Lista de rugaciune!

Lista de rugaciune! | Autor: Happiness_4_us

Link direct la acest mesaj

Iata listuta noastra de rugaciuni:

- anda141 se roaga pentru sanatatea lui Albert EduardVreau sa va rugati si pentru unchiul meu Aurel , tb. sa fie operat la inima, este intr-o stare f. grava. Luni va fi operat. Va multumesc.
- NanaMotoc pentru sanatatea tatalui Sandu si pentru minunea de a deveni mamica, cat mai curand o prietena foarte draga ei, Florentina Iuliana, multa sanatate si putere mamei Maria, fratilor Richard si Ovidiu, nepotelelor Ioana Andrada si Andreea Bianca, socrilor Mihai Constantin si Margareta si cumnatei Laura Gabriela Se mai roaga pentru o sarcina usoara atat ea cat si cumnata ei Loredana Georgiana. Sa ajunga cu sarcina la termen si sa aiba amandoua o nastere usoara lipsita de evenimente neprevazute!Multa sanatate si putere Mirelei (Barbie), sa poata merge din nou.
- ana_maria222 - liniste in familie....liniste de care avem atata nevoie si pentru gasirea stabilitatii emotionale!!!!
- ECMI - pentru sanatatea tatalui meu - Nicolae Grigore, pentru copiii mei - Maria si Ilinca si pentru tatal lor - Eugen.
- olim - pentru linistea si bunastarea familiei mele si pentru tatal meu! Pentru minunea de a deveni mamica, cat mai curand!
- daniella4 - pentru ca Alexandru sa inceapa sa vorbeasca si sa creasca sanatos, puternic, destept si norocos. Si vorbaret!
- iully - pentru armonie in familia mea,pentru baietelul meu Cristian si pentru examenul pe care-l am de dat in noiembrie.
- Ramonella - sa ne rugam pentru armonie in toate familiile si pentru a fii sanatosi
- Mirunda - pentru o viata in sanatate si armonie a celor dragi mie, pentru fetita mea Mara, pentru voi, fiecare dintre cei ce aveti nevoie de asta, si ...pentru un lucru tare important zic eu...pace si armonie in aceasta lume mult prea zbuciumata de crime si razboaie...
- spic de grau -ptr micul samburel din burtica mea, sa creasca mare si sanatos
-ptr iubitul meu copilas - David-Andrei - sa mi-l tina Dumnezeu sanatos,si sa ma ajute sa ii sadesc dragostea ptr EL in sufletul sau mic;
-ptr sotul meu Cristian
-ptr parintii mei Ioana si Ion
-ptr fratele si cumnata mea: Cosmin si Iulia, care vor avea un baietel in noiembrie - sa ii ajute Dumnezeu
-ptr socrii mei care nu sunt f sanatosi: Dorica si Valentin
- Marilena12 - pentru noi toti, pentru fetita mea Anna Maria Angela, pentru sotul meu Marius Radu si pentru parintii nostri Alexandru, Elena, Ion si Lucia, pentru surorile noastre si familiile lor.
- sheherezada - pentru ca intr-o buna zi Dumnezeu sa imi dea si mie un copilas si sa-mi redea linistea pe care mi-am pierdut-o.
- adela achim - Ma rog si eu ca Dumnezeu sa dea sanatate la toata lumea,si in special Mirelei care acum are atata nevoie,si sotului meu Florin.Si ma mai rog ca Dumnezeu sa ne binecuvainteze cu copii sanatosi...
Doamne ajuta!
- emicris - pentru ca sotul meu, Ciprian Iosif, sa se intoarca acasa cat mai curandsi drama familiei mele sa ia sfarsit
- pentru Iustina, Sa ii dea Dumnezeu insanatosire grabnica si puterea pentru a-si creste cei doi copii pe care ii are.
- olim - pentru sotul meu Marius sa ii treaca durerea de la picior, pentru sora mea Delia sa treaca cu bine anul scolar si sa fie sanatoasa, pentru bunica mea draga Cristina, sa o tina Dumnezeu inca multi ani, si pentru vecina mea Nuta, sa fie sanatoasa si sa aiba grija de sora mea, si pentru mine, pentru bunastarea , sanatatea si linistea familiei mele, si pentru tatal meu.
- jesia - se roaga lui Doamne Doamne sa o ajute sa-si cumpere casa si sa fie sanatosi membrii familiei ei
- ariel 7000 - sa ne rugam impreuna si pentru ei: CRINA (mama) si REMUS GABRIEL (bolnav de displazie cerebeloasa), SIMONA (mama) si TEODORA (leucemie), MARIA (mama mea) si MARIUS DANIEL (fratele meu-tumoare cerebrala)
Dumnezeu sa ii ajute pe cei bolnavi sa faca bine si pentru mamicile lor sa aiba putere sa nu dispere...
- Bianca B - Ma rog Bunului Dumnezeu pentru mine si sotul meu, sa ne dea sanatate, buna intelegere in casnicie si sa ne binecuvinteze cu un copilas sanatos, pentru sora mea Laura sa-i aduca liniste sufleteasca si un copilas sanatos, pentru fratii mei Alin si Daniel, mama mea Silvia si pentru bunica mea Maria sa-i dea sanatate si viata linistita si sa-si vada macar un stranepot, pentru socrii sanatate.
- Idaira - Ma rog Bunului Dumnezeu pentru mine si sotul meu, sa ne dea sanatate, buna intelegere in casnicie si sa ne binecuvinteze cu un copilas sanatos, pentru parintii mei-Maria si Vasile,sa-i tina Dumnezeu sanatosi si sa-i ajute ,pt bunica Anica,s-o tina Dumnezeu sa-si auda macar stranepotul/a(are cataracta la ambii ochi),pentru sora mea Daniela si nepotica Alexandra,sa fie sanatoase.
- Danielac - pentru Radu-Liviu, de 4 anisori care face chimioterapie si va incepe de luni si radioterapia!
- Bocanila - se roaga la Dumnezeu pentru liniste in toate sufletele triste si multa sanatate celor bolnavi dar si pentru cei 6 copii ai ei!Multa pace in inimile tuturor!
- Marilena12 -Ma rog si eu in seara asta pentru copilasul unor oameni minunati (Georgiana si Claudiu), bebe Andrei Christian, care s-a nascut prematur de 900 grame si care lupta din rasputeri sa recupereze si sa treaca peste sechele. Si ma mai rog pentru Anna mea draga si pentru sotul meu Marius Radu, sa fie sanatosi si fericiti,ptr sora mea, DANIELA- VERONICA, si pentru bebelusul din burtica , aprox. 16+ si pentru nepotelul pe care l-am botezat, ADRIAN- ALEXANDRU, si pentru cumnatul meu DRAGOS, sa fie toti sanatosi, intelepti, linistiti si fericiti!
Si ma rog alaturi de voi ca bunul Dumnezeu sa ne indeplineasca toate cererile cele pentru mantuire, sa asculte toate rugaciunile de pe acest forum si sa dea fiecaruia dupa voia Lui.
- diplodocus -IOANA, CALIN si LUCA se roaga pentru sanatate, buna intzelegere si spor in casa. Pentru mama ei, Adriana, Dumnezeu sa o odihneasca in liniste si pace!
- numeioana -se roaga pentru sanatate si se mai roaga la Dumnezeu sa o ajute sa se faca bine si sa aiba un bebe cat mai curand. Se roaga si pentru sanatatea noastra, a tuturor!
- Laina -se roaga pentru copilul ei de 23+ sapt sa se nasca sanatos si norocos, si pentru un prieten, Johnny, sa-si recapete sanatatea, sau macar sa poata avea un pic de liniste sufleteasca si lumina.
- Maiotra -Ana-Maria se roaga pentru sanatatea mamei ei, Viorica!
- Olivia26 - Se roaga sa ajunga sa cunosca cat mai curand bucuria de a fi mama, se roaga pentru sanatatea sotului si a ei, precum si a rudelor si a tuturor. Se roaga pentru intelegere, iubire, pace in suflet si discernamant. Se roaga pentru o lume mai buna.
- Zeppelina - Se roaga pentru fetita ei, sa fie sanatoasa, pentru LINISTE si o familie.
- Blueeyes2003 -Se roaga la Bunul Dumnezeu pentru minunea de a deveni mamica, cat mai curand, pentru sanatatea sotului si a ei,precum si a celor dragi lor, pentru intelegere,iubire, liniste sufleteasca!Multa lumina in sufletele tuturor!Doamne ajuta!
- diana11 - se roaga pentru:Ma rog pentru -sanatatea fetitei mele Alexandra-Ioana
-sanatatea sotului Gabriel care va pleca curand in misiune in Kosovo
-sa avem posibilitetea sa ne luam o casa ca m-am saturat de chirie
-sanatatea mamei mele, Elena
-sanatatea socrului Anghel
-surorile Camelia, Aurora, Elena-Dumitrita si fratele meu Dan sa-i dea DD minte.
- criss_2081 - se roaga pentru: Ma rog la Bunul Dumnezeu sa ne tina sanatosi pe mine si pe sotul meu, pe parintii si fratii nostrii.Amin.
Doamne Ajuta!
-miag (Madalina)- se roaga pentru:
Ma rog pentru baietelul meu Roland-Vladimir. Sa fie sanatos, sa creasca mare, sa aiba o viata linistita si fericita.
De asemenea ma rog pentru sanatatea mamei mele care este cardiaca.
Pentru sanatatea sotului meu si pentru liniste si intelegere in familie.
Pentru socri, frati, rude, precum si pentru cei 'uitati de toti'-cei pentru care nu are cine sa se roage.
De asemenea , sa ne rugam pentru odihna sufletului tatalui meu- Gheorghe, decedat in urma cu un an.
- ardeiash - ma rog pentru sanatatea fiului meu Vlad -Andrei, sa invete sa vorbeasca corect, sa scrie si sa citeasca . pemtru sanatatea familiei mele, pentru intelegere si fericire ,pentru pace in intreaga lume si pentru sanatatea tuturor copiilor din lumea intreaga!
- camy- ma rog ca intr-o buna zi Dumnezeu imi va darui copilasul mult asteptat,pt sanatatea familiei mele,si pt linistea mea sufleteasca.Doamne ajuta!
- andreea81 - sunt Andreea-Elena, si ma rog la Bunul Dumnezeu, Maicii Domnului, lui Iisus Hristos si tuturor sfintilor pentru sanatate, intelegere in familie, intelepciune.... ma rog de asemenea sa-mi dea DD puterea de a accepta lucrurile asa cum sunt, pentru ca nimic in lumea asta nu se face fara stirea LUI...ma rog ca sa am si eu bucuria de a deveni cat mai curand mama si de a avea un BB sanatos...si ma rog pentru toti cei care sunt in nevoi, slabiti, bolnavi, pierduti sa-si gaseasca linistea sufleteasca...ma rog pentru IUBIREA si INTELEGEREA dintre oameni
- rali - Ma rog pentru sanatatea tatalui meu Marin (a fost diagnosticat cu cancer la plamani), pentru mama, fratele meu si pentru mine sa ne dea puterea sa trecem peste aceasta grea incercare. Ma rog sa se intareasca tatal meu si sa nu isi piarda credinta si sa-si accepte crucea cand va afla de boala (el inca nu stie)
De asemenea, ma rog pentru intreaga mea familie si pentru copilasul meu Vlad- Matei.
Imi doresc sa ne ajute pe toate Dumnezeu si mai ales sa acceptam voia Sa.
- Marilena12 - o rugaciune pentru Raluca (Ralu pisi), prietena noastra de pe forum, care la 29 de ani, mamica fericita a unei fetite de 11 luni, a fost diagnosticata cu cancer de san.
Are nevoie de noi, sa ne rugam pt ea, deoarece, pe 14 mai va fi operata si va incepe tratamentul. Sa o ajute Dumnezeu sa se vindece si sa-si creasca pruncuta atat de mica, alaturi de sotul ei.
- anisor1213 - o rugaciune pentru spor in casa, si dechiderea drumurilor.
- IreneCam - Ma rog pentru sanatatea mea si a sotului meu, pentru ca Dumnezeu sa ne dea putere sa nu ne pierdem speranta si pentru a avea copilasii sanatosi pe care ii dorim. Pentru familiile noastre si pentru cumnata mea Laura, pentru o nastere usoara si pentru ca micutul meu nepotel ce se va naste sa fie sanatos. Pentru toate femeile care isi doresc sa devina mame, sa dea Dumnezeu ca aceasta minune sa se infaptuiasca, cat mai curand!
- Theiuta - ne rugam pentru Ioana (Diplodocus).Sotul ei a avut un grav accident de masina. Este la spital cu corpul zdrobit.Doamne ajuta sa se insanatoaseasca grabnic!
- Nora - se roaga pentru mama (Salomia). A fost operata pe 24 aprilie de o tumora cerebrala (glioblastom, adica o tumora de grad mare care se reface agresiv). Operatia a fost reusita dar tumora recidiveaza iar speranta de viata e mica. In cateva zile va incepe radioterapia si chimioterapia.
Ma rog la Dumnezeu sa o ajute sa reziste chimioterapiei, corpului ei sa reactioneze bine la citostatice, sa se simta bine apoi si sa traiasca fericita cat mai mult timp.
Are doar 59 de ani si-si doreste cel mai mult pe lume sa-si vada nepotii crescand, copiii mei.






Va asteptam pe toti, in fiecare seara la ora 23 ora Romaniei, sa aprindem o lumanare si sa ne rugam impreuna!
Doamne ajuta!


Cu mult drag, Nana.


Pentru Barbye-una dintre noi, Trebuie sa ajuti!!!
"Pentru a avea mai mult decit ai obtinut trebuie sa devii mai mult decit esti. Daca nu te schimbi vei avea intotdeauna ceea ce ai obtinut."

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

Pe vremuri de demult uitate, cand Forumul DC era plin de mesaje de intrajutorare, da, atunci cand traiam “vremurile bune de care tot se pomeneste”, erau asemenea subiecte....

Acum, in loc de un gand bun, o incurajare sau o rugaciune, e mai cool un schimb de idei la ZZ........ nu credeti ?

Sa revin la linkuri :

LISTA DE RUGACIUNI (deja in arhiva)
LISTA DE RUGACIUNI (2) (uitat la pagina a 7-a)

Sau subiectul lui gandacelu ce a fost la un moment dat “fierbinte” la generale, dar a disparut la arhiva......

rugati-va pentru...

Pace tuturor !
PS> Unde esti gandacelule ?

Cu stima,

Singur, DARAEL
Ratacitor prin Lume

Credeti ca Viata e grea ? Asa o fi... dar trece repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_maria222 spune:

Darael...gandacelu si-a inchis contul....

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=84459" target="_blank">Tine aripioara asta, voinice...
Ajut-o pe Barbye


Idealurile sunt ca stelele: s-ar putea sa nu le atingem,
dar ne pot calauzi in viata.Esti inteligent daca nu crezi decat jumatate din ceea ce auzi;
esti intelept daca sti care jumatate!Succesul nu este niciodata final, iar infrangerea nu este niciodata fatala;
ceea ce ramane in ultima instanta este curajul . Poti pierde banii - e rau. Poti pierde un prieten - e si mai rau.
Dar daca ti-ai pierdut curajul si speranta - ai pierdut aproape totul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirunda spune:

Buna Nana,

da, intr-adevar, a fost asta in 2004...eram vreo 10 , si mai multi spre sfarsit, fiecare spunea numele de botez si pentru ce avea nevoie sa se roage, scria in acest subiect deci, isi povestea problemele, iar vineri seara, parca spre ora 8 sau 9 a Romaniei, fiecare, la el /ea acasa, aprindea o lumanare si se ruga, in sufletul si casa lui, alaturi in gand de toti ceilalti...asta a durat putin, din pacate, cateva luni, pe urma "lista " noastra de rugaciuni s-a stins ...Pacat! Cine stie insa, eu cred in Pasarea Phoenix ...

Cu drag,
Mirunda( din ce in ce mai rar pe aici...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arhistefy spune:

Sunt gata sa ma rog alaturi de voi, din nou, dragele mele...

www.bconsulting.3x.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Ne primiti si pe noi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Si eu as vrea sa ma alatur voua
Cu mult drag,
Olimpia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Si eu as vrea sa ma alatur voua
Cu mult drag,
Olimpia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Ma alatur si eu voua!!!!



NUNTA
28.05.2005
http://photos.yahoo.com/ramon_ramonel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Chiar nu mai e nimeni care sa ni se alature aici
O saptamana buna tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iully spune:

Ma alatur si eu...

Iuliana si Cristian

Mergi la inceput