Viata in Germania (38)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Buna dimineata!
Mama mea vine la sfarsitul lui octombrie la noi si are nevoie de invitatie. As avea nevoie de model de invitatie si va rog, daca cineva are timp sa-mi trimita si mie pe PM acest model.( Citisem ca trebuie mers la Bürgeramt si se face Verpflichtungserlärung, spunand ca am nevoie de Beglaubigung der Unterschrift.)
Multumesc anticipat!
Sa aveti o saptamana splendida!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Marunzika, trimite-mi pe PM o adresa de meil si iti dau modelul meu pe care il folosim de ani de zile si care l-au folosit si fetele aici de-a lungul timpului.


Numai bine,


Katink cu Surpriza si Dulcineea mea Emma-Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

quote:
Originally posted by Daconst

Monica,poti sa-l postezi si aici?te rog frumos.

Eu ar trebui sa sun sa vad cum se procedeaza cu certificatul romanesc a lui bb.
A facut cineva recent asta?ce acte trebuie?
Am inteles ca trebuie facut in primele 15 zile,altfel costa mult mai mult.Voi ce stiti?



ti-as psune dar nu mai tin minte si oricum in 3 ani e posibil sa se fi schimbat. Uite aici nr tel.:
http://www.pro32.com/?page=consulate#munchen

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina30 spune:

quote:
Originally posted by mamica dulce

buna dragelor,ce faceti?
Daconst,bafta la test!
Fetelor,ce mai stiti de vikinga,ca de cand cu scandalul cu yank n-am mai vazut nimic postat de ea...e bine cu sarcina?Daca are cineva contact pe privat cu ea spuneti-i de la mine sa revina ca mi-e dor de postarile ei
Alta intrebare,nemtoaice cu cupii..voi comandati tzoale de pe net?Eu am comandfat la quelle si am ramas super dezamagita,numere mai mici decat la C&A de exemplu,au intrat la apa rau de tot ,desi le-am spalat la 40 de grade,cum scrie pe eticheta si chiar un costumas pentru o nunta era dintr-un material infect.Practic purtate de cateva ori si au ajuns carpe.Imi pare rau ca nu am H&M in oras,mi se par cele mai frumoase si de calitate pentru copii-tot ce i-am luat de acolo sunt ca si noi dupa un an de purtat intensiv chiar...
La neckerman sunt mai bune?Sau mytoys?sau Otto?
Bine,ca nu comand des pe net haine pentru Marc-(pentru mine n-am incercat inca) dar asa,ca idee,unde sunt bune calitativ?
Si comparativ cu marimile standard C&A cum sunt cele din cataloage?

Life is not measured by the number of breaths we take,but by the
moments that take our breath away.





Hallo Cristina,

eu am mai comandat de la Erstings'family si faza buna e ca ti le poate livra in filiala de unde le poti lua tu... ii gasesti pe www si apoi erstings minus family... sau te duci mai intai in magazin daca ai unul pe aproape: hainele sunt de la Topolino; in rest eu am mai cumparat de la Baby Walz dar am luat haine direct din magazinul lor si din Baby Butt am comandat online.

Gruß,

Cristina & Magnus 7.04.o6

www.snugglepie.com/ezb/584170.png " target="_blank"> mein baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Mamica, am vazut ca intrebai mai sus de Alina (Vikinga).
Eu nu stiu nimica de ea, dar sincer imi pare rau ca are contul inchis, nu stiu daca a fost sanctiune sau i s-a inchis la cerere, dar sincer imi pare rau ca nu mai este aici cu noi pe forum.

Alina, in caz ca ne citesti sau cineva ii poate trasmite randurile astea... sa stii ca iti doresc din suflet sa ai o sarcina usoara si micul tau viking sa se bucure de ghiocelul pe care il va primi in martie.

Eu te astept sa revii cu forte prospete si cu acelasi suflet mare aici sau pe la burtici de martie-aprilie 2007, sa ne spui ca totul e bine cu tine cu comorile tale.


Numai bine iti urez,


Katink cu Surpriza si Dulcineea mea Emma-Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

Pe Vikinga o cheama Laura daca nu ma insel...Sper si eu sa reapara pe la noi!

Haine faine poti comanda online de la Esprit si de la S´Oliver. Pentru mine Quelle este o firma extrem de proasta,nu am comandata niciodata de la ei,ba da,un uscator de haine :)


Surpriza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

quote:
Originally posted by Lauraa

Pe Vikinga o cheama Laura daca nu ma insel...Sper si eu sa reapara pe la noi!


Surpriza




Da,asa stiu si eu ca pe Vikinga o cheama Laura.



Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Vai ce gafa am facut
Cu scuzele de rigoare , trebuie sa dau mielu' de Pasti. Dar nu pe al Oanei


O gravida aiurita



Katink cu Surpriza si Dulcineea mea Emma-Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Tinatache,multumesc mult!
O sa le scriu un mail si sa vad daca raspund.Oricum inca nu e graba la mine,dar macar sa stiu cit de cit ce ma asteapta.

Hainute bb

Dana 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

quote:
Originally posted by 30

quote:
Originally posted by mamica dulce

buna dragelor,ce faceti?



Hallo Cristina,

Gruß,

Cristina & Magnus 7.04.o6




si pe mamica dulce o cheama Anca:))

Noi suntem clienti fideli C&A dar ceva mai deosebit am mai luat de pe www.cyrillus.de , Esprit, H&M. Cat au fost mici am luat multe si de la Aldi, sunt bune calitativ dar nu f aratoase. Ma rog, acuma deja au mofturi ca merg la gradi, dar atunci ii vedeam numa noi:)

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius

Mergi la inceput