montaj, ceva si sa aparem toti.

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

daca zici ca te intelegi bine cu ea, inseamna ca s-ar bucura pt orice atentie din partea ta.
sa nu patesti ca si mine, cand i-am dus soacrei mele, impreuna cu sotul,cadou si l-a intrebat daca ala ii cadou.... era obisnuita cu cadouri scumpe. pe atunci nu eram casatorita cu fiul ei si ne-am adunat banuti impreuna, cat sa cumparam cadouri mici si la parintii lui si la ai mei. si socrul a comentat de cadou. culmea este ca la parintii mei le-am luat cadouri la fel< de craciun> si ne-au multumit,ne-au dat si ei cadouri, pe cand parintii lui nu ne-au dat nimic. urat. eram in clasa a 11 a sau a 12a , nu aveam salar.pt mine conteaza intotdeauna intentia.si daca vine cineva la mine cu o garoafa, ma bucur de ea.
sper din suflet sa te intelegi bine cu ea si de-acum incolo si sa-i placa cadoul tau, indiferent care va fi el.
sa ne scrii si noua cum a iesit. bine?
asteptam.........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Si eu cred ca se va bucura, indiferent ce e. Chiar zilele trecute m-am dus pe la cea mai faina florarie din oras, unde mi-am facut si buchetul de nasha, se poate vedea la semnatura :) Sunt convinsa ca efectul va fi deosebit. In plus deja de Craciun m-am gandit sa le facem cadou la parinti un album format A4 cu poze de la nunta noastra. Si eu ma bucur enorm si cand primesc si cand fac un cadou. Ma gandesc din timp la o zi de sarbatoare si o pregatesc cum se cuvine, fiecare dupa importanta. Si mi-a placut mereu sa fiu originala si sa ofer un cadou deosebit, neasteptat, ceva ce nu a primit pers resp.

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Gnadeste-te si la varianta in care sa mai scazi din numarul garoafelor si sa-i cumperi un sal mare si frumos, sau un poncho (ca tot sunt la moda acum, iarna, si il poate folosi si in casa, cand se uita la TV).

Tzuni

_
Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Mergi la inceput