Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Parintii intreaba, parintii raspund!

Puroiul in gat!

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 2

tyaa
tyaa
membru junior

Romania
866 Mesaje
1 Prieten(i)

Trimis la - 06/09/2006 :  19:30:45 Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Trimite mesaj Yahoo lui tyaa Adauga semn de carte la mesaj Trimite tyaa un Mesaj Privat

Puroiul in gat!

Se trateaza numai cu antibiotic? Nu pot sa ii dau nici cum medicamentul, nu vrea iar daca o fortez vomita......deci nici o sansa. Klabax se numeste medicamentul.
A facut febra luni si luni noaptea. De atunci parca e putin ragusita, mananca cat de cat, nu pare sa o doara gatul.
Maine mergem iar la doctor.....pana atunci astept si parerile voastre.
Multumim

tyaa si bebe Elisa Nicola(21 sept. 2004)
Pozele noastre
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator
light
light
here and now

Australia
3982 Mesaje
9 Prieten(i)
Trimis la: - 06/09/2006 :  20:46:12 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite light un Mesaj Privat
Eu zic ca daca nu poti sa ii dai antibioticul, incearca macar pana maine sa ii dai cu tantum verde care e antiseptic, un puf de 3 ori pe zi, panadol care e antiinflamator si vitamina C, ceaiuri multe, miere.
Sanatate multa!

fara drept de semnatura
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
Lemoni
Lemoni
membru matur

Canada,
1800 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 06/09/2006 :  21:17:08 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Lemoni un Mesaj Privat
Ma gandeam si eu sa deschid acelasi subiet astazi .De o saptamina ma chinuie infectia asta in gat, am terminat prima tura de antibiotice de 10 zile si apoi a revenit.Azi iar am fost la doctor si iar 10 zile de antibiotice de data asta mai tari ca primele nu si-au facut efectul.
Ce sfaturi sa-ti dau ,cum zice si Lucia miere de albine ajuta, ceai sa-i treaca durerea daca este ingrozitoate o mai calmeaza pt moment.Dar daca e infectie nu se duce ,si daca e grav rau sunt sigura ca doctorul ii prescrie penicilina injecti daca medicamente nu vrea sa ia.

sanatate maxima.
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
tyaa
tyaa
membru junior

Romania
866 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 06/09/2006 :  21:38:42 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luityaa Adauga semn de carte la raspuns Trimite tyaa un Mesaj Privat
Da....de injectii imi era frica. Rau nu pare sa fie pt ca mai si mananca, nu ca de obicei dar.....laptele il bea, febra nu a mai facut de marti dimineata si atunci f mica. Antibiotic a luat doar de 2 ori pana acum. A, sta doar sa ii dau pe limba cu albastru de metil, vibrocil ii puin in nas fortat dar macar pe ala nu il vomita.
Sper sa nu ii dea injectii :(((((.
Eu nu am luat medicamente pt raceala sau puroi in gat sau altele aproape deloc.
O sa vedem maine.
Noapte buna.

Pozele noastre
Lemoni
Lemoni
membru matur

Canada,
1800 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 06/09/2006 :  21:46:34 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Lemoni un Mesaj Privat
Poate a fost numai o raceala si o fi scapat.Sa speram ca nu e cazul sa faca nici o injectie .

Cristina_C

Donator  Mos Nicolae 2011
 Germany,
8099 Mesaje
19 Prieten(i)
Trimis la: - 06/09/2006 :  21:50:04 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Cristina_C un Mesaj Privat
N-am auzit de antibioticul asta. Sub ce forma este? Pastile, sirop? Ce gust are? Robert a facut odata puroi in gat si a luat Infectocef, un sirop cu antibiotic foarte bun si dulce.
Exudat a facut?

Cristina,
mama lui
Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...
Gabbriela
Gabbriela
membru de baza

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator pentru SaraDonator pentru diana
 USA,
5866 Mesaje
4 Prieten(i)
Trimis la: - 06/09/2006 :  21:54:18 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Gabbriela Adauga semn de carte la raspuns Trimite Gabbriela un Mesaj Privat
afectiuni ale gatului, luati si mai citit si aici .. vedeti cum alte mamici au rezolvat problema... si mai folositi si functia de cautare inainte sa postati subiecte noi...
Sanatate la copil
Exista un index , folositil

Nicole mami lui Julian
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow.
- Plato
tyaa
tyaa
membru junior

Romania
866 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 06/09/2006 :  23:23:08 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luityaa Adauga semn de carte la raspuns Trimite tyaa un Mesaj Privat
Gabbriela, imi cer scuze, nu am cautat.
Medicamentul asta e un sirop , de fapt un praf peste care se toarna apa fiarta si racita. E bun la gust dar dupa cateva clipe simti un gust f amar in gura.
Nu mai conteaza, vroiam doar niste pareri pt ca atibioticele in cazul recelilor sau afectiuni ale gatului nu imi inspira incredere.
Va pupam

Pozele noastre
Gabbriela
Gabbriela
membru de baza

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator pentru SaraDonator pentru diana
 USA,
5866 Mesaje
4 Prieten(i)
Trimis la: - 07/09/2006 :  03:32:44 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Gabbriela Adauga semn de carte la raspuns Trimite Gabbriela un Mesaj Privat
nu ai de ce sa iti ceri scuze... insanatosire grabnica fetei ...

PS: pe viitor functia de cautare

quote:
Originally posted by tyaa

Gabbriela, imi cer scuze, nu am cautat.
Medicamentul asta e un sirop , de fapt un praf peste care se toarna apa fiarta si racita. E bun la gust dar dupa cateva clipe simti un gust f amar in gura.
Nu mai conteaza, vroiam doar niste pareri pt ca atibioticele in cazul recelilor sau afectiuni ale gatului nu imi inspira incredere.
Va pupam

Pozele noastre

Nicole mami lui Julian
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow.
- Plato
printze
printze
membru incepator

Romania, braila
360 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 07/09/2006 :  07:53:24 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite printze un Mesaj Privat
Daca gatutul are pe el punctisoare de puroi, atunci singura sansa este penicilina. Nu trece cu nimic altceva. Am incercat cu gentamicina, cu fel de fel de siropele, nici un rezultat. Noi am scapat de asa ceva in 4 zile cu penicilina. Bineinteles ca a plans toata casa, dar tot spre binele ei a fost.
Sanatate multa!

printze
hermelina
hermelina
membru incepator

Romania
338 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 07/09/2006 :  11:05:05 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
Ma intreb de ce oare medicii dau antibiotice dupa ureche, cand ar putea f bine sa faca un exudat sa vada l ace cedeaza. Stiu ca dureaza 48 ore pana la rezultata, dar si asa, eu iam dat fetitei intro etapa dina sta 3 tipuri de antibiotice pana a scapat, o luase ca la piata pe incercate, ori asta dauneaza f mult copilului.

"Daruieste dragoste si vei fi binecuvantat cu dragoste"
Pagina: din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com