Credeti in minuni ?

Credeti in minuni ? | Autor: ymcar

Link direct la acest mesaj

Da. Dar nu pot sa povestesc.

My life stinks

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adria_ spune:

Da, cred. Si mai cred ca noi, oamenii suntem niste minuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Facusem tratamente pentru fertilitate ani buni si o operatie de desfundare de trompe, care din pacate nu a reusit
De Paste am fost la Inviere si am luat Lumina de la preot. Atunci mi-am pus o dorinta: sa am un copil

La nici 3 luni de la operatie si o luna de la Paste am aflat ca am ramas insarcinata. Cu trompele infundate!!!!

Minunea mea se numeste Andrada.

fluturasul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Eram in anul 4 de facultate, maritata de 1 an.
Si de Pasti i-am multumit lui Dumnezeu ptr familia mea mica si l-am rugat sa ne intregeasca familia cu un copil, dar nu atunci.
Si la o luna am ramas insarcinata cu Victor.

Sotul rade de mine, ca Dumnezeu mi-a ascultat numai prima parte a rugii.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei

www.computerbild.ro" target="_blank">Revista lui tati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Coincidente fericite, nu minuni, cred eu. Dumnezeu nu omoara pisici ca sa traiasca oameni. Daca tot credem in El, e bine sa traim in spiritul invatamintelor Lui si sa ne rugam nu numai cand avem nevoie. Oricum, se spune ca Dumnezeu, daca ne aude rugaciunea, ne da ce stie El ca ne trebuie. Uneori, acest lucru coincide cu ce credem noi ca vrem. Si zicem ca-i minune...

poze multe cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluD spune:

Da. Am trait mai multe pe pielea mea.
Ceea ce va doresc si voua.


Raluca, Emi cea scumpica si bebelusa Ina

Ajutati-l pe Andrei sa traiasca!
www.point.ro/andrei/" target="_blank">http://www.point.ro/andrei/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinaczm spune:

DA, DA, din tot sufletul, viata mea de acum e o mare minune. Dumnezeu, exista si daca ne incredem in EL totul e posibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Ba da, si eu cred in minuni! Va voi povesti un mic cliseu din tineretea mea, stiu ca pentru altii nu e o minune dar pentru mine a fost si va ramane multa vreme de aici incolo!
Eram in facultate si am venit intr-o vineri seara acasa pe neanuntate...
Mama saraca s-a innegrit cand m-a vazut, caci venisem dupa cum spusai pe neanuntate si era inainte de chenzina . Si ea saraca era leftera, mai precis in casa erau doi cartofi si ceva ceapa si muraturi (ca era iarna)! Si m-a tot dojenit mama toata seara, cum sa ma trimita ea la Bucuresti cu geanta goala?! Eu am linistit-o, i-am zis ca ma voi descurca eu cu fetele(ma intelegeam foarte bine cu fetele din cain si imi stiau bine situatia) si nu-i un capat de tara.
Se inserase binisor si Rocky (catelul nostru se tot dadea, sa rupa lantul nu alta) , cand colo era o vecina care m-a chemat fara sa-mi zica nimic pana la ea...
Mi-am luat niste ghete-n picioare si am plecat cu femeia la casa ei. Stiam ca era o femeie terminata de durere pentru ca in urma cu 2 ani, ii murise fata (studenta la medicina) intr-un accident de circulatie.
Si pentru ca m-a vazut ca venisem acasa de la facultate, m-a chemat sa ma pregateasca de drum, asa cum obisnuia sa o pregateasca pe fata ei. Nu are sens sa va spun cu ce bunatati am venit acasa la mama si cat de fericita am fost pentru ca iesisem din impas!
Am lasat o parte din mancare (pentru ca-mi daduse foarte mult) acasa pentru mama si sora mea si...stau si ma intreb si acuma "cine oare a trimis-o pe femeia aia la mine sa-mi dea de mancare, cand eu nu avem decat doi cartofi si niste muraturi???"
Asta e mica mea minune...daca v-am dezamagit imi cer scuze!

Sa auzim de bine ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluD spune:

Emotionant, Giulia.
Ce bine e sa gasesti bucurii in lucrurile simple.


Raluca, Emi cea scumpica si bebelusa Ina

Ajutati-l pe Andrei sa traiasca!
www.point.ro/andrei/" target="_blank">http://www.point.ro/andrei/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ECMI spune:

quote:
Originally posted by Rufus

Coincidente fericite, nu minuni, cred eu. Dumnezeu nu omoara pisici ca sa traiasca oameni. Daca tot credem in El, e bine sa traim in spiritul invatamintelor Lui si sa ne rugam nu numai cand avem nevoie. Oricum, se spune ca Dumnezeu, daca ne aude rugaciunea, ne da ce stie El ca ne trebuie. Uneori, acest lucru coincide cu ce credem noi ca vrem. Si zicem ca-i minune...

poze multe cu noi


"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde



Sunt de acord cu Rufus.
Dumnezeu e mare si bun, ne asculta pe toti si ne raspunde intr-un fel sau altul pentru ca stie mai bine ce ne trebuie.
Dumnezeu nu poate fi interpretat, comentat - se spune nu-l ispiti pe Dumenzeu, nu cauta in semne dovada existentei lui.

a ajutat-o pe Giulia si pe mama ei prin vecina generoasa, ne aduce copii in brate, ii tine sanatosi, ne pedepseste cand gresim, ne arata blandetea si iubirea lui cand ne da fara sa stim sa-i cerem, ne tot iarta lipsa de credinta, dar nu omoara pisici pentru a da viata unui om - nu asa ajuta Dumnezeu.

Nu poti face targ cu Dumnezeu, poti sa-i promiti ceva si trebuie sa-ti pastrezi cuvantul, dar nu te targuiest cu el.

E prea mare si prea e in toate.

http://photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Rufus, ai dreptate ca Dumnezeu iti da ceea ce crede El ca-i mai bine pentru tine, si nu incetez sa-I multumesc pentru asta, desi au fost momente in care plangeam de ce nu ma asculta. Acum imi dau seama ca a ramas surd, pentru ca m-ar fi nenorocit pe viata daca imi dadea ce-I ceream eu atunci.

Nunta noastra de vis

www.youtube.com/watch?v=A0TRU7LWAb0" target="_blank">Videoclip nunta 1

www.youtube.com/watch?v=ymnOMBTa_RA" target="_blank">Videoclip nunta 2

Luna de miere

Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput