Idei de surprize/cadouri

Idei de surprize/cadouri | Autor: Roxana_G

Link direct la acest mesaj

Sunt in pana de idei si va rog mult mult sa imi mai dati si mie cateva legate de cadouri surpriza sau sureprize pur si simplu de facut prietenei mele cea mai buna si eventual si sotului, ale caror zile de nastere se apropie.

Prietena mea este minunata, plina de idei si cu o imaginatie de invidiat. Ca atare adora surprizele si ea la randul ei face surprize minunate prietenilor ei. Tocmai de aceea nu as vrea sa ii iau doar un banal cadou, as vrea sa ii fac si eu o surpriza. Numai ca eu stau cam prost la capitolul imaginatie.

Pana acum m-am gandit sa ii trimit un filmulet cu urari de la mine si fetita mea, si sa pun ca sonerie la telefonul meu in ziua respectiva pe pitica mea care canta la multi ani. Insa cam atat...

Ea are niste idei minunante in general: petreceri surpriza, urari de la necunoscuti, indicii, multe multe. Daca vreti vi le mai spun ca poate va ajuta.

Cat despre sot, sincer si lui as vrea sa ii fac o surpriza, ca suntem impreuna de 13 ani si greu sa mai aleg un cadou inedit.

Multumesc anticipat. Sper sa ma scoateti din dilema.

Rox si Alexandra Maria (10.02.2004)

]

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirelaispir spune:

parerea mea este sa cauti un magazin cu cadouri traznite. eu fac astfel de cadouri prietenilor foarte dragi (care au tot ce le trebuie si gusta astfel de cadouri)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Eu tocmai i-am comandat mamei Carte Foto. Am prelucrat peste 400 de poze (in 100 de pagini), fiecare pagina cu alte peisaje de fundal, fiecare poza cu comentariu propriu. Deci devine o carte cu pozele mamei mele, poze din toate timpurile. Poate e o idee sa faci pt prietena ta o astfelde carte in care sa pui toate pozele voastre si astfel toate amintirile placute comune. Iar sotului sa-i destainui in poze cele mai frumoase momenete ale vietii voastre impreuna ( si sunt convinsa ca in 13 ani s-au strans o gramada de poze) si poti chiar lua de la parinti/prieteni poze vechi pe care le poti scana si le poti pune in aceasta carte. Iar pe coperta alegi un titlu semnificativ!
Pt sot poti rezerva un sfarsit de saptamana in doi la munte/mare! Sau inchiriezi o sala cinema numai pt voi doi si comanzi un film romantic.
Nu stiu daca te ajuta ideile mele, dar mai fac sapaturi si revin.
O saptamana minunata si bafta la idei trasnite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

hai sa-ti spun ce cadou i-am facut sotului meu(pe atunci prieten) acum 2 ani. el isi dorea tare mult un dart (chestia aceea rotunda in care se arunca cu sageti). eu tot timpul ii spuneam ca nu are ce sa faca cu el in casa, nu avem bani etc. cand s-a apropiat ziua lui, am mers si i-am cumparatun dart, am vorbit cu un coleg care mi-a facut din lemn un cerc pe marimea dartului,am trasat pe el cercurile, iar in loc de sageti am facut cornete si in varful lor am pus ace de gamalie.
nu va spun ce fata a facut cand a vazut dart-ul dar s-a bosumflat cand a scos din cutie bucata de lemn.

o zi minunata,
Mari

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

poze
poze apartament

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addinel spune:

ca sa-i faci un cadou-surpriza trebuie sa cunosti foarte bine persoana, sa stii ce ar... surprinde-o. gandeste-te tu singurica sau eventual cu alti prieteni ft buni de-ai vostri ce i-ar placea si nu s-ar astepta sa i se intample in acea zi... si gata surpriza! cu siguranta ac ce ar surprinde-o pe prietena mea nu ar surprinde-o si pe a ta (decat printr-o minunata coincidenta).

pupici

6+

"Adevaratii prieteni sunt alaturi de tine in momentele frumoase ale vietii, cand ii chemi si in cele rele...cand vin nechemati."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

quote:
Originally posted by Marunzika

Eu tocmai i-am comandat mamei Carte Foto. Am prelucrat peste 400 de poze (in 100 de pagini), fiecare pagina cu alte peisaje de fundal, fiecare poza cu comentariu propriu. Deci devine o carte cu pozele mamei mele, poze din toate timpurile. Poate e o idee sa faci pt prietena ta o astfelde carte in care sa pui toate pozele voastre si astfel toate amintirile placute comune. Iar sotului sa-i destainui in poze cele mai frumoase momenete ale vietii voastre impreuna ( si sunt convinsa ca in 13 ani s-au strans o gramada de poze) si poti chiar lua de la parinti/prieteni poze vechi pe care le poti scana si le poti pune in aceasta carte. Iar pe coperta alegi un titlu semnificativ!
Pt sot poti rezerva un sfarsit de saptamana in doi la munte/mare! Sau inchiriezi o sala cinema numai pt voi doi si comanzi un film romantic.
Nu stiu daca te ajuta ideile mele, dar mai fac sapaturi si revin.
O saptamana minunata si bafta la idei trasnite!





Asta chiar e ispititoare,ideea.
Unde ai comandat-o si cat costa?

BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Da, multumesc de idei. Mai astept si ma gandesc si eu.

Uite ce idee draguta au avut prietenii ei anul trecut cand a implinit 30 de ani. I-au facut cadouri (de 2-3 ori pe ora, cu complicitatea secretarei de la serviciu) micute- fix 30 de cadouri, pe care le primea continuu. Ultimul a fost cadoul cel mare. :))

Mie una, care sunt absolut lipsita de inspiratie, cum sa imi fi dat prin cap asa ceva?



Rox
si Alexandra Maria (10.02.2004)

]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana.ady spune:

La ultima zi de casatorie a parintilor me le-am facut cadou o zi la un centru SPA. Asta a inclus masaje pentru amindoi, jacuzi, sauna, eventua un tratament cosmetic si altele de genul asta.
Pot sa spun ca a fost o mare reusita. Ai mei parinti au spus ca a fost cel mai special cadou pe care l-au primit vreodata.

Alta idee de care am auzit dar inca nu am implementat-o este un abonament de bilete la cinema/teatru.

Sper sa te ajute.

Sivi - mami de doua printzese
Shirly & Danielle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:


[/quote]


Asta chiar e ispititoare,ideea.
Unde ai comandat-o si cat costa?

BRENDA

Am cumparat ieri de la Tchibo CD-ul cu Software pe care am platit 19,99 €. L-am instalat si dupa ce am lucrat toata noaptea la poze( de la 10.30 pm pana la 8.30 am) am trimis on-line cartea cum am facut-o eu ( am profitat de toate cele 100 de pagini si poti pune pana la 3500 de poze, in functie de cate aranjezi in pagina) si am sa o primesc in 5 zile prin posta ( daca copiezi totul pe cd si expediezi cu posta dureaza 14 zile). A fost super oferta ca in acest pret e inclus si expediatul prin posta; si la pretul asta normal nu gasesti carte foto cu asa de multe pagini ( in mai am platit pe o astfel de carte pt soacra 25 € dar doar cu 25 pagini). Acum trebuie sa dorm ca am fost direct la munca dupa doar o ora de somn si apoi ma apuc sa fac si cartea foto cu pozele noastre (ale mele si ale sotului).
Si, cred ca mai cumpar una pt orice eventualitate, caci e foarte ieftina si e valabila pana in 12.2007.
O dupa amiaza insorita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Aoleu, pai intru in criza de timp daca dureaza atata. E o idee minunata si mi-ar placea sa fac si eu asemenea cadou - posibil insa sa il las pentru Craciun daca dureaza mult.

Insa nu prea am inteles de unde de ia cd-ul. Si ce trebuie sa fac. Eu mai greu cu tehnica.

Rox
si Alexandra Maria (10.02.2004)

]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

La "Farsele lui Jugaru" te-ai gandit ?
Sau ale lui Buzdugan ?


Daniela mamica de Oana Maria (2 sept. 2003) si Roxana Elena (7 febr. 2006)

www.copilasi2006.3x.ro/" target="_blank">BEBELUSI DE IANUARIE/FEBRUARIE 2006

Mergi la inceput