Cum se face o lalea de hartie

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristina A spune:

quote:
Originally posted by vanessa ionescu

Cristina, la ce cub mergi? fiul meu e pasionat de origami. in librarii sunt doar 2 carti de gen dar face si o ora pe saptamana la scoala (LA AFTER SCHOOL). dar cred ca l-ar tenta si un club. stiu ca era ceva pe la Ion Creanga dar nu am mers niciodata.


Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)





scuze... am avut mica bolnava si nu am intrat pe forum
noi mergem la BOC (Buc Origami Club) organizat de ACTOR (asoc. cult. de teatru si origami din Rom) in locatii diferite adica - Lic Creanga si dupa 1 oct fac de arhitectura - daca doresti detalii scrie-mi pe adresa de yahoo unde intru mai des. Este dragut acolo si se invata multe lucruri frumoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina A spune:

Leah te rog iarta-ma dar am avut fetita racita si nu mi-a ars de nimic ; daca nu ai rezolvat imediat ce am o schema iti dau de stire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flowreen spune:

Citat:
citat din mesajul lui ML

Ati rezolvat cu laleaua?
Pun si eu un link aici (sunt si alte flori), desi nu se mentioneaza ca ar fi... "suflate" (eu am facut numai un balonel grasan prin metoda asta). Oricum arata binisor si tridimensional:

http://www.geocities.com/Tokyo/Gulf/9949/flowers/origami/tulip.html

"Ce verde era valea mea!" (poze)


site-ul postat nu mai este valabil. ai putea te rog frumos sa mai pui o data imaginile cu laleaua? iti multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Imi pare rau, nu am pastrat instructiunile. Dar poate asta te ajuta, ies 3D, se sufla in ele si capata forma :):

http://www.origami-fun.com/origami-tulip.html

Banuiesc ca numai origami vrei, sau orice alta lalea din hartie? Am gasit un model si mai frumos, dar nu este origami.

La tzara americana (poze)


"...went for a ride in a flying shoe..." (tot poze)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flowreen spune:

multumesc de ajutor.

Mergi la inceput