Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Copii cu nevoi speciale

DC... altfel ( grup de suport pentru parinti) 2

(11 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 33
axia
axia

964 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiaxia Adauga semn de carte la raspuns Trimite axia un Mesaj Privat  Reply with Quote
Mari, sper sa-ti placa ce am ales si sa va fie de folos.
Ei, de unde vacanta. Am dat o fuga ieri pana la Cheia - ne-am dus si ne-am intors intr-o zi

Andreea, mama lu' Tiberiu
Micul Print

www.onetruemedia.com/shared?p=14900841022954c1c06c93&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">El e Tiberiu

Uita-ti intotdeauna dusmanii - Nimic nu-i enerveaza mai mult.

Mergi la inceput
Crisa-77
Crisa-77

600 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Crisa-77  Trimite mesaj AOL luiCrisa-77    Apasa aici pentru MSN MSG. a lui Crisa-77  Trimite mesaj yahoo luiCrisa-77 Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Si eu imi doresc o iesire in afara orasului...,dar parca au intrat zilele in sac!!!
Pt ce varsta sunt jocurile pe care vi le procurati voi(incastru,etc).Sunt bune si pt noi(SD)?Lamuriti-ma si pe mine.
pt voi.

Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=137704ec8fb38b578d82f6&skin_id=o&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet si poze
POVESTEA NOASTRA

"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)
Mergi la inceput
magnolia
magnolia

397 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite magnolia un Mesaj Privat  Reply with Quote
Draga Crisa , psiholoaga cu care colaborez eu spune ca jocurile tip incastru sunt intelese si preferate de copiii peste 2 ani , dar , desigur , exista si copii care se joaca mai devreme cu ele( cum a fost , de exemplu , fiul meu cel mare , care le-a "savurat"incepand de la 1 an si 10 luni.Ele stau la baza jocurilor de imbinare tip "puzzle",si stimuleaza indemanarea , gandirea logica si perceptia in spatiu . Sunt bune pt. toti copiii , si pt. cei fara probleme , si pt. cei cu diferite probleme. Doar ca , la acestia din urma , e nevoie de mai mult ajutor pt. a le manevra , insa constituie o parte din terapie , asa ca ti le recomand cu caldura., indiferent de diagnostic, dar corespunzator varstei. Cu drag , magnolia.
Mergi la inceput
axia
axia

964 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiaxia Adauga semn de carte la raspuns Trimite axia un Mesaj Privat  Reply with Quote
Pe langa cele spuse de Magnolia, care sunt adevarate, as mai adauga ca sunt un bun exercitiu pentru motricitatea fina. Le poti folosi si pentru a invata copilul diverse animale (cele cu animale) ca o alternativa interactiva la clasicele carticele/acordeon.
la toti piticii

Andreea, mama lu' Tiberiu
Micul Print

www.onetruemedia.com/shared?p=14900841022954c1c06c93&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">El e Tiberiu

Uita-ti intotdeauna dusmanii - Nimic nu-i enerveaza mai mult.

Mergi la inceput

akella

2070 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui akella  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui akella  Trimite mesaj yahoo luiakella Adauga semn de carte la raspuns Trimite akella un Mesaj Privat  Reply with Quote
In atentia mamicilor cu copii care au deficiente la utilizarea manutzelor: am citit despre un dispozitiv care actioneaza ca o interfata intre utilizator si computer; practic calculatorul este activat si indeplineste comenzile date mental de catre persoana respectiva. Stiu ca suna a SF, dar intrati si voi pe linkul urmator:

www.brainfingers.com

Ceea ce nu ne ucide ne face mai puternici.

http://community.webshots.com/user/miana_dragnea
Mergi la inceput
Crisa-77
Crisa-77

600 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Crisa-77  Trimite mesaj AOL luiCrisa-77    Apasa aici pentru MSN MSG. a lui Crisa-77  Trimite mesaj yahoo luiCrisa-77 Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Unde pot gasi si eu astfel de jocuri?
Cum arata?Le gasesc la orice librarie?

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=137704ec8fb38b578d82f6&skin_id=o&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet si poze
POVESTEA NOASTRA

Mergi la inceput

paula2003

4406 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luipaula2003 Adauga semn de carte la raspuns Trimite paula2003 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Si noi ne dorim sa plecam in concediu....dar vezi sa nu.
Cristina , ce jocuri vrei? Iti spun eu de unde sa le cumperi dar sa-mi spui ce ai vrea.

Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)
Mergi la inceput

mari_paun

2479 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui mari_paun  Trimite mesaj yahoo luimari_paun Adauga semn de carte la raspuns Trimite mari_paun un Mesaj Privat  Reply with Quote
si noi avem nevoie de vacanta...
dar eu am scoala in we, si Ema are orele de terapie...
speram sa ne luam cat de curand o mica pauza...

pupici la fete
Mari, mami de Ema

www.help-ema.puls-il.ro" target="_blank">povestea Emei
www.help-ema.puls-il.ro/fotografii.php" target="_blank">poze cu Ema

ajutati la terapia pt Ema pe DC

Mergi la inceput
nadina
nadina

1467 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luinadina Adauga semn de carte la raspuns Trimite nadina un Mesaj Privat  Reply with Quote
Va multumesc pentru primirea calduroasa.
Pana acum nu avem un diagnostic confirmat de neurologi. Doar observatie. de ceva timp au aparut niste ticuri la Carina-mandarina, nopti agitate cam dintotdeauna, cev agresivitate. Vom vedea.
Am tot cautat pe net si se pare ca nu exista in Romania organizatii pentru asistenta persoanelor cu acest sindrom.
Deja mi se rupe sufletul de mila ei, dar asta e.
Nadina

poze
Mergi la inceput
Crisa-77
Crisa-77

600 Mesaje
Paula,as vrea jocuri tip incastru.Dar nici nu stiu cum arata,si poate patesc cum am mai patit(intreb de ceva si se uita vanzatoarea,parca as fi injurat-o)
Andrei are niste chestii: daca ii mut canalul de televizor de pe muzica tipa de nu ma mai inteleg cu el(asta in conditiile in care se uita la tv - nu-l las prea mult),si a facut o pasiune pt masina de spalat(sta si se uita cum spala mult timp,iar daca e goala,se baga in ea).Sunt chestii tp autism?
pt voi si la

POVESTEA NOASTRA

Mergi la inceput
Pag. din 33 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate - 20 | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com