Sa o ajutam pe barbye

Sa o ajutam pe barbye | Autor: emaaimee

Link direct la acest mesaj

quote:
Initial creeata de Liana30

A fost frumos odata....s'a sfarsit..
Parea ca a reusit sa treaca hopul..era fericita ca reusise sa ia licenta cu brio..apoi fericita ca avea cateva zile libere,s'a hotarat sa plece la mare sa uite de tot si de toate....dar ..dar....s'au spulberat toate visele...
S'a intamplat nenorocirea....iubita noastra barbye..[[ trebuie sa o stiti.aparea si disparea ..la "Oligospermisti.."}]]...a avut un accident si a ajuns la spital..cu splina deplasata si fractura de coloana...
am aflat azi ..datorita unei bune prietene carei ii multumesc din suflet ca mi'a spus..eu nu am cunoscut'o asa bine pe barbye dar am incurajat'o ori de cate ori era nevoie!!
am sunat'o azi..era in salvare..urlaaaa de durere..abia am reusit sa'i spun cine sunt.m'a bufnit plansul si incercam sa'mi musc limba sa nu simta ca plang..o imbarbatam..daca pot spune asa ceva..nu reuseam sa'i acopar tipetele de durere..a fost groaaznic..dar i'am promis ca o sun mai pe seara..am sunat'o era bucuroasa ca am sunat'o..i'am spus ca sunt eu cea care o mai sunase si in salvare..nu isi mai amintea..dar i'am explicat..stii eu sunt aia cu ..m'a recunoscut..citez.
."Stii Liana cred ca am maree nevoie de bata ta"..I'am spus ca fac tot posibilul sa i'o aduc...
Mi'a explicat ca are coloana rupta si ca nu'si simte picioarele de loc..splina e deplasata..are dureri cumplite..plangea si imi spunea ..sa ma rog macar sa reuseasca sa mearga..
I'am spus ca o sa ma rog zi si noapte pentru sufletul ei bun..si ca o sa va anunt pe voi fetelor care ati incurajat'o si inainte ..sa nu o lasam..sa luptam pentru ea.Povestea nu se sfarseste aici..... trebuie sa facem ceva sa o ajutam.. e atat de frumosa si tanara...atat de tanara...offff...

O buna prietena a intrebat-o cum putem sa o ajutam, si i-a spus doar sa ne rugam.....

Haideti fetelor sa ne rugam impreuna!


barbye...Te poti simti singura, trista, dar niciodata invinsa. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Aminteste-ti atunci ca esti puternica, ca sunt lucruri pe care nimeni nu le poate face mai bine decat tine. Priveste viata cu ochi de invingator !


barbye a suferit un accident teribil.desi nu am cunoscut-o, eu as vrea tare mult sa o ajut cu niste banuti k sunt sigur k sunt f costisitoare interventiile la care o sa fie supusa.si ma gandesc k poate nu as fi singura.
ma rog sa fii bine,barbye.
puteti citi despre ea aici:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=82947

pt moderatori:stiu k e deschis subiect la aspirante(am dat si linkul cu povestea ei),dar aklo nu intra asa multa lume k aici si sper sa incepem sa donam bani pt ea.va multumesc anticipat


Contul este deschis la BCR - sucursala: agentia Bagdasar,pe numele surorii ei,ILAS CRISTINA

pt. lei:
RO38RNCB0075058689710001

pt. euro:
RO11RNCB0075058689710002




de piticotu' urias umblaretz

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Nu am cunoscut-o pe barbye, dar m-am cutremurat cand am citit ce a scris Liana30 la "Aspirante".
Ma rog si eu sa fie bine, sa se refaca cat mai repede.

Liana, stii mai multe, cum s-a intamplat accidentul, cum se mai simte barbye?


Alina (38+) & Dragos (11.04.2002) pozici 1, pozici 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

draga barbye suntem si noi alaturi cu rugaciunile noastre si speram sa ajute rugaciunile noastre.

Doamne ajuta sa faca bine.


p.s care este numele ei adevarat.

Elena25+
POZE

"Happiness is not having what you want.It is wanting what you have."Anonymous

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Autor: alina.a
Raspuns la: 28/08/2006 22:12:36
Mesaj:

pt o "aspiranta" faptul ca azi e Z1 mi s-a parut ca e sfarsitul lumii.
imi pare rau ca am fost atat de egoista si superficiala pt ca altii se chinuie sa traiasca! ii tin pumnii prietenei tale si a noastre implicit,sa o ajute dumnezeu sa se faca bine si sa auzim numai de bine!
trebuie sa lupte si sa nu se lase batuta!
lupta barbye!

alina


--------------------------------------------------------------------------------


Autor: oanabbb
Raspuns la: 28/08/2006 22:12:46
Mesaj:

doamne...LIANA...CUTREMURATOR!!!!!!!

imi pare f rau si ma rog Domnului sa o ajute sa se faca bine,sa poata merge din nou,sa poata sa se bucure de viata!eu nu am cunoscut.o...mi.a sarit doar numele ei de cateva ori in ochi...dar nu stiu povestea ei...ceea ce nu cred ca ma poate impiedica sa spun o rugaciune pt ea si sa fiu cu sufletul alaturi de ea...

e greu de acceptat ca o tinerete frumoasa poate fi bulversata astfel...BARBYE sa te faci bine,sa fii tare si sa te ajute bunul DUMNEZEU sa te intorci acasa pe piciorusele tale!


--------------------------------------------------------------------------------


Autor: piccaflor
Raspuns la: 28/08/2006 22:16:43
Mesaj:

Mirela curaj iubita mea...tu esti o luptatoare si n-ai sa te lasi invinsa! Cu credinta poti muta muntii din loc,iar noi toate ne rugam pt tine ...

Am vb cu ea la tel acum 20 de min....parea ca s-a mai linistit...era un pic incoerenta din cauza calmantelor si zicea ca se tot plimbau medicii pe acolo cu radiografiile...
A stiut imediat ca sint o fata de pe forum si s-a bucurat sa stie ca-i sintem alaturi...
Fetelor,rugati-va pt ea din tot sufletul!



--------------------------------------------------------------------------------


Autor: blueeyes2003
Raspuns la: 28/08/2006 22:31:38
Mesaj:

Desi nu am cunoscut-o pe barbye ceea ce i s-a intamplat m-a cutremurat!Nimanui nu trebuie sa i se intample asa ceva.Este nedrept!
Ma rog la Dumnezeu sa-i fie bine,sa poate merge si sa aiba puterea sa o ia de la capat
Doamne ajuta!
MIRELA


--------------------------------------------------------------------------------


Autor: Ioanatugs
Raspuns la: 28/08/2006 22:42:49
Mesaj:

Of.. Doamne fetelor si eu am aflat azi de povestea lui Barbye la telefon si e cutremurator!!
Doamne ajut-o sa se faca bine, sa se poata opera si sa poata merge din nou!! Tine-o Doamne in viata ca e o fiinta minunata care-si doreste ca si noi, mai mult decat orice pe lume sa fie mama!! Tine-o Doamne in viata ca sa-si poata implini visul ei cel mai frumos!!

Si va veni cu siguranta o zi in care-ti voi zambi implinita!!


--------------------------------------------------------------------------------


Autor: danyalo
Raspuns la: 28/08/2006 22:48:03
Mesaj:

barbye
Esti o luptatoare!
Ai fost muult prea incercata... dar vei gasi puterea sa treci peste tot... noi suntem aici sa te sustinem si ne rugam pt. santatea ta!

Offfff viata asta nu e nimic decat un luung sir de incercari!

Trebuie sa o ajutam... sa gasim o cale!Raspund prezent pentru orice tip de ajutor!
Ma rog la DD sa-i dea sanatate!

Nu mai sunt buna de nimic...stiam de azi de la pranz si tot nu-mi revin...


--------------------------------------------------------------------------------


Autor: emaaimee
Raspuns la: 29/08/2006 00:18:30
Mesaj:

barbye,ma rog la Dumnezeu sa te faci bine

edit:vreau si eu sa donez niste banuti pt ea,am deschis la Discutii generale un subiect:sa o ajutam pe barbye,in speranta k si alti forumisti ar putea-o ajuta pt k aici nu intra asa multa lume k acolo.sper sa nu imi inchida moderatorii subiectul.



--------------------------------------------------------------------------------


Autor: ralu76
Raspuns la: 29/08/2006 00:42:43
Mesaj:

Fetelor , nu a trecut si asa prin (prea) multe necazuri fata asta?
Eu nu o cunosc personal , mai vorbeam la "Oligo".Trebuie sa o ajutam!Doamne , saraca fata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Mirela faptul ca nu te cunoscut nu ma impiedica sa vars cateva lacrimi pt tine, si sa spun o rugaciune catre Dumnezeu sa-ti dea sansa sa renasti a doua oara.

Liliana

Poze cu maimutica mea

Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

In astfel de momente iti dai seama ca trebuie sa traiesti din plin orice moment din viata, ca nu stii ce te asteapta maine...
Doamne te rog mult ajut-o pe Mirela, ajut-o sa se refaca, sa mearga din nou. Curaj Barbye, lupta pentru viata ta, ca esti atat de tanara!
Ne rugam pentru tine si sunt sigura ca rugaciunile noastre vor fi auzite acolo SUS.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Ne rugam si suntem alaturi de tine !

Sa te aiba in paza lui bunul Dumnezeu!

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi66 spune:

Am vrut sa nu citesc....ieri am plans vazand la televizor tragedia celor trei, soferul de taxi, regizorul si inginerul de sunet, si a familiilor lor.Dar nu poti!
Mirela sa fie cu tine Bunul Dumnezeu, sa audä rugamintile noastre si a celor de langa tine!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Doamne Dumnezeule!
Da-i putere Mirelei si ajut-o sa mearga din nou. E un suflet minunat care merita tot cei mai bun si mai frumos pe lumea asta.
Te rog Doamne, indura-te de ea si fa-o bine.

E ingrozitor ce i se intampla. Bine zis Alexia. E momentul sa ma opresc din vaicarit si sa iubesc viata, oamenii si tot ce ma inconjoara. E momentul sa traiesc.




Eu, iepurica
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

M-a socta ceea ce am citit. Sa ii dea Dumeneu multa putere si sa se faca bine.

eu
poze nunta

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Sa dea Domnul sa se faca bine si sa poata sa mearga .

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001" target="_blank"> Salvati viata unui copilas oferind 5 euro la teledonul umanitar

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert

Mergi la inceput