Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Femina intim

Folosim ovule vaginale in timpul menstruatiei?

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 2

cornelia_laura
mama sefilor casei

Romania
2043 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 21/09/2006 :  18:51:37 Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Trimite mesaj Yahoo lui cornelia_laura Adauga semn de carte la mesaj Trimite cornelia_laura un Mesaj Privat

Folosim ovule vaginale in timpul menstruatiei?

Am fost luni la medic si mi-a recomandat ovule Klion, unul seara la culcare. Am mai folosit ovule de-a lungul timpului dar acum, sunt in dilema. Am inceput tratamentul de luni seara dar maine trebuie sa-mi vina menstruatia. Ce fac le intrerup sau nu? In prospect nu specifica nimic si nici pe medic nu l-am intrebat.

Cornelia, mamica luiEduard(21.06.2004) si a lui Eric(13.07.2006)

POZE
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator

Androix
Read my lips!!!

Romania, bucurestiBUCURESTI
9023 Mesaje
15 Prieten(i)
Trimis la: - 21/09/2006 :  19:50:26 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Androix Adauga semn de carte la raspuns Trimite Androix un Mesaj Privat
Cred ca depinde pentru ce le iei ...aaaa cred
Eu as intreba medicul.

Andreea mamica lui Filip Stefan
Cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia.
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
nematics
nematics
blocatar din Obor

Donator desprecopii.com
 Borneo, Obor, bre, Obor
1946 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 21/09/2006 :  20:04:11 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite nematics un Mesaj Privat
nu, trebuie sa astepti pina trece si apoi sa faci tratamentul
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
corinadana
corinadana
Raluca & Francesca

USA, L.A./Timisoara
4982 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 21/09/2006 :  20:06:05 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicorinadana Adauga semn de carte la raspuns Trimite corinadana un Mesaj Privat
Daca l incepi, tratamentul, nu l intrerupe in timpul ciclului.Sunt excelente Klion ul.

corinadana mama Ralucai
The mother's heart is the child's schoolroom.
aalina2003
aalina2003
membru junior

Romania
1226 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 21/09/2006 :  21:38:27 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiaalina2003 Adauga semn de carte la raspuns Trimite aalina2003 un Mesaj Privat
Nu intrerupe tratamentul, e foarte important sa continui!
cataghe
cataghe
Useru' cu 2714 mesaje

Romania,
2734 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 21/09/2006 :  22:14:43 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicataghe Adauga semn de carte la raspuns Trimite cataghe un Mesaj Privat
Singura problema e ca sangele menstrual e un "vehicul" care face ovulele sa curga. Deci s-ar putea, in functie de fluxul menstrual, ca eficienta sa scada, pt ca va apuca sa se absoarba mai putin prin mucoasa vaginala. Alte probleme nu sunt.

mariana tache
mariana tache
addicted to ...

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.com
 Romania, cluj-napocaCLUJ
3673 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 21/09/2006 :  23:17:09 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite mariana tache un Mesaj Privat
de obicei se recomanda sa nu se foloseasca ovule in timpul ciclului menstrual. Dar fiindca ai inceput tratamentul... greu de spus. Eu l-as suna pe medic fara discutie!

Mariana, Stefan (20.04.04), Simon (30.08.05)
poze cu noi: 1 , 2 si 3
Nasterea lui Stefan
Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!
mayarna
mayarna
membru incepator

Romania, Bucuresti
156 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 22/09/2006 :  00:30:04 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite mayarna un Mesaj Privat
Orice tratament ( fara exceptie ) se face dupa terminarea menstruatiei, ovule in timpul menstrei nu se iau sub nici o forma, boala va recidiva.
Toate bune,

maya
cataghe
cataghe
Useru' cu 2714 mesaje

Romania,
2734 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 22/09/2006 :  00:45:04 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicataghe Adauga semn de carte la raspuns Trimite cataghe un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by mayarna

Orice tratament ( fara exceptie ) se face dupa terminarea menstruatiei, ovule in timpul menstrei nu se iau sub nici o forma, boala va recidiva.

De ce?

miria_cristina
miria_cristina
membru de baza

Romania, Bucuresti
7341 Mesaje
77 Prieten(i)
Trimis la: - 22/09/2006 :  00:59:07 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimiria_cristina Adauga semn de carte la raspuns Trimite miria_cristina un Mesaj Privat
Eu stiu ca nu se intrerupe tratamentul chiar daca ti-a venit ciclul in perioada in care il iei.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

cornelia_laura
mama sefilor casei

Romania
2043 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 22/09/2006 :  08:57:00 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicornelia_laura Adauga semn de carte la raspuns Trimite cornelia_laura un Mesaj Privat
Multumesc fetelor pentru raspunsuri. Pe mine m-a incurcat faptul ca nu se precizeaza nimic in prospect. La alte ovule scria ca se folosesc si in menstruatie sau nu. Am sa-l sun azi pe medic oricum. Nu ma asteptam sa-mi vina asa repede, e al 2-lea ciclu dupa nastere si eu il aveam cam la 33-35 de zile. Acum a venit fix la 28.

Cornelia, mamica luiEduard(21.06.2004) si a lui Eric(13.07.2006)

POZE
Pagina: din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com