Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Lectii si know how on line, Sport

guma de mestecat lipita de haine

Citeste acest subiect pe forumul nou apasand aici
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 2

meb
meb

Romania
bucuresti
(BUCURESTI)

207 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite meb un Mesaj Privat  Reply with Quote

guma de mestecat lipita de haine

Dragele mele, ajutooor!
Am descoperit o guma de mestecat lipita si bine intinsa pe pantalonii mei preferati
Cei raiati

Ce sa fac?

meb
      (0 aproba) (0 dezaproba) |

Editat de - Oana_B on 22/09/2006 21:52:32
Trimis la: - 21/09/2006 :  21:46:57 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite delphin un Mesaj Privat  Reply with Quote
incearca sa dai cu gheata peste. in mod normal se intareste si apoi o poti dezlipi.

http://community.webshots.com/user/delphinoi
http://community.webshots.com/user/sebilus
Mergi la inceput
iren
iren

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.com
 South Sandwich Islands,
4326 Mesaje
Trimis la: - 21/09/2006 :  21:53:36 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiiren Adauga semn de carte la raspuns Trimite iren un Mesaj Privat  Reply with Quote
O foaie de hirtie peste materialu cu guma, apoi dai cu fieru de calcat, cald, ca shi cum ai calca.

Io shi plozii turbulentzi

Sport cu Hula Hoop

In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.
Mergi la inceput
bamboo
bamboo

Romania, nowhere like home
10 Mesaje
Trimis la: - 22/09/2006 :  00:07:04 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
iese cu foarfeca!

nu uita si maine e o zi
Mergi la inceput
Trimis la: - 22/09/2006 :  13:11:16 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite pet.cost2005 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Mai era un subiect asemanator la "lectii ...". Dupa ora 16.00 da cautare si il gasesti. Oricum, de acolo am aflat si eu ca trebuie sa pui pantalonii in frigider/congelator (intr-o punga, fireste) si dupa aia, cand s-a intarit guma o poti desprinde foarte usor. Sau cu fierul de calcat, asa cum spuneau fetele mai sus.

Petro

Azi e ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.
Mergi la inceput
rory76
rory76

Romania, Constanta
1253 Mesaje
Trimis la: - 22/09/2006 :  21:45:28 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite rory76 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Cel mai bine merge cu gheata, pe incercate! Ori plimbi un cub de gheata peste guma, ori ii bagi un pic la congelator, apoi racai guma cu un cutitas mic, si gata!

"Nu crede in miracole, bazeaza-te pe ele!"
Mergi la inceput
oana cretu
oana cretu

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.com
 France, Cannes
6066 Mesaje
Trimis la: - 23/09/2006 :  14:42:53 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite oana cretu un Mesaj Privat  Reply with Quote
Eu mereu am facut cum zice iren si s-a luat, cu fierul de calcat, dar cu o hartie pe pantalon.

Oana si Seb
(10.01.2005)

AUGUST SEPTEMBRIE
Mergi la inceput
laura72
laura72

Romania, Tulcea
1425 Mesaje
Trimis la: - 24/09/2006 :  00:44:19 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui laura72  Trimite mesaj yahoo luilaura72 Adauga semn de carte la raspuns Trimite laura72 un Mesaj Privat  Reply with Quote
eu stiu tot cu congelatorul

Poze:http://pg.photos.yahoo.com/ph/ciotica/my_photos
LAURA SI GEORGE STEFAN 22.04.2005
Mergi la inceput
iren
iren

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.com
 South Sandwich Islands,
4326 Mesaje
Trimis la: - 24/09/2006 :  00:52:11 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiiren Adauga semn de carte la raspuns Trimite iren un Mesaj Privat  Reply with Quote
Meb, pin la urma ce-ai facut?:D

Io shi plozii turbulentzi

Sport cu Hula Hoop

In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.
Mergi la inceput
meb
meb

Romania, bucurestiBUCURESTI
207 Mesaje
Trimis la: - 26/09/2006 :  22:22:26 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite meb un Mesaj Privat  Reply with Quote
Fetelor, va multumesc mult de tot pentru sfaturi. Din pacate inca n-am incercat sa scot celebra guma, pe care de altfel am adus-o din Franta, din vacanta

Sunt foarte ocupata la serviciu, seara cad secerata, iar pantalonii mei zac in cos... Mi-e foarte rusine sa recunosc... Dar maine dimineata ma adun si ma ocup de ei... Doamne ajuta!
Uite asa, draga Iren :)
Cu scuzele de rigoare pentru ca am deschis subiectul si n-am mai dat pe la el, promit sa va tin la curent despre evolutia mea ca gospodina

Va multumesc inca o data tuturor pentru raspunsiri

meb
Mergi la inceput
meb
meb

Romania, bucurestiBUCURESTI
207 Mesaje
Trimis la: - 13/10/2006 :  11:18:47 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite meb un Mesaj Privat  Reply with Quote
Mi-am scos guma de pe pantaloni
M-am grabit, dar a meritat
Deci, pentru ca pantalonii mei snt raiati si guma era foarte bine intinsa, n-a functionat nici metoda congelatorului, nici cea a fierului de calcat. De fapt cu fierul a incercat sotul s-o scoata chiar inainte de a cere ajutor pe forum, dar rezultatul a fost aproape nul.
Mi-a dat cosmeticiana mea un pic de solutie de curatat topitorul de ceara de epilat si mi-a zis ca "dizolva totul si nu lasa pete". Asa a si fost, la inceput m-am speriat ca ramane pata, solutia e cam uleioasa, dar dupa uscare (a doua zi) n-a ramas nici o urma. Am inmuiat un pansament in acest dizolvant si am "sters" petele de guma. Nu stiu cum se numeste acest dizolvant de ceara (probabil chiar asa si se numeste), dar stiu ca e de la depileve si miroase a portocale.

Multa sanatate tuturor!

meb
Mergi la inceput
Pag. din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com