inel la stomac sau balon?

inel la stomac sau balon? | Autor: corina costea

Link direct la acest mesaj

Fetelor ma preocupa de mai mult timp aceasta problema.Daca nu se poate slabi normal sau se slabeste si se pune repede la loc ,ce ar fi sa recurgem si la aceasta varianta.Am urmarit niste emisiuni pe Reality tv cu acest subiect si mi-a filat si mie o lampita. Erau persoane care au incercat tot ce se putut medicamente si diete si nu au avut succes si au apelat la chirurgie.Dar eu nu as vrea sa fiu asa drastica sa tai din stomac ci doar sa-i pun acolo un opritor. Stie cineva mai multe despre aceste proceduri,sau a trecut cineva prin asemenea experiente?
Am inteles ca pretul este undeva intre 1000-1500 euro...........

Va pup, Corina

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Eu am o cunostinta care a apelat la inel pentru slabit si intr-adevar a slabit foarte tare , cred ca vreo 40 si ceva de kg. Ajunsese sa manince o ceasca de iaurt si sa o vomite si pe aia ptr ca era prea mult ce mancase.
Stiu ca a facut interventia la un spital din Bucuresti si ca este recomandata celor care sunt intr-adevar supraponderali.


Nana Motoc
Fotografii nunta!


"Pentru a avea mai mult decit ai obtinut trebuie sa devii mai mult decit esti. Daca nu te schimbi vei avea intotdeauna ceea ce ai obtinut."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

Corina, trebuie mai intai sa incerci sa pui opritorul in mintea ta. Gandeste-te bine daca vrei o interventie chirurgicala majora, cand poti rezolva pe alte cai. Eu as incerca orice altceva inainte de asta. Antrenor personal, psiholog, nutritionist, orice numai sa scap de bisturiu.

Chiar si cu operatie pana la urma lectia este de a-ti controla portiile. Si reteta magica sta in miscare.

You asked me if I'm happy. This is a difficult question. The problem with happiness is that you don't know when you have it. You remember it. Ask me in another ten years. Maybe I'll be able to answer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina costea spune:

Da intr-adevar mi-ar trebui mie opritor in cap sa nu imi vina astfel de idei dar pana reusesc sa-l pun acolo ideile circula libere.
Sa sti ca eu am slabit si chiar foarte mult...28 de kile intr-un an si doua luni si am ajuns in ianuarie anul acesta la 71 de kile. Dar de vreo 4 luni nu stiu ce se intampla ca iau proporti destul de mult si de mancat chiar nu exagerez.Iar miscare fac chiar destul de multa 4-5 kilometri pe zi. De aia ma gandesc la asemenea chesti ca nu stiu cum sa fac sa-mi mentin greutatea. Am tinut si monty si il mai tin cu mici excepti dar ceva se intampla in organism si nu stiu de ce m-am ingrasat totusi destul de mult pentru o perioada asa de scurta.
Asa ca las pitici sa circule in voie pe creier poate le vine si lor o idee mai constructiva...

Pupici , Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

In suplimentul de ieri de la Jurnalul National era un articol chiar despre asta. Incearca sa il obtii de undeva. Mie mi s-a parut interesant articolul si informativ.

lina, cu Alina si Ana... si tati, evident

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

Hm. Este o metoda de a slabi f sigura si usoara; practic tu nu mai faci nimic, doar te obisnuiesti cu gandul ca nu mai poti manca mult.
Sincer... si eu mi-as pune; dar am inteles ca nu se face asemenea interventie decat persoanelor supraponderale cu o greutate peste 100 kg.
Daca zici ca te-ai ingrasat brusc e cazut la fugi sa faci analize! Si mai ales sa ajungi la un endocrinolog!



Mariana, Stefan (20.04.04), Simon (30.08.05)
poze cu noi: 1 , 2 si 3
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">Nasterea lui Stefan
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60260" target="_blank">Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Corina, mie procedura mi se pare mult prea dura, in plus am auzit ca in timp e posibil sa provoace complicatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina costea spune:

Nu stiu ce comnplicati ar putea avea, dar daca ti un regim normal cred ca nu ar avea stomacul de suferit.Apropo si AKEBONO tipul de la canalul de stiri de pe antena a slabit 100 de kile intr-un an cu aceasta procedura si cu dieta si sport si acum arata chiar bine.

Pupici, Corina

Mergi la inceput