Software educational de la ISAMultimedia

Software educational de la ISAMultimedia | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

As vrea sa va prezint o idee super pentru cadourile de Craciun:
Sowtware-ul Educational de la ISAMultimedia:
Iata ce am primit de la ei:

Intai de toate, sa ne prezentam: suntem ISA Multimedia, avem 8 anisori (de experienta in realizarea de software educational ;)) si credem ca putem transforma calculatorul intr-o unealta utila pentru cei mici. Mai credem ca invatatul poate fi distractiv si ca cea mai simpla modalitate pentru prichindei de a-si insusi cunostinte noi este joaca.
Astfel au aparut titlurile noastre pentru copii si am vrea sa aflam ce parere aveti despre cd-urile noastre educationale si ce altceva v-ati mai dori si nu gasiti deja in oferta noastra. CD-urile pentru copii contin filme de desene animate, animatii, enciclopedii interactive, jocuri, dictionare de limbi straine.
Pe scurt, cam acestea ar fi categoriile:
- Povesti si jocuri: Povesti celebre realizate prin animatii 2D sau 3D si jocuri interactive care-i invata notiuni despre corpul omenesc, bibilie, universul, matematica etc.
- Cursuri de matematica: pentru diverse categorii de varste, de la notiuni mai simple pentru prescolari, la notiuni mai avansate pentru cei care au inceput deja scoala.
- Cursuri de limbi straine: avem cursuri de franceza, engleza si germana pentru diferite categorii de varste si diferite nivele de pregatire (de la incepatori la avansati)
- Cursuri de limba romana: de la invatarea alfabetului pana la scrierea corecta.

Asadar, va asteptam sugestiile si intrebarile. Si daca va tenteaza premiile, va asteptam sa participati la concursurile noastre.
Ne puteti vizita la http://copii.isamultimedia.ro/produse.php

Multumim tuturor.



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
NOU:www.supereva.ro

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Eu sunt deja inscrisa de acum cateva zile pe forumul lor.M-am interesat de Cd-uri cu engleza pentru prescolari.

Am CD-ul "Hai sa numaram" (inca de acum 1 an),CD-ul "Primele mele cuvinte in engleza" (l-am luat sambata asta), si CD-ul cu povestea "Copil istet" (parca asa ii zice- il am de la Craciunul trecut mi se pare).

Pot sa va spun ca lui Matei ii plac foarte mult. E o albinuta foarte haioasa care la numere si engleza ii insoteste pe copii.

Deci, dupa ce i-am testat cu ce v-am spus, sunt multumita si ii recomand cu toata caldura, pana la proba contrarie.

Sper sa nu se considere ca fac reclama, pentru ca nu fac, e doar parerea mea de om de rand dupa ce am vazut ce ofera.



Caprioara & Matei


"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Nu mai merge link-ul de la ISA. Au probleme cu site-ul?

Caprioara & Matei


"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Si eu sunt super multumita de CD- urile lor
Baietelul meu a invatat o gramada de lucruri folositoare datorita lor , mai ales abilitati matematice dar si de limbaj sau cultura generala. Tot datorita lor, dar si a CD de la '' Erc Pres'' a facut o adevarata pasiune pentru istoria antica si in completarea CD-urilor a acceptat cu deosebita placere citirea '' Legendelor Olimpului '' si a multor altor carti ce includ informatii despre Grecia, eroi, zei si mituri .
Ma declar fan si posed aproape tot ce au scos pe piata atat ISA cat si ''Erc Pres''.

O zi excelenta tuturor !
Lala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

quote:
Originally posted by Caprioara

Nu mai merge link-ul de la ISA. Au probleme cu site-ul?

Caprioara & Matei


"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud





Nici eu n-am putut accesa!

Catalina & Robert-Andrei (4 ani)
Poze aici

varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Isa_mm spune:

Multumim frumos pentru pareri.
Da, am avut ce probleme cu site-ul. Server-ul a avut programata o operatie de mentenanta care trebuia sa dureze 30 de minute si care a durat 2 ore. Mii de scuze pentru neplaceri. Acum va asteptam pe site, suntem pregatiti. :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Am intrat !!! Foarte interesant! Maine o sa stau sa aleg!!!

Catalina & Robert-Andrei (4 ani)
Poze aici

varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

intrebare: pt ce varsta sunt aceste jocuri? si de ce cartile nu mai sunt bune??

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Isa_mm spune:

Avem pentru diverse varste: si pentru prescolari si pentru cei care merg deja la scoala. Avem chiar si cursuri pentru adulti. In descrierea fiecarui CD este trecuta si varsta pentru care ar fi recomandat.

N-a zis nimeni ca nu sunt bune cartile, dimpotriva. Doar ca incercam sa tinem pasul cu progresul tehnic. Calculatorul este prezent in tot mai multe case si atunci ar fi o idee mai buna sa-l folosim productiv si copiii sa invete lucruri noi intr-un mod distractiv decat sa-l foloseasca doar pentru jocuri video cu personaje care omoara tot sau sa stea pe chat toata ziua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Si eu prefer cartile, revistele, casetele audio. Cd-ul cu germana pentru prescolari l-am comandat si eu si, sincer, nu-mi place cum pronunta albinuta. Parerea mea.

Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora56 spune:

Am comandat si eu doua cd-uri si sunt foarte curioasa cand o sa vina .Nu i-am spus fiicei mele dar sper sa o ajute la engleza pentru ca fac intensiv si desi manualul de engleza e frumos poate ca macar albinuta sa o ajute sa invete mai mult mai ales sa pronunte pentru ca nu prea fac la scoala si la mine pronuntia cam lasa de dorit .Au o profesoara destul de severa care le cere destul de mult (la prima ora de engleza le-a dat da invete vreo 20 cuvinte si lectia de zi ).
Am uita sa precizez ca fiica mea e in clasa a 3 a si abia acum invata o limba straina asa ca i-am comandat cartea cu primele propozitii in engleza si daca va merge ii voi comanda si cursul in engleza .Am comandat si un cd cu lumea acvatica .

Mergi la inceput