A reparat cineva o cam. digitala HP? NUservice!

A reparat cineva o cam. digitala HP? NUservice! | Autor: crisinuca

Link direct la acest mesaj

Dragi prieteni am patit-o! Camera digitala HP-ul a fost foarte buna, facea niste fotografii foarte clare, culori frumoase, tot ce vrei..........pana l-am pocnit de podea deschis fiind.
Acum nu se mai poate inchide, deschide, nu mai face nimic pentru ca mecanismul ce face sa se regleze obiectivul s-a zdruncinat serios.
Poanta este ca cei care asigura servicul pentru aceasta marca au spus ca politica HP este de a inlocui intregul aparat chiar daca este stricata doar o piesa la care se mai adauga si pretul de evaluare a defectiunii, vreo 100RON si ....iata ca iesi mai scump decat daca ti-ai lua unul nou si mai performant.
Intrebarea mea este: a reparat cineva prin alta parte camere HP? sau asa este la noi in Romania: ups... m-am fript!

Sa auzim numai de bine.. si aveti grija ce cumparati.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Acealsi lucru l-am patit si eu cu o camera Sony. La service mi-au spus clar ca nu merita reparatia, as plati probabil cat una noua si model mai nou.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 6 ani si ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

Buna! Eu am patit ceva asemanator cu o camera HP. Nu se mai inchidea/deschidea...Eu am zis ca e din cauza ca a fost solicitata peste limita de bun-simt a bateriei...nu stiu daca jumatatea mea o fi facut si ceva mai rau de atat (adica lovit camera, scapat pe jos, etc...)
In fine, eu am luat cartea tehnica si acolo are un capitol despre cum se reseteaza...stii, cam ca la PC...Acum nu stiu sa-ti explic exact, cel mai bine e sa citesti acolo...Te anunt insa ca vei avea nevoie de o agrafa din aia de prins hartiile...o sa vezi tu...Bafta!

Mergi la inceput