Folosim ovule vaginale in timpul menstruatiei?

Folosim ovule vaginale in timpul menstruatiei? | Autor: cornelia_laura

Link direct la acest mesaj

Am fost luni la medic si mi-a recomandat ovule Klion, unul seara la culcare. Am mai folosit ovule de-a lungul timpului dar acum, sunt in dilema. Am inceput tratamentul de luni seara dar maine trebuie sa-mi vina menstruatia. Ce fac le intrerup sau nu? In prospect nu specifica nimic si nici pe medic nu l-am intrebat.

Cornelia, mamica luiEduard(21.06.2004) si a lui Eric(13.07.2006)

POZE

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Cred ca depinde pentru ce le iei ...aaaa cred
Eu as intreba medicul.

Andreea mamica lui Filip Stefan


Cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nematics spune:

nu, trebuie sa astepti pina trece si apoi sa faci tratamentul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Daca l incepi, tratamentul, nu l intrerupe in timpul ciclului.Sunt excelente Klion ul.

corinadana mama Ralucai
The mother's heart is the child's schoolroom.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aalina2003 spune:

Nu intrerupe tratamentul, e foarte important sa continui!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cataghe spune:

Singura problema e ca sangele menstrual e un "vehicul" care face ovulele sa curga. Deci s-ar putea, in functie de fluxul menstrual, ca eficienta sa scada, pt ca va apuca sa se absoarba mai putin prin mucoasa vaginala. Alte probleme nu sunt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

de obicei se recomanda sa nu se foloseasca ovule in timpul ciclului menstrual. Dar fiindca ai inceput tratamentul... greu de spus. Eu l-as suna pe medic fara discutie!

Mariana, Stefan (20.04.04), Simon (30.08.05)
poze cu noi: 1 , 2 si 3
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">Nasterea lui Stefan
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60260" target="_blank">Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayarna spune:

Orice tratament ( fara exceptie ) se face dupa terminarea menstruatiei, ovule in timpul menstrei nu se iau sub nici o forma, boala va recidiva.
Toate bune,

maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cataghe spune:

quote:
Originally posted by mayarna

Orice tratament ( fara exceptie ) se face dupa terminarea menstruatiei, ovule in timpul menstrei nu se iau sub nici o forma, boala va recidiva.



De ce?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Eu stiu ca nu se intrerupe tratamentul chiar daca ti-a venit ciclul in perioada in care il iei.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

Multumesc fetelor pentru raspunsuri. Pe mine m-a incurcat faptul ca nu se precizeaza nimic in prospect. La alte ovule scria ca se folosesc si in menstruatie sau nu. Am sa-l sun azi pe medic oricum. Nu ma asteptam sa-mi vina asa repede, e al 2-lea ciclu dupa nastere si eu il aveam cam la 33-35 de zile. Acum a venit fix la 28.

Cornelia, mamica luiEduard(21.06.2004) si a lui Eric(13.07.2006)

POZE

Mergi la inceput