IN BANAT LA NOI ACASA (8)

IN BANAT LA NOI ACASA (8) | Autor: angy11

Link direct la acest mesaj



Poftiti la capitolul opt:

Banatencele:

Angy11 : Timisoara(Chisoda-jud. Timis)
Corina : Caransebes(Carpa,Golet-jud. Caras Severin)
Deya : Resita
dia bi :Timisoara, Dubova(jud. Caras Severin,Clisura Dunarii)
dia codat : Oravita,Timisoara
Himmelsduft : Timisoara
ingerash : Timisoara
impreuna : Timisoara
Silvana : Timisoara,Soca(jud. Timis),Moldova Noua(jud.Caras Severin)
Toria : Lugoj
Valenka : Resita
Viorella Hoff : Timisoara
Yasmine : Lugoj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62275&whichpage=1" target="_blank">cap.1
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65559" target="_blank">cap.2
www.desprecopii.com/forum/post.asp?method=Reply&TOPIC_ID=68380" target="_blank">cap.3
www.desprecopii.com/forum/post.asp?method=TopicQuote&TOPIC_ID=70776&FORUM_ID=51" target="_blank">cap.4
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73074" target="_blank">cap.5
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74662" target="_blank">cap.6
cap.7




Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Himmelsduft spune:

mersi de noul capitol.

primmmmmaaaaaa!

Asadar fetelor va asteptam la scris.
Revin maine, pina atunci dulce la toate.

Him


P.S. La evenimentele comunitatii e ceva deschis ptr fla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_codat spune:

Gata, am terminat bagajele si de studiat ruta. Miine dimineata plecam la drum. O saptamina vom fi intr-o casuta de pe malul Mediteranei, fara internet, fara telefon. Doar cu piscina si alte cele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Wow Dia, sa aveti drum bun, distractie placuta si sa ne incanti si noua ochii cu poze:)

Sa aveti un wk super fetelor, ne mai "auzim".

Fla (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Himmelsduft spune:

Buna dimineata fetelor!

Am intrat scurt sa va salut, inainte de a pleca la Leo, ca vine potcovarul.

Dia, distractie placuta si asteptam poze.

Fla,

Angy, Ingerash, Vio, Deya si toate celelalte

O zi placuta la toate va doresc,
Him

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Himmelsduft spune:

Hallo Banat!

Ce liniste e, va aduc iar pe pagina 1.

Angy, sper ca esti ok. dulce si ma gandesc la tine.

Fla, tu pe unde esti? Cu pregatirile?

Pupicuri la toate,
Him

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Ciao Fetele!
Him sunt bine,mersi de intrebare.
Toata ziua m-am invartit prin casa,am facut una alta,acu ce m-am mai oprit si eu.
ma duc la baie,apoi la culcare.
WE placut va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Am venit si eu acas' sa va culeg de pe pagina 5 (cred:)
Mi-a facut sotul meu drag o surpriza meseriasha, ieri dimineata plecasem la cumparaturi dar vad ca iesim din orash si ne tot ducem... nu voia sa-mi spuna unde da m-am prins eu ca undeva mai departe. Si atunci panica pe mine: nu mi-am luat haine, trusa de cosmetice, camera foto, papuci...etc, etc. Scumpul de el numai radea si mi-a zis ca toate bagajele le-a pregatit el fara sa stiu si ca mergem sa stam 2 zile la Felix. Mi-a luat inclusiv costumul de baie
A fost un vis
Acum am ajuns acasa si ma pregatesc sa plec peste 2 zile singura singurica la niste prieteni in Oltenia, doar maine stau in sanul familiei

fetele, se pare ca doar eu m-am intors din wk:)

Fla (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deya spune:

vin si eu aici dupa nu stiu cat timp.nu am mai scris mi-a nu mi-a mers siteu sau ceva nush cam o spataman si am fost si plecata .cand voriam sa intru mi se albea pagina si cam atat ff mult timp.in rest nu am avut timp am fost tot plecata cand am venit de la herculane am plecat la tara un pic la verisoara mea.Ne pregateam de ruga cand am aflat ca a murit matusa noastra din germania asa subit noaptea.de la chef la doliu ce sa ii faci asta ii viata
in rest am fost la balaton in ungaria ce sa va zik lacu in sine si statiunile au fost superbe in schimb cazarea si mancarea sub orice critica am fost 12 in camera mica nua veam aer.ungurii erau fffff reci cu noi plus k nu vorbeau nici engleza si germana ff putin(nu k eu ma descurc ff bine k germana)dupa am fost iar la tara acu fac scola de soferi[ffu greu mai e si asta
si in rest ma pregatesc de party pentru luna viitoare vine majoratu si deja toata lumea a incepu "unde ti chef"(oare ca ma simt sa ii chem pe toti care ma intreaba?in fine.pe 18 e ziua mea si p 19 am examenul de driving-conducere.sa imi tineti pumnii vreau neaparat sa il iau din prima:)))

am uitat sa va zi AM LUAT CAMBRIDGEU cu C dar l-am luat sunt asa de fericita.vreau sa va multumesc pentru incurajari si isustinere nici nu aveti ideee cat de mult m-au ajutat
sper sa scriu mai des de acu inainte.va pup pe toate multumesc celor care s-au gandit la mine cat nu am fost
himmelsduft:sanatate lui leo si multumesc pentru pupici
angy:fi tare o sa treaca si asta spor la lectii k dani hmm vreau si eu pizza de la tine
ingerahs unde ai intrat?cred k am omis sa citesc asta
va pup
impreuna sper k te ditrezi
va pup si pe cele care nu v-am nominalizat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Deya,hai ca m-ai dat gata....nu pot sa cred,in 18 septembrie e ziua ta?????
Deci fetelor atentie!
Subiectul asta e parte din mine,ma bucur enorm ca l-am deschis,ca ne-am adunat,ca suntem aici.
Dintre voi toate,care imi sunteti foarte dragi,am doua slabiciuni,mereu am simtit pentru ele nevoia sa le ocrotesc....nu stiu cum sa zic,poate din cauza diferentei de varsta....e vorba de Ingerash si Deya,ca sa connstat ca Ingerash e nascuta in 28 decembrie,ca si Daniel,iar acu aflu ca Deya e in 18 septembrie ca si Angy,n-am cuvinte,credeti-ma!

Flavia,frumoasa surpriza,acum inteleg pe deplin semnatura ta,iti doresc sa te bucuri de viata si de toate frumusetile care ti le ofera ea.
Him,cum ai petrecut weekendul?
Deya,felicitari pentru Cambridge,succes la condus,las ca la Resita nu-i asa de greu orasu,iar sala depinde de tine.
sfat,nu invata de dragul decretului,cand faci chestionare incearca sa-ti imaginezi o intersectie,sau o situatie din oras si gandeste-te cum se procedeaza in situatia respectiva.
Eu cam sunt pe mess,poate uneori invizibila,dar daca ai nevoie de ajutor iti stau la dispozitie.
Dia,asteptam sa ne pove cum a fost in weekend,cum v-ati distrat.
Ingerash,fa ceva cu netu,cu compu,cu timpu si hai pe forum.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingerash spune:


ceau fetele :)
eu am venit luni de la munte unde a fost superb, dar nu am intrat ca prietena mea e pe punctul de a pleca si na..stiti cum e ..ultima tura de vizite pe la cunostiinte si asa mai departe :( maine pleaca si apoi o sa stau si eu mai mult pe forum, o sa pun poze, etc...
Deya, felicitari pt. Cambridge si spor la pregatirea chefului de majorat, al meu a fost de vis, nu o sa uit niciodata .eu is la poli acum la faculta :)
Angy, asta da coincidenta cu mine si Deya :) e tare
Him, ce mai face Leo?
Fla, am ramas in urma, deduc ccc ca a fost ziua ta, sper sa nu gresesc...LA MULTI ANI, multe bucurii, sa nu ai nicodata griji si sa ai in fiecare zi zambetul pe chip :)
Dia, pt. o casuta la mediterana renunt si eu la net cateva zile

nu gasesc sfarsitul capitolului trecut si de asta is cam pe dinafara dar caut eu maine seara cu atentie...va pup si trec la somn k dimi am senviciuri si chestii de genu' asta de facut

toata gasca :)

Mergi la inceput