Vopsea buna = blond

Vopsea buna = blond | Autor: MaryP

Link direct la acest mesaj

Sunt satena si vreau sa ajung blonda (si sa imi pun suvite maro). Ce vopsea imi recomandati ca sa am un blond frumos, nu galbui(fara peroxid sau mai stiu eu ce decolorari puternice)? Am incercat tot felul, dar nu au iesit...

RAZVAN MIHAI – puiul meu drag

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Wudy spune:

Eu ma fac de vreo 5 ani cu Londa 19. Sunt tot satena la origini, asa ca nu m-am decolorat niciodata. Din prima mi-a iesit doar cu vopsea.
Cu modestie iti spun ca toata lumea imi admira culoarea, poate din acest motiv au trecut 5 ani si nu am schimbat-o.
Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinai spune:

mie personal cea mai buna solutie mi se pare sa mergi al un coafor, mmai els pt prima data!! eu pana acuma am mers la stilista mea, apoi am descoperit ca pot si eu sa ajung la o culoare asemanatoare si am folosit Wellwton de la wella. apoi o alta coafeza mi-a zis ca ea se afce pe ea cu pallet (exista acuma vreo 4-5 variante din noua gama) si am trecut si eu pe pallet desi nu aveam mare incredere in vopseaua de la ei la inceput, acuma o folosesc de mai bine de jumate de an si sunt foarte multumita.


Mareea iulie 2006



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Eu am descoperit Cover Line de vreun an si sunt f. multumita, au niste nuante f. frumoase de blond si acopera f. bine si parul alb (daca ai). Dezavantajul e ca n-am gasit-o decat intr-un magazin din Piata Vitan.

Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryP spune:

quote:
Originally posted by Wudy

Eu ma fac de vreo 5 ani cu Londa 19. Sunt tot satena la origini, asa ca nu m-am decolorat niciodata. Din prima mi-a iesit doar cu vopsea.
Cu modestie iti spun ca toata lumea imi admira culoarea, poate din acest motiv au trecut 5 ani si nu am schimbat-o.
Bafta!





N-ai o poza?

RAZVAN MIHAI – puiul meu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Eu am fost roscata cativa ani si ma saturasem tare de culoarea asta si m-am decis sa-mi fac parul un blond cenusiu.Nu am avut curaj sa ma fac singura pentru ca imi era teama ca-mi ard parul.Am fost la coafor si mi-a decolorat parul apoi a iesit un blond superb.De atunci m-am facut acasa cu L'Oreal si acum tocmai am incercat Wella Safira,care are niste nuante super de gri!
Bafta




MIRELA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinai spune:

off topic : mirela, te prinde mult mai bine blondul decat roscatul!!


Mareea iulie 2006



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

quote:
Originally posted by lavinai

off topic : mirela, te prinde mult mai bine blondul decat roscatul!!


Mareea iulie 2006






Multumesc,esti foarte draguta!




MIRELA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryP spune:

Fetelor! M-am facut cu Londa 19 si sunt aurie!Nu stiu cum sa fac sa scap de tenta asta de galben din par! Si daca ma decolorez sunt tot ca un pui de gaina...
Ce sa fac??????

RAZVAN MIHAI – puiul meu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alissaa spune:

Daca tu crezi ca mai rezista parul la o vopsire, te sfatuiesc sa incerci un L'Oreal Preference Recital. Eu am parul foarte fin si toata lumea mi-a zis ca daca ma vopsesc imi ard parul.
Dar folosesc vopseaua asta de 5 ani si ma vopsesc cel putin la 2 luni si nu am nici o problema. In plus au nuante de blond foarte frumoase. E un blond nisipiu pe acolo care cred ca ar calma auriul de care zici tu. Si eu am fost roscata si am trecut treptat la blond cu L'Oreal si sunt foarte multumita. Prinde de minune peste radacinile mele brunete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alissaa spune:

Am uitat sa zic ca si Safira de la Wella mi-a placut foarte mult, dar Recitalul mi se pare mai usor de aplicat (eu ma fac acasa) si cu o gama de culori mai larga.

Mergi la inceput