Monica si Irinel COLUMBEANU (2)

Monica si Irinel COLUMBEANU (2) | Autor: mav

Link direct la acest mesaj

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxivan spune:

Am vazut si eu reportaju ala. Era tare plictisita cand vorbea cu reporteru. Eu am impresia ca a facut copilu asa, ca sa faca si ea ceva in viata asta... Tot in reportaju ala a spus ca toata lumea, dupa ce se naste copilu, o sa fie cu ochii pe "fata lu' Columbeanu", ca ea (Monica) nu conteaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Artemis1578 spune:

Mav merci!
Uite ce ma roade. Am eu asa o fixatie si nu pot sa inteleg anumite chestiuni. Si anume: daca hotarasti sa faci un copil cum naiba poti sa te intrebi daca o sa-ti placa de el? Pai ce, e returnabil? Vai, nu are ochii mei,sunt dezamagita.........luati-l si faceti ceva sa-mi placa!
E normal ca orice femeie sa-si puna intrebari despre cum o sa se descurce.....daca va fi capabila sa fie o mama buna...... Dar Monica asta mi se pare foarte superficiala si tind sa cred ca a facut copilul doar pt ca asa ii era ei bine.
Bravo ei ca vrea sa nasca natural........dar si aici cred ca situatia se va schimba in ultimul moment. Sper sa ma insel.

Inca ceva. Cred ca aia mica o sa fie lumina ochilor lui Iri, el va fi un parinte mult mai bun ca ea.

Gata. Ma opresc.

Anka si Ubitu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mira_m spune:

E foarte tanara! Cred ca nici nu realizeaza ca va fi mama! Asa ca.....

Don't talk unless you can improve the silence!
Mami
&minunea mea ( mai 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lolly spune:

Una e sa nu realizezi ca vei fi mamica, si alta e sa te intrebi daca o sa-ti placa de propriu copil. Asta chiar mi se pare deplasat.
Parerea mea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Bine ca nu e blonda. Blondele, cica, atunci cand raman gravide, prima intrebare pe care si-o pun e "o fi al meu?"

Blondelor, nu va suparati. Si subsemnata e tot blondutza.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Artemis1578 spune:

Azi am citit intr-o revista de scandal, nu stiu daca era aparuta acum sau mai veche, cum ca i-ar fi cumparat bebelinei patut tocmai din SUA. Cica leagana, reproduce vocea mamei, tot felul de chestii.
O achizitie, zic eu, mult mai decenta decat suzeta de aur a Iovanilor.


Anka si Ubitu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ECMI spune:

Poate ii e teama ca o sa semene cu Irinel.


Oricum, da deja dovada de instinct matern: si-a cumparat patatut care ii inregistreaza vocea (deci nici nu trebuie sa se apropie de copil) si se intreba cat de aproape de dormitorul lor o sa-l culce pe copil.



Maria si Ilinca
La plimbare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

quote:
Originally posted by Artemis1578
daca hotarasti sa faci un copil cum naiba poti sa te intrebi daca o sa-ti placa de el?


Pai si eu m-am intrebat daca o sa-mi placa de el.
Stiam c-o sa-l iubesc din tot sufletul, dar speram sa-l si plac.

Nu mi se pare ca tine de superficialitate, pur si simplu asa am simtit.

P.S. noroc ca-mi place, n-a trebuit sa-l dau la schimb

33+

Ruxandra & Matei (4,5 ani) & sotul drag
_

Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite
sa iti vezi de drum. (Jeanne Wasbro)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Artemis1578 spune:

ruxandra_sb
Si eu ma gandeam ca Ubitu o sa fie brunet sau saten cu ochii caprui, ma intrebam ce fetzica o sa aiba, dar uite ca e blond cu ochi albastri. Si deloc asa cum am crezut! Si nici eu nu am vrut sa il dau la schimb!
Numai ca eu nu fac diferenta intre a iubi si a place cand e vorba de propriul copil. Il iubesc oricum ar fi. Asta incercam sa spun.




Anka si Ubitu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anderra spune:

Am auzit la stiri acum 5 minute ca irinel a avut in urma cu o ora un accident rutier grav pe raza judetului caras severin. Nu se stie deocamdata nimic, se pare ca vina e a lui care a intrat pe contrasens. Sper ca nu e nimik grav,indiferent de simpatiile si antipatiile noastre.

Mergi la inceput