Clubul moldovencelor de peste Prut (35)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

LISTUTA MOLDOVENCELOR

1. alinkav (Alina) – (Chisinau) - Alexandru Andrei - Bucuresti, Drumul Taberei
2. Lucia_B (Lucia) – (Donduseni) - Laura - Bahrain
3. LiliaToma (Lilia) – (Bardar, r.Ialoveni), ASEM, REI si ASEB, REI - Amelia - Bucuresti, Berceni, Oltenitei
4. ticka (Cristina) – (Chisinau), UT Iasi,Facultatea de Textile - Alexandra (5 ani) - Bucuresti, Baba Novac, Parcul IOR
5. MamaElei (Rodica) - (Chisinau), UBB Cluj LMA - Paula Amelia - Chisinau
6. mamanati (Nati) - (Chisinau), USM, ULIM Camelia Nicole- Chisinau
7. Ana_s - ???????? - Germania
8. Davina (Alina) - (Vulcanesti) - Deanna - SUA
9. Balbina (Natalia) - (Criuleni) - Vlad - Bucuresti, Drumul Taberei
10. Violetik (Violeta) - (Calarasi) - Chisinau
11. Lilienne (Lilia) - (Causeni), Litere (Sibiu) - Roma - 9 ani, Giulia Cristiana - 6 luni - Sibiu
12. oxy (Tatiana) - (Moldova) - Chris - Bucuresti
13. Crinia (Corina) - (Chisinau), ASEM, REI - Lucian - Canada
14. Trin (Elena) - (Chisinau), ASEM, Finante- Bucuresti
15. lia_c (Cornelia) - (Chisinau), USM, Info si L.Moderne - Chisinau
16. alionushca (Aliona) - (Chisinau), USM, jurist - Chisinau
17. olicica (Olga) - (Anenii Noi), USPRI, Facultatea de Relatii Internationale si Limbi Straine, specialitate - diplomat - Adelina - Chisinau
18. gazea (Aliona) - (Mindresti, Telenesti), Facultatea de Textile-pielarie Iasi (1997) - Amedeo - Sighisoara
19. doroti_5 (Diana) - (Tipala, Ialoveni), ASEM, Facultatea CSIE, masterat TI - Natalita-Elena - Chisinau
20. Tania21 (Tania) - (Chisinau), USM, Facultatea Limbi Straine, specialitatea engleza-translator - Chisinau
21. helga (Olga) - Chisinau
22. CristinaGoji (Cristina) - (Riscani), absolventa UBB LMA 2002 - Vlad - Cluj-Napoca
23. alincic (Alina) - (Chisinau) - Samuel, Evelina-Doris, Loredana- Bethlehem, Atlanta, SUA
24. katia (Silvia)- studenta ASE Bucuresti, anul 4 - Katia - Bucuresti
25. nagliusha
26. Nastea23 (Nastea)
27. mushulica_p (Ludmila)- ASEM, CSIE - Chisinau
28. Olgutta (Olga)- Mihaela - Canada
29. Dina231 (Dina) - (Balti) - Politehnica - Corina - Chisinau
30. A78 (Nicoleta) - Brazilia
31. Liuda (Liuda) - (Leova) - Galati
32. alegrutza (Veronica) - (Chisinau) - Bucuresti

Zilele noastre de nastere

Ianuarie
Diana (doroti_5) – 05.01.1983
Alina (alincic) - 06.01.1980
Veronica (alegrutza) - 16.01.1983
Cristina (CristinaGoji) - 18.01.1980

Februarie
Rodica (MamaElei) – 14.02.1978
Lucian (Crinia) - 23.02.2005

Martie
Alina (alinkav) – 05.03.1981
Tania (oxy) - 07.03.1977
Aliona (gazea) - 09.03
Ludmila (mushulica_p) - 20.03.1982

Aprilie
Karina (Crinia) – 07.04.1980
Olga (helga) – 12.04.1982
Mihaela (Olgutta) - 21.04.2006

Mai
Natalita-Elena (doroti_5) - 12.05.2006
Adelina (olicica) - 25.05.2005

Iunie
Samuel (alincic) - 10.06.2002
Vlad Alexandru (Balbina) - 22.06.2004
Elena (Trin) – 22.06.1981
Aliona (alionushca) - 23.06.1981
Natalia (Balbina) – 24.06.1977
Lucia (Lucia_B) – 28.06.1980

Iulie
Chris (oxy) - 11.07.2002
Olga (olicica) – 13.07.1982
Violeta (Violetik) – 15.07.1983
Amedeo (gazea) - 21.07.2003
Cornelia (lia_c) – 23.07.1980

August
Lilia (LiliaToma) – 06.08.1980
Evelina-Doris (alincic) - 14 august
Tania (Tania21) - 19.08.1983
Camelia Nicole (mamanati) - 20.08.2006

Septembrie
Paula Amelia (MamaElei) - 02.09.2004
Corina (Dina231) - 03.09.2005
Deanna (Davina) - 09.09.2004
Loredana (alincic) - 25.09.2005
Katia (katia) - 25.09.2006
Amelia (LiliaToma) - 26.09.2004

Octombrie
Laura (Lucia_B) - 04.10.2005
Cristina (ticka) – 16.10.1975
Vlad (CristinaGoji) - 17.10.2006
Natalia (mamanati) – 29.10.1977

Noiembrie
Lilia (Lilienne) – 19.11.1976
Alexandru Andrei (alinkav) - 22.11.2003
Alexander (Nastea23) - 25.11.2005
Alina (Davina) – 25.11.1979

Decembrie
Liuda - 30.12.1979


************************************************************
Vio, drum bun acasa, si fara peripetii! Shopping cit mai placut si cu multe oferte!

Danza, nu vad nici eu pozele.

Rodica, ce chestie cu teatrul, e perfect ca a fost spectacolul scurt, taman numai bun pentru copii de 2 ani, energici si nerabdatori. Chiar ar trebui sa ne organizam si noi aicea, in Bucuresti, sa ducem kopkiii la teatru.

Nastea, o sa-ti scriu ceva idei, dar mai incolo, daca nu te superi.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danza spune:

quote:
Originally posted by Balbina

Danza, nu vad nici eu pozele.


------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze




straniu, dimineata cand le-am pus mi s-a intamplat si mie

acum insa am verificat si se vad aici >>>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Buna fetelor!
Cine are rabdare, am pus niste poze de la nunta!
Pupic!

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

Salutare,
in primul rind vreau sa va zic ca la mamici de noiembrie-decembrie azi au aparut cei de-al 2-lea si al 3-lea bb Se apropie momentul cu pasi rapizi
Violeta, nu stiu daca mai poti citi la ora asta mesajul, dar iti transmit "telepatic" drum cit mai usor si scurt! Si asteptam sa ne scrii impresiile! Si cel mai important shopping cit mai ieftin si bun si mult in kil!
Rodica, ce chestie interesanta cu teatru (ca dureaza doar 30 min)! Oricum nu conteaza daca a inteles ceva sau va tine minte, important e ca s-a aflat intre copii, ca a aplaudat si a strigat "bravo"! Cred ca mai mult a contat p/u ea atmosfera Bravo si bunicilor ca au grija si timp p/u nepotica! Voi naste la Nr.2 ca acolo e medica mea... Stiu ca ai impresia ca parca se risipeste, insa in aripa unde e medica mea - e destul de curat si facuta o reparatie cit de cit decenta - la toate astea contribuie ea in fiece dimineata la "pitiminutka" cu infirmierele, asistentele si moasele si cine mai este acolo Sper sa fie totul bine, caldura deja au dat in maternitati...
Nastea, poate sint prea mari fisierele si d-aia nu se expediaza? Parca spatiu este f indeajuns in ambele mail-uri...
ma duc sa-mi termin bagajul de aranjat, ca noaptea trecuta aveam cosmaruri ca inca nu e terminat si eu trebuie sa merg la spital

lia_c
lucrusoare baby


Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much. William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nastea23 spune:

quote:
Originally posted by alinkav

Buna fetelor!
Cine are rabdare, am pus niste poze de la nunta!
Pupic!

Alina



Numai ce am vazut pozele. EH CE NASHICA SUPER!!!

Vreau si eu asa nashica, ce zici?




Um amigo e alguem que compreende o teu passado, acredita no teu futuro e aceita-te como es.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Alinka, vorba Nastei, ai fost o super nasica!! Ce-l ami amuzant e ca esti mai tinerica decit mireasa
E chiar interesanta tesatura rochiei, la lumina naturala are o nuanta, iar in pozele facute cu blitz e alta. Oricum ar fi, rosul te prinde minunat!

Nastea, ti-am trimis un PM.

Cornelia, ti-ai facut valijoara pentru maternitate? Ar cam fi cazul, caci dupa 38 de saptamini poti sa nasti oricind. Eu, de exemplu, am nascut in prima zi a saptaminii 39 am fost luata pe nepregatite.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

quote:
Originally posted by alinkav

Buna fetelor!
Cine are rabdare, am pus niste poze de la nunta!
Pupic!

Alina


Frumosi nasi si miri.
Da mi so parut ca in foto "gata casatoriti" mirele zimbeste cam fortat.
Si miam adus si eu aminte de nunta noastra, eu eram mai inalta ca nasa, de Silviu nici nu mai zic.


doroti_5 cu Natalita-Elena (12.05.2006)
BOTEZ
foto Natalita-Elena1 si 2
www.dropshots.com/doroti_5" target="_blank">Filmulete cu Natalita-Elena
Asa de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Multumesc fetelor de apricieri bune despre nanasia noastra!
Imi plac toate pozele!Acum astept sa vad si DVD, cu filmarea!

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Si mie mi-au placut mult pozele Alinei: ai fost o nasa tare draguta si finuta. Si rochia a fost superba!

Mi-au placut mult de tot si pozele cu Danutz.Dana, ai un flacau taaaare frumusel, cred ca o sa stea fetele la coada dupa el( daca nu au inceput sa o faca deja)

Rodica, tocmai asra e si la Amelia. Ca nu are pic de rabdare sa se uite la desene animate si cum incepe, vine si intrebarea" unde e?" in dependenta de ce a vazut la inceput. Nu se mai uita la nimic mai departe.

Nastea, Amelia niciodata nu a mancat bine. Uneori mi se pare ca m-am obisnuit, alteori insa imi fac nervi ca in prima zi. Mai ales cand nici nu vrea sa guste si imi spune" nu e bun, mama" desi nici nu stie cum e la gust.
De vorbit spune de toate in orice clipa( numai cand are suzeta noaptea tace, ca daca ii cade din gura si atunci vorbeste). Poezii.. mm, ea le spune, dar numai cand vrea si cum vrea ea. Nu am ajuns la nivelul sa ii zic, hai spune poezia asta. Dar o surprind bodoganind cate una. De exemplu, ieri si azi am tot auzit-o spunand "Mos Catziun cu pete dabe, a sosit pin namitzi" si o urmare inexplicabila dupa asta.

Ultima mancare facute: paste cu ficat innabusit cu legume si salata de legume. Desert: prajitura cu mar( o nebunie, am facut-o fara zahar si imi place si mai mult).
Voi?

Lilia si Amelia( 26.09.2004)

poze


Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

Buna moldovencelor!Ce mai faceti ?
La noi e binisor .Astazi trebuie sa mergem la un Haloween party, la scoala la cumnata-mea, sper sa nu se sperie copchilu .
De mincare am facut ieri paste cu sos de smintina cu ciuperci si vinata cu bacon (receta a intrat in una din favoritele familiei).Ca desert am avut cheescake-ul nemtesc .
Am vazut toate pozicile noi ..Diana ai o fetita frumusica foc si a crescut mult .Ce ochi are albastri sau verzi ?
Alina ce nasa finutza si rafinata ai fost .Mi-a placut rochia ,si rosu iti sta bine .La inceput am crezut ca e bordo .A fost si Alex la nunta ?ca nu l-am zarit in poze .
Cornelia imi plac pantofii ,f. draguti.Esti pregatita moral de nastere?eu am nascut in saptamina 38.
Rodica ce frumos din partea bunicii s-o duca la teatru .Pupici pentru Pauli.
Vio drum bun si fara peripetii .
Lilia ,Nati,Oxy ,Alina si Elena voi nu faceti vre-o intilnire ,cit e timpul bun ?
Multa sanatate lui Cris.
Cristina -felicitari pentru Vladut,sa creasca sanatos si destept si sa asculte de voi .
Crinia unde te-ai pierdut mama?sau nazdravanul de Luci nu te lasa la pc.?
Alincic ce-ti mai fac puiutii ?niste poze ceva ?
Ludmina aici din saptamina 27-28 trebuie sa urmaresti miscarile la bebe.Nu-ti mai face griji ca totul va fi ok .
Nastea ce-ti mai face flacaul cu ochii ca cerul ?
Lucia si Natalia sper sa gasiti timp sa ne scriti ce mai fac fetitele voastre.
Bun re(venit) Danza. Sa-ti traiasca baietelul .Eu n-am putut vedea pozicile.
Fetele care n-ati intrat de mult ,mai scrieti cite ceva ..
We placut si cu soare .

Mergi la inceput