Dr. Lorena Iaut

Dr. Lorena Iaut | Autor: anomisl

Link direct la acest mesaj

Buna ziua,

Am si eu aceeasi intrebare in ceea ce priveste un anume dr ginecolog,
D-na Dr. Lorena Iaut de la Medicover, Victoriei!
Cine poate sa-mi dea ceva informatii despre ea v-as fi tare recunoscatoare!
Am fost la o control ginecologic la ea, fiind in 8 sapt insarcinata si mi s-a parut un pic anosta si pietrificata!
Cine a nascut cu dumneaiei sau a fost de mai multe ori la consultari lunare in timpul sarcinei as vrea sa-mi scrie!
Va multuemsc !

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mari36 spune:

Buna anomisl
Sunt noua pe forum, de asemenea insarcinata in 4 saptamani.
Am mers la Dr.Lorena Iaut o singura data, la constatarea sarcinii.
Doresc informatii despre acest doctor.Tu te-ai lamurit in privinta asta?Cum este?
Te rog mult daca poti sa-mi dai informatii despre ea ti-as fi recunoscatoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

Buna fetelor,

eu am fost o singura data la Lorena Iaut si nu mi-a placut deloc de ea! m-a cam luat peste picior desi nu exagerasem cu nimic, a fost un control superficial. Nu m-a lamurit deloc cu problema mea! Este increzuta si neprofesionista! M-a intrebat de ce nu am mers la doctorul care ma vede de obicei .. de parca asta ar fi trebuit s-o intereseze pe ea! La cateva zile dupa asa-zisul control, am fost sunata pentru un chestionar si am varsat tot sacul ..! Nici pe Liana Ples nu o prea recomand .. mie mi-a spus ca am probleme, ca nu pot ramane gravida, ca trebuie sa fac tratament si la mai putin de o luna, am ramas gravida! Daca vreti sa mergeti la Medicover Victoriei il recomand pe dr Marius Calomfirescu. Este foarte ok. Eu sunt insarcinata in 10 saptamani si voi merge pe mana lui.

sarcini usoare si bebei sanatosi!!

10 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Mie mi-a urmarit sarcina si am nascut cu dansa, sunt multumita, si la al doilea copil m-as duce tot la ea fara sa stau pe ganduri. A tinut minte problemele mele... nu e pro cezariana decat daca situatia chiar o cere. Mi-a dat si numarul de mobil sa o sun oricand ar fi aparut ceva, din fericire n-a fost nevoie

Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moniboni spune:

Nici mie nu mi-a placut deloc! Am fost la ea la Medicover pt. o cauterizare (rana pe col uiterin) si nu a vrut sa mi-o faca.

Mi s-a parut cu nasul pe sus...

mamica de rockerash

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monik16 spune:

Si eu am fost in primavara la un control de rutina si mi s-a parut rece si nepoliticoasa...total necomunicativa. Parca o deranjam din somn...M-am simtit tare nasol, nu m-as mai duce!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zarala spune:

ah .....da lorena de la medicover - nesuferita femeie !
am fost la un eco - mi-a spus "felicitari sunteti insarcinata - sper ca era o sarcina care v-o doreati"
ah - bun ok ! eu spun: "as dori si eco" - dupa ce am vazut ca testul e pozitiv - banuiam eu ceva de acasa
ea "ah nu e prea devreme" - va rog programati-va la iesire la front office
hello femeie!!!! - ceva info - ceva teste - ceva analize - sa fac eco? - cand? dupa 4 sapt cand am gasit loc la ei la eco?
hai sa fim seriosi
putea macar vitamine sa-mi dea
........dezamagitor - ca sa nu mai vb de aerul de "neabordabila" care-l afiseaza
nu vreau sa-i fac reclama negativa insa - pt mine personal a lasat mult, mult de dorit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DIANA2003 spune:

salut tuturor gravidutelor...Eu am nascut de doua ori cu DR.IAUT,este super si ca dr si ca persoana,nu este incezuta,poate sa fi fost obosita...am nascut in 2003 cu ea,era rezidenta,nu ma speriat asta,deoarece prietenele mele au nascut f greu cu dr. f renumiti,multi bani si nu le-a facut mai nimik,au tipat 10ore..in 2003 am nascut in 30-40 minute(nastere normala),daca aveam probleme noaptea o puteam suna,venea la orice ora,daca nu am ajuns la cabinet in crangasi,ma vedea la spital,m-am inteles perfect cu ea...2 tipe au facut avort si nu au simtit nimic...eu o recomand,aveti incredere in ea pt ca au invatat altceva fata de cei mai in varsta...ambele nasteri mi le-a provocat deoarece ajungeam cu dilatatie f mare la control...e mai bine sa va provoace nasterea,decat sa nu fi pregatita de nici un fel...in 2007 am ramas insarcinata si am sunat-o,niciodata nu ajungeam la control cand trebuia,dar nu a zis nimic,vb cu tine orice o intrebi...
la a doua sarcina ma duceam cu fetita la ecografi,muream de ras,nu putea sa tina aparatul pe burta,ii arata outele lui bebe din burta lui fimea de 4 ani...mi-a dat vitamine pe timpul sarcini,la nastere a fost ok.venea destul de des la mine,i-am spus ca am contracti si mi-a pus o perfuzie+o fiola de calciu sa nu ma chinui prea mult,si am nascut relativ repede(10 contracti mai dureroase),am avut perfuzie dupa nastere,a vb frumos cu mine cat ma cusut,am rugat-o sa nu ma taie si a zis ca incearca,nu ma suparat cu nimic si nu cotizat f mult...am dat 50 ron la control(eco+ginecologic)si 500ron la nastere in 2008...eu am avut probleme cu asistentele in varsta(babele comuniste)te lasa sa te chinui sau te mai chinuie si ele,cel mai bine e sa vb cu dr a ta absolut tot...dupa nastere a fost singura dr. care mi-a dat reteta cu supozitoare de calmare(pt ca e nevoie 1-2 zile dupa nastere naturala)sprei cicatrizant,unguent pe baza de ceara(sa nu ma infectez deoarece ai scurgeri)...nu stiu ce sa va mai spun...intrebati-ma voi pe mail...sandyb01lbr@yahoo.com...
va doresc sa nasteti usor,copii sanatosi si frumosi si multa sanatate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crissteena spune:

Buna,

Si eu am fost azi la Medicover - Victoriei pt un consult ginecologic. Aspectul clinicii este super ok! Insa, a venit momentul constultatiei cu dr. Lorena Iaut, care nu m-a intrebat absolut nimic, eu i-am spus ce probleme am si ea a spus ceva de genul "Se mai intampla" sau "Pot fi probleme hormonale", dar motivele sau ce ar trebui sa fac?! NIMIC!!!!
Mi s-a recoltat pentru testul Papanicolau, sper sa se faca in mod corect!
Deci, nu va recomand sa va duceti la acest dr, nu aflati nimic, nu comunica cu voi, este extrem de indiferenta! Acum sunt practic obligata sa ma duc la alt medic, desi nu stiu unde pentru ca am plecat dupa o consultatie de 5 minute, cu mai multe semne de intrebare decat venisem. Unde o sa ma duc sa ma lamuresc daca am sau nu probleme, nu am nici ce-a mai vaga idee, nu stiu nici un medic ginecolog in care sa am incredere, deci daca aveti vreo sugestie, va rog sa-mi spuneti.
Multa bafta!

Mergi la inceput