Soacra !!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Fara sa va suparati: eu tot nu inteleg care e faza cu "fetito"?
E o injuratura mai noua si eu nu stiu?
Nu de alta, dar si mie mai imi spune soacra asa!si nu m-am gandit niciodata sa ma supar ca imi zice "fetito"!
Chiar imi suna placut, parca ma alinta, bineinteles, acum depinde si pe ce ton o spune! Mie imi place! Si tonul si soacra!
V-am pupat!


www.imagestation.com/album/?id=4287441075&code=8712142&mode=invite" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

parerea mea e ca sunt si soacre din astea pt care s-a inventat cuvantul "soacra"......eu il am pe fi-meu care ma toaca mai ceva ca o soacra

parerea mea e sa va ganditi la parinti(aici intra si soacrele/socrii) ca si cum maine ar fi ultima zi in care-i mai vedeti!
Doamne cata durere lasa in urma moartea unui parinte......si dupa aceea nimic si nimeni nu-i mai aduce inapoi!
noi suntem copii lor si ei merita putin respect(chiar daca noi suntem mai tinere/tineri si nu putem sa ne tinem in frau rabufnirile!)pentru tot ce au facut in viata lor ca sa ne scoata la lumina!



cat mai multa iubire si multa toleranta si lume ava fi mai buna!


si pt cele care cred ca soacra mea e din alea de le pui la rana...aflati ca nu e asa,dar eu am iertat-o si o iubesc pt ca ma gandesc la mama mea!




Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

asa e babyblue,pt. ea eu sunt o straina....invers nu....poate unde eu nu mai am mama!
dar nu conteaza!
si tu,fata draga,ce sa-ti spun? imi pare rau ca ai patimit atatea,insa timpul vindeca ranile si o sa vezi ca nimeni nu merita sa-ti "distruga" mantuirea!
o sa o ierti odata,nu acum,dar mai tarziu da.....

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Dragi "fetitelor",

Mie soacra-mea imi zicea "papusaaaa". Da cu un toooonn....
Eu am 36 de ani, am cam sarit varsta de papusa. Si totul era la genul
- Vai, papusa ce stii tu, indiferent ce ea stia evident mai bine, sa gateasca, sa aiba grija de fisu.
imi purta de grija:
- Vai papusa, ce greu o sa-ti fie tie, in casnicie adica.
Singurul lucru greu in casniciea mea e SOACRA.

Si intr-un an de revelion dupa ce m-a papusit in sus si in jos de nu-stiu cate ori, de fata cu mama mea si sot ii zic:
- Ma chiama Cristina, in caz ca in 8-9 ani nu ati retinut inca si va rog sa-mi spune-ti pe nume de acum inainte. Sa vedeti ce tacere glaciara a urmat!!!
Da de atunci nu mai sunt "papusaaa"

Si apropo de una din fete care intreaba daca noi nu le-am gresit soacrelor niciodata:
- Ba da am facut o data o mare gresala: LE-AM LUAT FIII!
asta in mod cert nu pot sa ierte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Buna fetele ma bag si eu in discutia voastra si vreau sa va spun ca eu am o soacra super.Ne intelegem f bine si de cate ori avem cate o problema o discutam si automat o rezolvam.Sper sa tina chestia asta cat mai mult....

anca
poze nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Anca,

Ma bucur sa aud ca cineva poate in urma unei discutii sa-si rezolve problema cu soacra.

La noi e putin diferit....

Sotul meu e matinal si iese dimineata la alergat in parc, eu sunt nocturna, poate seara as iesii da dimineata dorm!
Ce rezolvare a gasit soacra mea in urma unei discutii in trei: sa-si gasesaca sotul alta care sa se trezeasca, cum sa alerge baiatul singur. Baiatul are aproape 40 de ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by tlaura

Fara sa va suparati: eu tot nu inteleg care e faza cu "fetito"?
E o injuratura mai noua si eu nu stiu?



Daca iti spune socrul meu in felul asta,poti sa fii sigura ca te-a injurat!


Miha


Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Intr-adevar eu am noroc cu ea,ma ajuta f mult si nici pe sotul meu nu il cocoloseste(nu l-a cocolosit niciodata).Cateodata suntem chiar aliate...

anca
poze nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

Anca, esti rara avis. Eu cred ca soacrele bune sau sunt oameni foarte buni sau si-au dorit foarte foarte tare o fata si nu au avut.

Pentru mine soacra va fi tot timpul o soacra in ochii careia alta ar fi fost mai buna pentru fiul ei ca vorba aia gatea mai bine sau era mai inalta sau avea bani sau ochi albastri...Intotdeauna ce vor ele comparativ cu ce suntem noi le sta ca un ghimpe in coasta.

Georgiana, soacra ta sufera crunt pentru ca ai venit si ii iei toata autoritatea, fata de sot si fata de copil. Din punctul ei de vedere stateai bine acolo unde erai. Ce pot spune? O sa ai nevoie de nervi tari. Sotul cu cine tine? Iar faza cu "fetito" e de mahala, e ca si cum i-ai spune tu "baboooo".

The problem with happiness is that you don't know when you have it. You remember it.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

Georgiana, sa mor de ras si alta nu. Si pe mine m-a luat socra-miu la intrebari de Craciun tot asa: "auzi mai fetito..." Cat ar fi de diminutiv, in anumite contexte, termenul capata alte nuante. Nici soacrei tale nu cred ca i-ar place daca i-ai spune "auzi, cucoana.."; este adevarat ca poti motiva ca-i faci complimente si ca o vezi o doamna desavarsita, dar sa fim seriosi. In cercul nostru de prieteni, asta cu "auzi, mai fetito, uite care-i treaba" a ramas de antologie si ne amuzam cat de des putem, pe skype in ultimul timp, din cauza distantei. Alaturi de "auzi mai fetito, uite care-i treaba", mai pot adauga:- ti-a iesit buna pizza, stii ce trebuia sa-i mai pui?!...- ce nepoata frumoasa am, are nasu-n sus, ca mami...- placenta, este, cum sa zic, este asa, cum sa ma exprim, casa lu' bb- alaptatu', pai sa-ti zic eu cum e cu alaptatu, ca i-am dat lu' barbata-tu pana la 5 luni si i-as mai fi dat daca nu trebuia sa plecam la mare . Lista este deschisa.

Mergi la inceput