Puroiul in gat!

Puroiul in gat! | Autor: tyaa

Link direct la acest mesaj

Se trateaza numai cu antibiotic? Nu pot sa ii dau nici cum medicamentul, nu vrea iar daca o fortez vomita......deci nici o sansa. Klabax se numeste medicamentul.
A facut febra luni si luni noaptea. De atunci parca e putin ragusita, mananca cat de cat, nu pare sa o doara gatul.
Maine mergem iar la doctor.....pana atunci astept si parerile voastre.
Multumim

si bebe Elisa Nicola(21 sept. 2004)
Pozele noastre

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns light spune:

Eu zic ca daca nu poti sa ii dai antibioticul, incearca macar pana maine sa ii dai cu tantum verde care e antiseptic, un puf de 3 ori pe zi, panadol care e antiinflamator si vitamina C, ceaiuri multe, miere. Sanatate multa!


fara drept de semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Ma gandeam si eu sa deschid acelasi subiet astazi .De o saptamina ma chinuie infectia asta in gat, am terminat prima tura de antibiotice de 10 zile si apoi a revenit.Azi iar am fost la doctor si iar 10 zile de antibiotice de data asta mai tari ca primele nu si-au facut efectul.
Ce sfaturi sa-ti dau ,cum zice si Lucia miere de albine ajuta, ceai sa-i treaca durerea daca este ingrozitoate o mai calmeaza pt moment.Dar daca e infectie nu se duce ,si daca e grav rau sunt sigura ca doctorul ii prescrie penicilina injecti daca medicamente nu vrea sa ia.

sanatate maxima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tyaa spune:

Da....de injectii imi era frica. Rau nu pare sa fie pt ca mai si mananca, nu ca de obicei dar.....laptele il bea, febra nu a mai facut de marti dimineata si atunci f mica. Antibiotic a luat doar de 2 ori pana acum. A, sta doar sa ii dau pe limba cu albastru de metil, vibrocil ii puin in nas fortat dar macar pe ala nu il vomita.
Sper sa nu ii dea injectii :(((((.
Eu nu am luat medicamente pt raceala sau puroi in gat sau altele aproape deloc.
O sa vedem maine.
Noapte buna.

si bebe Elisa Nicola(21 sept. 2004)
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Poate a fost numai o raceala si o fi scapat.Sa speram ca nu e cazul sa faca nici o injectie .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

N-am auzit de antibioticul asta. Sub ce forma este? Pastile, sirop? Ce gust are? Robert a facut odata puroi in gat si a luat Infectocef, un sirop cu antibiotic foarte bun si dulce.
Exudat a facut?

Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

afectiuni ale gatului, luati si mai citit si aici .. vedeti cum alte mamici au rezolvat problema... si mai folositi si functia de cautare inainte sa postati subiecte noi...
Sanatate la copil
Exista un index , folositil



Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/go.asp?l=gabbriela&p=gabbriela" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow.
- Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tyaa spune:

Gabbriela, imi cer scuze, nu am cautat.
Medicamentul asta e un sirop , de fapt un praf peste care se toarna apa fiarta si racita. E bun la gust dar dupa cateva clipe simti un gust f amar in gura.
Nu mai conteaza, vroiam doar niste pareri pt ca atibioticele in cazul recelilor sau afectiuni ale gatului nu imi inspira incredere.
Va pupam


si bebe Elisa Nicola(21 sept. 2004)
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

nu ai de ce sa iti ceri scuze... insanatosire grabnica fetei ...

PS: pe viitor functia de cautare

quote:
Originally posted by tyaa

Gabbriela, imi cer scuze, nu am cautat.
Medicamentul asta e un sirop , de fapt un praf peste care se toarna apa fiarta si racita. E bun la gust dar dupa cateva clipe simti un gust f amar in gura.
Nu mai conteaza, vroiam doar niste pareri pt ca atibioticele in cazul recelilor sau afectiuni ale gatului nu imi inspira incredere.
Va pupam


tyaa si bebe Elisa Nicola(21 sept. 2004)
Pozele noastre





Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/go.asp?l=gabbriela&p=gabbriela" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow.
- Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printze spune:

Daca gatutul are pe el punctisoare de puroi, atunci singura sansa este penicilina. Nu trece cu nimic altceva. Am incercat cu gentamicina, cu fel de fel de siropele, nici un rezultat. Noi am scapat de asa ceva in 4 zile cu penicilina. Bineinteles ca a plans toata casa, dar tot spre binele ei a fost.
Sanatate multa!

printze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hermelina spune:

Ma intreb de ce oare medicii dau antibiotice dupa ureche, cand ar putea f bine sa faca un exudat sa vada l ace cedeaza. Stiu ca dureaza 48 ore pana la rezultata, dar si asa, eu iam dat fetitei intro etapa dina sta 3 tipuri de antibiotice pana a scapat, o luase ca la piata pe incercate, ori asta dauneaza f mult copilului.

"Daruieste dragoste si vei fi binecuvantat cu dragoste"

Mergi la inceput