Povestea Drei Pishcot

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mmc_nd spune:

Vai ce Galushka frumoasa! Sa va traiasca... si sa ne mai scrieti, ca taaare ne-a mai placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Olga, draga de tine !
Sa iti traiasca pishkotzelul, sa fie sanatoasa ca frumoasa este ! E dulcica foc si are niste ochisori, moamaaaaa. E dementiala! Trebuie sa fiti tare mandri de ea, aveti si de ce!

Cu mult drag, Nana.
Fotografii nunta!

Pentru Barbye-una dintre noi, Trebuie sa ajuti!!!
"Pentru a avea mai mult decit ai obtinut trebuie sa devii mai mult decit esti. Daca nu te schimbi vei avea intotdeauna ceea ce ai obtinut."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floarea de colt spune:

olguta , am plans si am ras in acelasi timp citindu-te!!
si m-am extaziat privind pozicile superbe cu minunea de fata!!
are niste ochi fenomenali de frumosi!!

bravo , felicitari pt puiul mic, felicitari pt poveste!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Frumoasa poveste!Ai mult umor.
Sa-ti traiasca d-soara Piscot si sa radiati cu totii o viatza intreaga!

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si 13+ album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinoasa spune:

Sa pupe ''tusica'' Tinoasa pe ea de fata..artista lu' tusica..star de internet , yahoo, msn, si pe unde a mai avut mamica acces..Pup fata pe okii frumosi si gurita dulce, karatista mea:X:X:X:X:*:*aaa...piskotule nu uita..''DA-MI''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

Angelica Puiule,

Sincer, cred ca ma trag din neam de circari, ca prea sintem toti dusi de-acasa "cu vaca la raze". Sint un fel de "ghiveci", dar tata se mandreste ca-s neam de sirb. M-am nascut in Bucuresti, am locuit acolo pina la 12 ani, si apoi am plecat - cu neamul de "circari" peste mari si tzari. De aproape 25 de ani ma preumblu printre americani, si ma dau drept romanca. hehehe...
Cat despre "Nea Creanga"..il citeam cand eram acasa in Romania, si acum il citesc Drei Pishcot. DAR ( MEREU exista un "dar", nu-i asa?) favoritul meu a fost si ramane Caragiale:). Oricat de posomorata as fi , tot ce tre sa fac e sa citesc despre "MITICA".....si rad ca o tembela de una singura, la lustra:D
Acum m-am apucat sa va adorm pe voi cu povestile mele , deoarece am imbatranit, nu am activitate, si REFUZ CATEGORIC sa ma apuc de croshetat. In cel mai rau caz...poate de ...hahaha....





olguta12
www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bleumarina spune:

ti-a murit Doftorul, mama draga! Am stiut din totdeauna ca ai "flair" de scriitoare..dar nu mi-am inchipuit ca o sa-ti lansezi cariera taman via internet!
Palavrageala matale fu de efect...ba chiar am si smiorcait nitelush, ca o fata d-aia batrina, mototlita si "tres melancolica" in timp ce vizioneaza un film siropos cu amorezi de demult!!
Deh...palpitanta si emotionanta povestea! (de parca n-as fi fost acolo!) Apropos, io nu min o carutza, Madame! E cel putin "shareta"!!
Pupa Pishcoata din cauza mea! Si pe zurlia de maica-sa ca a avut curajul sa o aduca pe lume!
Stam la taifas, mai pe seara!
va pup! Mina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

Azi dimineatza am primit un email..de la cel mai vechi si cel mai apropiat prieten al meu..ne cunoastem din clasa 1...eheeeee..alea vremuri, neamule. Prietenul meu de-odinioara a citit povestea Pishcoatei..si mi-a scris..si uite-asa am ajuns sa plang dis de dimineatza...pe nepusa masa....dar mi-a prins bine. Redau aici in intregime emailul subsemnatului....ca tare dor imi e de anii aia...oooffffff. (Doar cateva chestii de clarificat--->1. aveam shnur rosu, nu galben2.scrisorile le trimiteam din State in Ro, dupa ce am plecat..pe adresa unei prietene de familie..3. El ura chiftelele eu radiam ca pot sa-l alerg cu ele prin clasa, si sa-l terorizez:D)



pai sa nu-mi dau io niste palme de puturos ce-am devenit in ultimii cinshpe ani, de n-am ami scris .....?!


mi-e dor de scrisorile alea cu plic galben si rosu de la tanti lucica, din bulevardul salajan......

asta ca sa-mi stii starea de spirit si cat de dor mi-e anii aia.., si de tine pe hartie...

Mi-a placut povestea , si te-am regasit asa cum te stiu la mine-n cap, in imaginile cu tine sef de grupa (sau rand) , cu snururile alea galbene pe umar si cu cravata rosie si fusta neagra plisata, alergand in clasa..."B" dupa mine ca sa-mi iei caietul de murdare(universalul) ..asta ca sa ii arati lu' profa de franceza (tomescu parca), ca de fapt mi-am copiat tema de la careva pe caietul meu de de toate de 1,45 lei, si ca n-am caiet de franceza, si ca ....dar ce mai conteaza?...chiftelele reci ale emilianei sa traiasca, erau arma perfect impotriva lu ala pirpiriu si urecheat care sarea peste banci ca un strut printre boschetii savanei....e amalgam dar e cea mai frumoasa amintire din scoala pe care o mai am.....

Si acum te regasesc on line cu povestea fetei tale..

I-am trimis-o si lui maica-mea, azi e ziua ei si sper sa o bucure povestea ta , ma intreaba tot timpul de tine, asa ca o tin la curent cu totul despre voi.....

te pupam , si sa-ti traiasca fata si sper sa ne vedem cat de curand

Florin

olguta12
www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara spune:

Olguto, scumpo, multumesc! Si mie mi-ai trezit amintiri superbe din timpul scolii...chiar asa...ce vremuri frumoase...si ce uniforme, pe care le uram din tot sufletul si de care abia asteptam sa scap. Dar acum mi se par superbe, imi doresc sa le fi pastrat. Ehe...soimi ai patriei eram, ca in ziua de azi nu stiu cum li s-or mai zice, e o debandada in scoli de te ia cu fiori ...brrr...Ma gandesc cu groaza cum va fi cand va creste Ioana si va merge la scoala. Chiar daca e monoton cu uniforme, io votez pentru! Numai o grija in plus cum ar fi cu ce sa se imbrace la scoala nu le trebuie lor...Si sa s-ar simti toti egali si ar cauta sa iasa in evidenta cu altceva, de preferat cu invatatul
Hai ca te pup! Sa ne mai scrii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirod spune:

O viata plina de fericire....voo si galushtei!

Dai o bere, Olgutzo, ca ma hlizii la monitor de una singura?Si ca pe kestia asta ma intrebara colegii daca mi-e bine....



DORIS cu doua minuni

Mergi la inceput