unguent bun pt dureri reumatismale

unguent bun pt dureri reumatismale | Autor: tinatache

Link direct la acest mesaj

Am nevoie urgent de un astfel de unguent pt mama mea, ma gandesc ca poate aici gasesc ceva mai scump dar si mai bun, ca ea se da cu diclofenac acum si e apa de ploaie. Ati avut experiente cu asa ceva? Cu/fara reteta. Thx!

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Eu sufer de rheumatoid arthritis mi s-a prescris Mobic (Meloxicam). Nu dau cu nici un fel de unguent pentru ca nu suport mirosuri si senzatia de crema pe miini (eu in miini am cele mai mari dureri).


Anamaria mama la Nick (8)& Alex (5)

I used to be indecisive, but now I'm not sure.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

anamaria, sa inteleg ca astea sunt pastile?

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Da sint pastile...iau o data pe zi (doza de 7,5) si ma ajuta tare mult. Pe mine altceva nu prea m-a ajutat. Am durerile cele mai mari dimineata (nici nu pot deschide dopul de la o sticla de apa si cana de cafea trebuie sa o tin cu doua miini sa nu imi scape) si nu am decit 31 de ani

www.mobictablet.com/mobicWeb/Controller.jpf" target="_blank">http://www.mobictablet.com/mobicWeb/Controller.jpf
Sper sa iti fie de folos informatia.

Anamaria mama la Nick (8)& Alex (5)

I used to be indecisive, but now I'm not sure.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

Apireven

"Exista femei carora nu le place sa faca sa sufere mai multi barbati in acelasi timp, asa ca prefera sa se dedice unuia singur : acestea sunt femeile fidele."
Alfred Capus

http://community.webshots.com/user/rilbuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Subscriu si eu la Apireven. E singurul care a avut efect la mine, iar pontul l-am aflat tot de la un vechi suferind de reumatism. E cu venin de albine din cate stiu eu.

Cand eram mica bunica se dadea cu un unguent cu venin de viespe.

Sanziana & Marina (03/10/2004) Cand s-a nascut Marina... Poze

Dragostea ne-a fost data ca sa invatam sa ne depasim egoismul, sa invatam sa ne pese mai mult de altcineva decat de propria fiinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giul spune:

daca va intereseaza si sfatul meu:1 litru de spirt medicinal de calitate-de la farmacie ,se amesteca cu o lamaie rasa toata pe razatoarea mica si 20 de aspirine normale (dizolvate inainte intr-un pic de apa).acest amestec de preferinta in sicla de "sticla"se lasa undeva la caldura si intuneric cam 10-14 zile pana cand culoarea spirtului devine alb laptos.cu el se pun compresii unde va doare ,are efect garantat.ideal ar fi sa te ungi in zona cu dureri ,cu o crema oarecare ,se pune compresa,peste care se pune o folie de plastic si apoi ceva de lana .va doresc sanatate tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Capsaicin a fost singurul care a mers pentru mama,
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

Pentru asa ceva la mine in familie se foloseste Tinctura de untul pamantului. Eu mi-am procurat-o de la un domn de la Bihor care se ocupa numai cu asa ceva si slava Domnului e cel mai bun leac gasit pana acum....si nici nu distruge stomacul sau alte cele ca medicamentele.Se face frectie cu ea 5 zile la rand seara...si rezultatul e minunat intr-adevar. Daca credeti ca va foloseste imi dati un mesaj si va dau nr de tel al domnului....in colet postal ajunge in cateva zile, iar pretul e unu derizoriu in comparatie cu cat bine ne-a facut noua, vreo 200 de mii parca.
Sanatate multa si ne mai auzim.
Pupici

Nu-i pasa nimanui cat de mult stii decat dupa ce afla cat de mult iti pasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Impachetari cu foi de varza (si mama are poliartrita si mainile ca butucii si o ajuta f. mult. E insa cam "puturos" tot procedeul, dar natural...)

"Ce verde era valea mea!" (poze)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

BIOFREEZE am incercat si mi se pare bun. Mai bun decat Fastum gel, diclofenac gel si multe altele incercate.

Mergi la inceput