Se poate vopsi parul in timpul menstruatiei?

Se poate vopsi parul in timpul menstruatiei? | Autor: kiwwy

Link direct la acest mesaj

trebuie sa imi vopsesc parul,urgent,dar nu stiu insa daca se va prinde vopseaua,pt.ca mi-a venit ciclul cu 5 zile mai repede.
Voi ce spuneti?sa incerc,sau mai bine astept pana data viitoare?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Eu stiu ca nu se vopseste parul in perioada ciclului. Pe unele prospecte scrie "sa se evite folosirea in perioade critice".
Sau sa se foloseasca "in prima saptamana de dupa ciclu", cand pielea este mai putin sensibila ca inainte si nu reactioneaza, prin iritatii, la tratamente.


Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Nu cred ca o sa prinda bine culoarea.Stiu ca am incercat mai demult pentru ca nu mai aveam rabdare, si nu a prins decat putin.
Mai bine astepti sa treaca CM.



Mirela









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ileana Cosanzeana spune:

Poti sa-ti vopsesti parul linistita, va prinde. Asta cu nevopsitul in timpul menstruatiei este un mit...Eu m-am vopsit de nenumarate ori si am intrebat chiar si coafeza si...NICI O PROBLEMA! Du-te si vopseste-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anderra spune:

Mie mi s'a intamplat sa ma vopsesc de doua ori,in perioada "cristica". Nu mi'a prins culoarea. A treia oara nu ma risc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryP spune:

quote:
Originally posted by Ileana Cosanzeana

Poti sa-ti vopsesti parul linistita, va prinde. Asta cu nevopsitul in timpul menstruatiei este un mit...Eu m-am vopsit de nenumarate ori si am intrebat chiar si coafeza si...NICI O PROBLEMA! Du-te si vopseste-te!




Si eu am crezut la fel! Pana am patit-o! De doua ori!!! Prima oara am zis ca e o greseala...Dar a doua oara????
Nu e mit, exista niste explicatii fiziologice (pe care le-am auzit candva, dar nu le mai stiu ).

Maria


RAZVAN MIHAI – puiul meu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelaispir spune:

quote:
Originally posted by MaryP

quote:
Originally posted by Ileana Cosanzeana

Poti sa-ti vopsesti parul linistita, va prinde. Asta cu nevopsitul in timpul menstruatiei este un mit...Eu m-am vopsit de nenumarate ori si am intrebat chiar si coafeza si...NICI O PROBLEMA! Du-te si vopseste-te!




Si eu am crezut la fel! Pana am patit-o! De doua ori!!! Prima oara am zis ca e o greseala...Dar a doua oara????
Nu e mit, exista niste explicatii fiziologice (pe care le-am auzit candva, dar nu le mai stiu ).

Maria


RAZVAN MIHAI – puiul meu drag




perfect de acord! am patit-o si eu! eu stiam ca nici atunci cand esti insarcinata nu trebuie sa te vopsesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Eu m-am vopsit cand eram insarcinata si mi-a iesit foarte bine culoarea,doar ca nu este prea indicat pentru ca ii poate face rau lui bebe.In schimb,in timpul menstruatiei nu iese nimic, cum am mai spus.



Mirela









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana.ady spune:

Bineinteles!
Mi-e imi prinde culoarea chiar mai bine in perioade "critice" (hai ca ma distrat expesia asta).
M-am vopsit regulat si in timpul sarcinii si nu am avut absolut nici o problema.

Sivi - mami de doua printzese
Shirly & Danielle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Vopsitul in timpul sarcinii nu face nici un rau bebelusului.
Vopsitul in timpul menstruatiei....la unele prinde, la altele nu. Insa sunt putine cazurile in care nu prinde, mi-a spus coafeza. Eu m-am vopsit de 2 ori in perioada critica si mi-a prins, chiar foarte bine.
Acum...tu decizi!

_Ella, Emma & Matei

Povestea nasterii lui Matei ;)
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58237



Deschide bratele spre schimbare, dar nu-ti pierde din valorile tale.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinai spune:

si eu m-am vopsit in perioada X si mi-a prins vopseaua foarte bineee


Mareea iulie 2006



Mergi la inceput